* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 09-12-2010 16:24:48

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

ATP2011 - nasze gdybania, spekulacje.

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia nowego sezonu. Wprawdzie przerwa międzysezonowa dopiero się zaczęła, ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, byśmy trochę
pogdybali odnośnie tego co stanie się w najbliższych 11 miesiącach.

Ja spodziewam się kolejnego sezonu dominacji Federera i Nadala, z tym że nie sądzę, aby Hiszpan był w stanie powtórzyć wyniki z minionego roku. Jak Federer dalej będzie w takiej formie fizycznej i mentalnej jak jesienią to ma spore szanse na powrót na fotel lidera. Myślę, że Murray ma spore szanse na zrobienie kroku w przód po miesiącach stagnacji. Szkot jest graczem bardzo skutecznym, tj albo wygrywa turniej albo przegrywa dość szybko, wskutek czego gra po raz kolejny najmniej spośród całej czołówki. Myślę, że w tym tenisiście drzemią spore rezerwy. Po Djokoviciu nie spodziewam się rewelacji, mam nadzieję, że w przypadku dalszego braku błysku w jego grze przełoży się to wreszcie na wyniki i ranking.

Czarne konie? Liczę na wybuch Dimitrova, ale przeczucie mocno mi podpowiada, że zaskoczy nas jeszcze raz Fernando Verdasco, jak najbardziej pozytywnie oczywiście.

Zapraszam


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#2 11-12-2010 10:06:45

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: ATP2011 - nasze gdybania, spekulacje.

Myślę, że Roger może wrócić na tron, lecz tylko na kilka-kilkanaście tygodni. Moim zdaniem pod koniec roku pozycję lidera obroni Nadal. Raczej wątpię, żeby powtórzyła się historia z 2009 roku, kiedy to Hiszpan przeżywał poważny kryzys. Trzecią pozycję w rankingu powinien zająć Murray, który może wreszcie zdobędzie swój pierwszy tytuł w WS.  Myślę, że Doković wygra jak zwykle parę turniejów i będzie się przyzwoicie spisywał w WS, co da mu pozycję 4-5. Mam nadzieję, że do pierwszej dziesiątki wróci Del Potro, chociaż  pierwsza część sezonu będzie dla niego bardzo trudna.


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#3 11-12-2010 10:21:51

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: ATP2011 - nasze gdybania, spekulacje.

Również nie spodziewam się zmiany lidera, prędzej obstawiałbym że Rafa wygra 4 szlemy pod rząd. Czuję, że wreszcie przebudzi się Murray, wieszczę mu pierwszego szlema, najwyższa pora. Mam również nadzieję, że serbska bryndza wypadnie z top 5, bo to wprost nie do pomyślenia żeby ktoś tak grający był w czołowej trójce na świecie na koniec sezonu. Do tego serdecznie kibicuję Del Potro, niech wróci do Top 10.

Prywatnie to bardzo chciałbym aby pewien zawodnik zbudował formę na SW19 albo Flushing Meadows, i zakręcił się tam w okolicach półfinału/finału. Aha, no i może wreszcie trochę gównażerii zacznie mieszać lepiej, bo ten sezon wiał nudą.

Ostatnio edytowany przez COA (11-12-2010 10:22:45)


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#4 11-12-2010 10:22:23

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: ATP2011 - nasze gdybania, spekulacje.

Nadal spokojnie utrzyma prowadzenie, przy dziesiejszej "medycynie" nie grozi mu raczej poważniejszy kryzys. Fed może zagra ze 2-3 turnieje na takim poziomie jak czynił to w Londynie, możliwe, że pzy sprzyjających okolicznościach uda się zdobyć jeden tytuł wielkoszlemowy.

To raczej tyle, bo reszta graczy to tylko tło, latka lecą, a dominuje jeden z Fedalów i nie wygląda na to, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Offline

 

#5 11-12-2010 12:48:51

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: ATP2011 - nasze gdybania, spekulacje.

Hmm, zwykle lubuję się w takich tematach i kusi by trzepnąć długaśny elaboracik, który w całości przeczyta tylko Dun ; ale nie tym razem. Możliwości na razie są dwie, albo Rafa nie wygra AO i wtedy chętnie się tu wypowiem, albo wygra i wtedy się już na żaden temat związany z tenisem nigdy nie wypowiem.

Offline

 

#6 11-12-2010 14:27:01

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: ATP2011 - nasze gdybania, spekulacje.

Nie chce byc zlosliwy itp. , ale podobne deklaracje skladales juz wczesniej, Nadal wygrywal a ty dalej wypowiadasz sie na temat tenisa


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#7 11-12-2010 14:39:20

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: ATP2011 - nasze gdybania, spekulacje.

Ależ bądź złośliwy, miałem zdaje się unikać wypowiedzi na temat Hiszpana jako osoby i w miarę możliwości staram się to robić. Totalny bojkot dyscypliny zapowiedział ktoś inny, ale tak go usilnie błagano, że w końcu wrócił. W każdym razie to jest całkiem poważna deklaracja i ręczę za jej dotrzymanie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Cheerful VinAdas worldhotels Penthouse am Park