* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 30-07-2009 23:11:56

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Temat ten powstał na potrzeby nowego *ulepszonego) regulaminu MTT. Zamieszczajcie tu swoje uwagi, propozycje zmian tudzież rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w nowych przepisach MTT.

Tutaj, a nie na GG


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#2 30-07-2009 23:37:13

Filippo

User

6630051
Zarejestrowany: 01-05-2009
Posty: 260

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

To więc tak
Regulamin jest nieczytelny! Szczególnie ten kawałek odnoszący się do meczów z * i z **. Ba, o meczach z ** nie ma w nim nawet słowa! O niejasności pkt.6

Spoiler:

6.Sposób typowania i liczenia spotkań z * oraz meczów Finałowych:
-1-bierzemy pod uwagę wytypowanego zwycięzcę.
-2-jeżeli wytypowany zwycięzca jest ten sam to bierzmy pod uwagę sety (2/1 , 2/0 itp). -
-3-jeżeli stosunek setów jest identyczny to liczymy gemy (różnicę gemów).

świadczy fakt, iż sami prowadzący turnieje nie wiedzą jak to interpretować i robią to na różne sposoby. Dotychczas wydawało mi się, że:
1) patrzymy na mecze setowe, jeśli jest remis to ->2), 2pkt za DW, 1pkt za poprawnie wytypowanego zwycięzce;
2) patrzymy na mecz z *(najpierw na wytypowanego zwycięzce, jeśli jest ten sam(niezależnie od tego czy nasz typ jest trafny czy też nie) to patrzymy na stosunek setów, jeśli jest ten sam to liczymy stosunek gemowy), jeśli jest remis to ->3);
3) patrzymy na mecz z **(tak jak w meczu z*), jeśli jest remis to wygrywa ten co dał pierwszy typy;
Jak się okazuje wcale tak nie jest, ale to wiedzą tylko nieliczni. Śmiem twierdzić, iż tylko DUN, Kubecki i Ci, którzy przez swoją "niewiedzę" przegrali mecz Nie chodzi mi o to "ze tak przezywam pojedynczy mecz w lichym turnieju", tylko zwracam uwagę na niedociągnięcia w regulaminie i wolałbym żeby wszystkie turnieje były rozgrywane na tych samych zasadach.

Jak się dowiedziałem mecz z** jest tylko alternatywą, gdyby mecz z* się nie odbył. Tak więc gdy mecz z* odbył się to prowadzący turniej nawet nie patrzy na mecz z**.
Czyli:
1) patrzymy na mecze setowe, jeśli jest remis to ->2), 2pkt za DW, 1pkt za poprawnie wytypowanego zwycięzce;
2) patrzymy na mecz z *(najpierw na wytypowanego zwycięzce, jeśli jest ten sam(niezależnie od tego czy nasz typ jest trafny czy też nie) to patrzymy na stosunek setów, jeśli jest ten sam to liczymy stosunek gemowy), jeśli jest remis to wygrywa ten co dał pierwszy typy, jeśli mecz nie odbył sie ->3);
3) patrzymy na mecz z **(tak jak w meczu z*), jeśli jest remis to wygrywa ten co dał pierwszy typy;
No ale i tutaj(patrz pogrubiony tekst) mam wątpliwości, ponieważ rozmawiając z Kubeckim, ten napisał mi, że gdybyśmy w meczu z* wytypowali prawidłowo zwycięzce, to brałby pod uwagę mecz z**.

A wszystko prowadzi do tego, iż trzeba sprecyzować regulamin


FABRICE SANTORO

W: Bukareszt 09, Australian Open 11
F: Kuala Lumpur 09, Houston 10, Monte Carlo 10, Madryt 11

Offline

 

#3 30-07-2009 23:43:16

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Filippo napisał:

Regulamin jest nieczytelny!

Nie wierzę

A wszystko prowadzi do tego, iż trzeba sprecyzować regulamin

I właśnie po to powstał ten wątek


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#4 30-07-2009 23:56:35

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Filippo:

Grałeś mecz z Landonem. Rywal wytypowal jako pierwszy. Do typowania byly 4mecze.

Najpierw patrzymy na sety:

Poprawnie trafiony wynik spotkania - co do seta - 2pkt
Poprawny zwyciezca - 1pkt
niepoprawny zwycięzca (niezaleznie od setow, gemow itp) - 0pkt

Mecze co do seta daliscie identycznie.
Meczem z jedną gwiazdka (*) byl mecz GInepri - Safin. Landon postawil 64 76 Ginepri (2-0 w setach). Jak wiadomo mecz z jedna gwiazdka (*) jest traktowany pierwszorzędnie. Dales wynik identyczny co rywal - 64 76 Ginepri. Wygral Safin - czyli obydwaj macie 0 PKT !!

Mecz z dwoma gwiazdkami (**):

Dancevic - Bagieta.

Landon daje 2-1 w setach dla Franka, Ty to samo. Mecz wygral Bagieta. OBYDWAJ MACIE ZA TEN MECZ - 0 PKT !!

TAK JAK WYŻEJ NAPISAŁEM W PRZYPADKU REMISOWEGO STANU SPOTKANIA, A U WAS BYLO WTEDY BODAJŻE 4-4 (PO 2PKT ZA DOKLADNE TRAFIENIE POZOSTALYCH MECZOW) O ZWYCIESTWIE DECYDUJE MECZ Z JEDNA GWIAZDKA (*).

No to patrzymy na ten mecz. CO WIDZIMY?

Dales identyczny wynik co rywal. w tym przypadku dziala to na korzysc Landona bo typowal on pierwszy. Nie przewidziales sytuacji, ze mecz Dancevica moze sie zakonczyc zwyciestwiem Bagiety i dales ten sam bilans gemow w meczu z jedna gwiazdka. wystarczylo zmienic jeden gem i byc moze spotkanie wygralbys Ty. Niestety w zaistnialej sytuacji jest walkower dla landona.

Identyczna sytuacja miala miejsce w turnieju MTT Belgrad. Mecz Ciocia zlo - Yannick. Strona trzecia w tym temacie.

http://mtenis.pun.pl/viewtopic.php?id=294&p=3


Pozdrawiam i tyle ode mnie

Offline

 

#5 31-07-2009 00:02:40

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja pragnę podziękować za przeczytanie tego co napisałem, bardzo mi miło
Byłoby mi jeszcze bardziej miło, gdybyście potrafili czytać ze zrozumieniem

Tu się nie kłócimy tylko pracujemy nad regulaminem

Filippo, to nie ma sensu. Już Ci pisałem, że regulamin ma braki, a ten Jego fragment który cytujesz nie ma nic wspólnego z zaistniała sytuacją. To tak jakbym ja się upierał, że na podstawie instrukcji robienia kisielu uzyskam budyń (no mniej więcej ).

A teraz spokojnie dajmy się wypowiedzieć innym - nie róbmy bałaganu o coś co się stało i się nie odstanie.
Nowy regulamin ma na celu uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#6 31-07-2009 07:58:06

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Dobrze że w końcu tu zajrzałem, bo byłem przekonany że ** to oznacza największą wartość meczu, to wyjaśnia te niezrozumiałe dla mnie porażki .

Offline

 

#7 31-07-2009 08:46:56

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.



O Boże


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#8 31-07-2009 09:22:55

Filippo

User

6630051
Zarejestrowany: 01-05-2009
Posty: 260

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Już Ci pisałem, że regulamin ma braki, a ten Jego fragment który cytujesz nie ma nic wspólnego z zaistniała sytuacją.

no dziwne, żebym dał fragment, który odnosi się do meczów z** skoro takiego frag. nie ma ;]

Landon daje 2-1 w setach dla Franka, Ty to samo. Mecz wygral Bagieta. OBYDWAJ MACIE ZA TEN MECZ - 0 PKT !!

A gdybyśmy dali 2-0 dla Bagiety(czyli dostajemy po 2pkt.), to co wtedy?

Ostatnio edytowany przez Filippo (31-07-2009 09:23:35)


FABRICE SANTORO

W: Bukareszt 09, Australian Open 11
F: Kuala Lumpur 09, Houston 10, Monte Carlo 10, Madryt 11

Offline

 

#9 31-07-2009 09:37:04

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Filippo napisał:

A gdybyśmy dali 2-0 dla Bagiety(czyli dostajemy po 2pkt.), to co wtedy?

To wtedy owszem, mielibyście równą ilośc punktow, ale decydowalby mecz z dwoma gwiazdkami (**) i Ty wygralbys mecz

Offline

 

#10 31-07-2009 09:50:28

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Dobra, ja mam pewną kosmetyczną propozycję. Ma ona na celu wyeliminować obustronne walkowery. Denerwuje to, a w realu raczej czegoś takiego nie ma. Choćby obaj gracze mieli złamane ręce to chociaż jeden zawsze wyjdzie na kort, choćby po walkower

Proponuję w takiej sytuacji premiować aktywniejszego usera na forum (mającego więcej postów). Wiem, że wiele osób gra tylko w MTT, zaniedbując dyskusję na forum, stąd trzeba promować tych aktywniejszych. Jak? Oto przykładowa sytuacja.

Fragment drabinki:
Art - DUN
Robertinho - Filippo ( )

Robertinho i Filippo nie wysłali typów (żaden z nich) i robimy tak (załóżmy, że ART wreszcie ograł DUN-a ):

Art def. DUN 7-6 6-2
Robertinho def. Filippo w/o

Kolejna runda:
Art def. Robertinho w/o

Robertinho przeszedł jedną rundę, dzięki większej ilości postów, ale naturalnie ma z urzędu wtopę w kolejnym meczu, bo typów nie wysłał. Ma to na celu uniknięcia sytuacji typu:
Art - BYE

Jak widzę takie coś np w 1/2 to żal dupę ściska

Co o tym sądzicie?


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#11 31-07-2009 09:51:26

Filippo

User

6630051
Zarejestrowany: 01-05-2009
Posty: 260

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

To w takim razie kiedy liczy się mecz z*, a kiedy z**. ;p
Bo z tego co się dowiedziałem od DUNa, to mecz z** jest tylko i wyłącznie alternatywą, gdyby mecz z* nie odbył się.


FABRICE SANTORO

W: Bukareszt 09, Australian Open 11
F: Kuala Lumpur 09, Houston 10, Monte Carlo 10, Madryt 11

Offline

 

#12 31-07-2009 10:07:53

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Ja pierdziele, bo to takie trudne i skomplikowane że szok.

Mecz z ** na gemy się liczy wtedy, jak przeciwnicy dają ten sam wynik meczu z *...

Obydwa mecze są początkowo liczone normalnie tak jak wszystkie inne systemem 2-1-0...


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#13 31-07-2009 10:09:56

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.



Janie, ale właśnie o to chodzi, żę w tym przypadku zostały policzone inaczej.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#14 31-07-2009 10:15:30

Filippo

User

6630051
Zarejestrowany: 01-05-2009
Posty: 260

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

COA napisał:

Mecz z ** na gemy się liczy wtedy, jak przeciwnicy dają ten sam wynik meczu z *...

Obydwa mecze są początkowo liczone normalnie tak jak wszystkie inne systemem 2-1-0...

to ciekawe ;] trzeba Cie oświecić! Wcale tak nie jest!


FABRICE SANTORO

W: Bukareszt 09, Australian Open 11
F: Kuala Lumpur 09, Houston 10, Monte Carlo 10, Madryt 11

Offline

 

#15 31-07-2009 10:19:14

 Samurray

Pusher

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 11-05-2009
Posty: 477
Ulubiony zawodnik: Murray

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

DUN I LOVE napisał:

Proponuję w takiej sytuacji premiować aktywniejszego usera na forum (mającego więcej postów).

Sprawiedliwiej będzie premiować tego, który ma lepszą średnią postów/dzień, bo inaczej, to przechodzi ten, który jest dłużej na forum

Ale co do samej idei to absolutnie popieram!

Ostatnio edytowany przez Samurray (31-07-2009 10:25:58)


   Andy Murray ll  Tsubasa                     "Taki wspaniały chłopak, cała moja rodzina..."

Offline

 

#16 31-07-2009 10:25:56

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Samurray napisał:

Sprawiedliwiej będzie premiować tego, który ma lepszą średnią postów/dzień, bo inaczej, to przechodzi ten, który jest dłużej na forum

Ciężko jednak będzie siedzieć z kalkulatorem i to liczyć Każdy musi zapłacić "frycowe". Z upływem, w miarę aktywności to się przecież zmieni. To i tak są przecież pojedyncze sytuacje. A aktywność merytoryczną trzeba nagradzać.
Tym bardziej, że dużo nie trzeba. W takim dziale General Messages jest masa tematów, ankiet, gdzie czasami wystarczy wpisanie 2-3 słów (np ulubiony szlem, turniej, masters itp).
Poza tym to nie zawsze będzie obiektywne - premiowanie większej średniej. Może się zdarzyć tak, że ktoś się zarejestruje i zgłosi się do 5 turniejów MTT, wpisze narodowość i ma już 6 postów na dzień. Dla porównania taki Bizon czy COA mają np 4,5 i co wtedy ?

A sytuacje obustronnych walkowerów, jak już wspomniałem, to kwestia 2-3 razy w ciągu miesiąca. Sporadyczne sytuacje, ale warto by je wyeliminować


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#17 31-07-2009 10:31:12

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

DUN I LOVE napisał:



Janie, ale właśnie o to chodzi, żę w tym przypadku zostały policzone inaczej.

No to niby jak do cholery ?

Przecież zawsze od roku 2008 było tak jak ja mówię, nie wiem, widzę że jakieś schizy od Belgradu sobie wprowadziliście...

Ludzie, no to chyba logiczne jest, że skoro mecz z * ktoś typuje tak samo, to znaczy że chce zagrać meczem z **, tak było w tej sytuacji. Nie wiem Kubecki skąd Ci sie narodził pogląd, że jak mecz z ** skończy się innym wynikiem to dajesz walka, powinno się patrzeć na gemy drugiego meczu i na tej podstawie wyłonić zwycięzcę...

Ostatnio edytowany przez COA (31-07-2009 10:37:26)


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#18 31-07-2009 10:33:44

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

COA napisał:

No to niby jak do cholery ?

Nie jest to ujęte w regulaminie, czyli prowadzący każdorazowo interpretuje to po swojemu. A to nie powinno dziwić, bo jest zaznaczone w regulaminie, że nieuregulowane sytuacje są rozstrzygane w trakcie imprezy przez prowadzącego.

Kuba uznał w LA, że mecz z ** służy w sytuacji, gdy np mecz z &* się nie odbędzie albo ktoś z tej pary się wycofa. Wskutek tego, jak ktoś dał mecz z * w takim samym stosunku gemów to przegrywa. Tzn przegrywa ten, który typował jako drugi


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#19 31-07-2009 10:38:15

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Kuba uznał w LA, że mecz z ** służy w sytuacji, gdy np mecz z &* się nie odbędzie albo ktoś z tej pary się wycofa. Wskutek tego, jak ktoś dał mecz z * w takim samym stosunku gemów to przegrywa. Tzn przegrywa ten, który typował jako drugi

Chore.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#20 31-07-2009 11:00:10

Filippo

User

6630051
Zarejestrowany: 01-05-2009
Posty: 260

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

COA napisał:

Ludzie, no to chyba logiczne jest, że skoro mecz z * ktoś typuje tak samo, to znaczy że chce zagrać meczem z **, tak było w tej sytuacji. Nie wiem Kubecki skąd Ci sie narodził pogląd, że jak mecz z ** skończy się innym wynikiem to dajesz walka, powinno się patrzeć na gemy drugiego meczu i na tej podstawie wyłonić zwycięzcę...

Skrzynkę piwa temu panu!

-x-

Kuba uznał w LA, że mecz z ** służy w sytuacji, gdy np mecz z &* się nie odbędzie albo ktoś z tej pary się wycofa. Wskutek tego, jak ktoś dał mecz z * w takim samym stosunku gemów to przegrywa. Tzn przegrywa ten, który typował jako drugi

No właśnie wcale tak nie uznał. Bo niby skąd zasada, że jeśli byśmy dobrze wytypowali zwycięzce meczu z**, to ten mecz by decydował o awansie do kolejnej rundy.


FABRICE SANTORO

W: Bukareszt 09, Australian Open 11
F: Kuala Lumpur 09, Houston 10, Monte Carlo 10, Madryt 11

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://zabki.zbiorniki-betonowe360.pl BetónovĂŠ Ĺžumpy PĂşchov Проживание Гана