* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#41 16-08-2009 11:05:10

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Po prostu niech pojawi się ten nowy, całkowicie jasny i logiczny regulamin, a wszystko będzie jak trzeba.

Offline

 

#42 08-06-2010 12:06:05

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

W regulaminie powinien być punkt zakazujący "kopiowania" wyników innych. Są tacy zawodnicy, którzy tylko czekają aż ich rywal wytypuje, a poźniej zmieniają dwa gemy i wygrywają potem dzięki temu cały mecz.


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#43 08-06-2010 15:22:55

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

To już sprawa typująych. Poza tym w końcowych rundach, gdzie spotkań do typowania jest mało, a czasami zwycięzca z teoretycznego punktu widzenia jest dość oczywisty, obstawianie w taki sposób jest nieuniknione.

Masz do wyboru: zaakceptować aktualny stan rzeczy (rzeczywistość) albo tracić nerwy na takie osoby.

Offline

 

#44 08-06-2010 15:26:04

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Chyba, żeby w jakimś turnieju zrobić próbę typowania na PW do jednej, zaufanej osoby, która po wyznaczonym wcześniej czasie wrzuci typy każdego na forum.  Może się sprawdzi...

Offline

 

#45 08-06-2010 15:38:38

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Kiedyś były takie pomysły, byłem za i jestem za. Tylko pamiętajmy Asiek, że to jednak problem/utrudnienie dla prowadzącego.

Offline

 

#46 08-06-2010 16:31:15

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

A co w sytuacji gdy dwie osoby zatypuja w identyczny sposob i dadza taka sama roznice gemow ? Zamieszanie okropne sie zrobi. Ewentualnie w poczatkowych rundach mozna dawac wiecej spotkan do typowania, przez co jest wieksza szansa ze typy beda sie roznily czyms wiecej niz tylko jednym gemem.


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#47 08-06-2010 17:26:40

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Można by było spróbować z typowaniem na PW, tylko że tak jak już Kuba wspomniał jest to problem dla prowadzącego. Jeśli się ktoś tego podejmie to czemu nie

Offline

 

#48 08-06-2010 17:32:56

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Ja też byłbym za tym, żeby typy przesyłało sie przez PW. Na początek można ten system wyprobować na mniejszym turnieju atp 250.

Ostatnio edytowany przez Joao (08-06-2010 17:33:12)


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#49 08-06-2010 17:33:25

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Co nowa osoba to ciągle to samo pytanie.

Z mojego punktu widzenia nie ma opcji, żeby cokolwiek zmieniać. I tak mam zapchaną skrzynkę od PW, jeszcze może się będę bawił w PW. A co będzie jak ktoś po fakcie zarzuci prowadzącemu, że skopiował inne typy niż te które dany user mu wysłał. Załóżmy otrzymam coś takiego: " rano nie mogłem wejśc na kompa, ale widze ze zle skopiowałes moje typy, dalem inne i powinienem wygrac".

jak ja mu udowodnie, że tak nie było. Jego slowo przeciwko mojemu, hę? A jasne, zapewne bede musial nie dosc ze przyjmowac typy to i jeszcze wysylac 2-3 zaufanym osobom, aby wyeliminowac jakiekolwiek watpliwości.

Jak Kuba wspomniał, zrobi się jeszcze większy motłoch ( przy tak banalnej formule jak obecna jest wiele skarg i uwag), nie mówiąc już o tym, jak uciążliwie będzie się te turnieje prowadzić.

Do tego jeszcze jedno, ta gra stanie się wtedy jeszcze bardziej loteryjna. Grałem w taką formułę na MTF, uwierzcie mi, zero radości, ot strzelanie w ciemno. Równie dobrze można iść do buka.

Przy obecnej formule jest jakiś, nawet dość spory, element konfrontacji obu rywali, przy wysylaniu na PW tego też zabraknie.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#50 08-06-2010 17:36:16

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

DUN I LOVE napisał:

Co nowa osoba to ciągle to samo pytanie.

Z mojego punktu widzenia nie ma opcji, żeby cokolwiek zmieniać. I tak mam zapchaną skrzynkę od PW, jeszcze może się będę bawił w PW. A co będzie jak ktoś po fakcie zarzuci prowadzącemu, że skopiował inne typy niż te które dany user mu wysłał. Załóżmy otrzymam coś takiego: " rano nie mogłem wejśc na kompa, ale widze ze zle skopiowałes moje typy, dalem inne i powinienem wygrac".

jak ja mu udowodnie, że tak nie było. Jego slowo przeciwko mojemu, hę? A jasne, zapewne bede musial nie dosc ze przyjmowac typy to i jeszcze wysylac 2-3 zaufanym osobom, aby wyeliminowac jakiekolwiek watpliwości.

Jak Kuba wspomniał, zrobi się jeszcze większy motłoch ( przy tak banalnej formule jak obecna jest wiele skarg i uwag), nie mówiąc już o tym, jak uciążliwie będzie się te turnieje prowadzić.

Do tego jeszcze jedno, ta gra stanie się wtedy jeszcze bardziej loteryjna. Grałem w taką formułę na MTF, uwierzcie mi, zero radości, ot strzelanie w ciemno. Równie dobrze można iść do buka.

Przy obecnej formule jest jakiś, nawet dość spory, element konfrontacji obu rywali, przy wysylaniu na PW tego też zabraknie.

No tak, rywalizacja o to kto będzie typować później i dostosuje swoje typy do typów rywala. Typować powinno się samodzielnie a nie zgapiać od kogoś i zmieniać parę gemów i poźniej wygrywać turnieje.

Ostatnio edytowany przez Joao (08-06-2010 17:38:09)


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#51 08-06-2010 17:44:22

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Joao napisał:

Typować powinno się samodzielnie a nie zgapiać od kogoś i zmieniać parę gemów i poźniej wygrywać turnieje.

Takie było założenie. Życie zweryfkowało zamiary. Zresztą ile osób tak robi? 4-5? Trochę w to pograsz, to się z tym oswoisz. Zresztą, jak dla mnie to tylko zabawa. Wygram fajnie, przegram - ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Nie rozpaczam nad tym ani sekundy.

Offline

 

#52 08-06-2010 17:47:03

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Joao napisał:

No tak, rywalizacja o to kto będzie typować później i dostosuje swoje typy do typów rywala. Typować powinno się samodzielnie a nie zgapiać od kogoś i zmieniać parę gemów i poźniej wygrywać turnieje.

Pewnie, tak samo jak na korcie. Przecież to nie chodzi o to, żeby patrzeć gdzie leci piłka odbita przez przeciwnika, tylko wyjąć z kieszeni swoją i starać się przebić ją na drugą stronę siatki.

Jeden user odkrywa karty, inny dostosowuje taktykę. Co do skuteczności to czołówka rankingu MTT z reguły wysyła typy jako pierwsza i o dziwo wygrywają. Np Bizon co do zasady typuje zawsze pierwszy, a wyniki ma rewelacyjne.

Jeszcze jedno. jest cała masa sposobów, by oszukać ludzi grających w ten sposób. Druga sprawa, to się raczej nie zdarza, aby grając notorycznie w ten sposób (zmiana 1 gema) być w czubie rankingu.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#53 08-06-2010 18:03:55

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

DUN I LOVE napisał:

Załóżmy otrzymam coś takiego: " rano nie mogłem wejśc na kompa, ale widze ze zle skopiowałes moje typy, dalem inne i powinienem wygrac".

jak ja mu udowodnie, że tak nie było. Jego slowo przeciwko mojemu, hę? A jasne, zapewne bede musial nie dosc ze przyjmowac typy to i jeszcze wysylac 2-3 zaufanym osobom, aby wyeliminowac jakiekolwiek watpliwości.

To akurat nie problem, bo możesz zrobić print screena otrzymanej wiadomości.

Ale generalnie uważam, że to za dużo bałaganu. Nie prowadziłem nigdy turnieju, a zapewne to masa roboty, każdy tutaj jest przecież dla przyjemności, gra MTT również jest formą rozrywki, a nie pracą od 8 do 16 którą ma wykonać prowadzący turnieje.

Offline

 

#54 08-06-2010 18:36:25

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Regulamin MTT - Wasze uwagi, propozycje.

Po raz 38 ten sam temat, po co to odkurzać ?

3x większą frajdę sprawia pozostawienie gry takiej jaką jest, poza tym nikt tu na etat nie pracuje.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mtenis.pun.pl