* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 06-10-2009 19:08:55

 Sydney

User

Zarejestrowany: 08-09-2008
Posty: 1197
Ulubiony zawodnik: Gaston Gaudio

Yannick Noah

Yannick Noah

Tenisista francuski ur. 18 maja 1960 w Sedan
Znany głównie ze zwycięstwa w singu French Open w 1983 roku, oraz uczestnictwa w Pucharze Davisa jako kapitan francuskiej drużyny. W ciągu swojej 12-letniej kariery, w światowym rankingu najwyżej był skasyfikowany z numerem 3. W 2005 roku został włączony do Międzynarodowej Tenisowej Hall of Fame.

Statystyki:

rok rozpoczęcia profesjonalnych startów - 1977;
łączna liczba zwycięstw w singlu - 476;
łączna liczba porażek w singlu - 210;
liczba zdobytych tytułów w singlu - 23 (w tym 1 wielkoszlemowy);
liczba zdobytych tytułów w deblu - 16;
łączna suma zarobionych na korcie pieniędzy - 3 440 660 dolarów.
występy w turniejach wielkoszlemowych:
Australian Open:
półfinał singla 1990;
French Open:
wygrana w singlu 1983;
wygrana w deblu 1984;
finał debla 1987;
US Open:
ćwierćfinał singla 1983, 1985, 1989;
finał debla 1985;
Po zakończeniu kariery sportowej, rozpoczął karierę muzyczną. Jest wykonawcą piosenek reggae.

Jest ojcem koszykarza zawodowej ligi NBA Joakima Noah.

Co łączy Gaerarda Depardieu , Zinedine'a Zidane'a i Nicolasa Sarkozy'ego ? Nikt z tej trójki nie może równać sie we Francji popularnością z byłym tenisistą , a obecnie piosenkarzem Yannickiem Noah . Niedawno rodacy wybrali go drugi raz z rzędu najbardziej lubianym obywatelem swojego kraju

Yannicka uwielbia się we Francji za trzy rzeczy : jako ostatni przedstawiciel tego kraju wygrał na Roland Garros , dobrze śpiewa , poza tym zawsze mowi to co myśli - opowiada Wojciech Fibak .
Coś w tym jest , kiedy w ubieglym roku przyłapano syna Noah , Joakima ( koszykarza Chicago Bulls ) na paleniu marihuany i piciu piwa w miejscu publicznym , Yannick tylko wzruszył ramionami i powiedział - wielkie mi rzeczy . Jest młody musi sie wyszumieć .
Gdyby ktokolwiek inny we Francji poparł w ten pośredni sposob alkohol i narkotyki byłby skończony , ale nie Yannick , któremu rodacy są w stanie wybaczyć wiele . Także to ze kiedyś jego druzyna przegrała final Pucharu Davisa w dużej mierze dzięki niewiedzy
swojego coacha. - Przed meczem o pierwsze miejsce z Rosją Noah nie pomógł swoim podopiecznym  rozpracować Michaiła Juznego . Potem przyznał mi że nigdy wcześniej nie słyszał o tym tenisiscie ! Byłem tym niezwykle zdziwiony - mówi Fibak  i dodaje : - Yannick zaszokował mnie raz jeszcze kiedy przyszedł do eleganckiej restauracji w Paryżu w jednym z tych afrykańskich strojow co to przypominają prześcieradła . On ma ojca kameruńczyka , jest związany z Afryką , co wyraża także poprzez ubiór .
Noah uwielbia muzyke z czarnego lądu . To własnie nią inspirował się , gdy wydawał w 1991 roku swój pierwszy singiel "Saga Africa" z albumu "Black or What" który rozszedł się w ponad 600 tysiacach egzemplarzy . Kolejne krążki Noah sprzedawały się jeszcze lepiej . Były też na wyższym poziomie muzycznym - artysta czerpał garściami z muzyki latynoamerykańskiej oraz francuskiej . - Yannick to delikatny wrażliwy człowiek . Śpiewa podobnie jak mówi : cicho i zmysłowo . Żaden z niego baryton czy tenor . Stylem przypomina małżonke
prezydenta Carle Bruni - ocenia Fibak .
Sam Noah uważa się za typowego muzyka popowego . Mówi że lekcje śpiewu brał równolegle z lekcjami tenisa . - Moimi idolami byli Jimi Hendrix i John Lennon - zdradza Francuz , a Fibak dodaje , że tenisiści  z jego pokolenia uwielbiali dwie rzeczy : muzykowanie i gre w golfa
-Jonh Mcenroe i Mats Wilander praktycznie nie rozstawali się z gitarą . Podejrzewam że gdyby nie byli sławni , to wywalono by ich z niejednego hotelu - śmieje się najlepszy polski tenisista w histori , który 6-krotnie grał z Noah - Z tego co pamiętam wygrałem dwa razy . Najlepszy pojedynek stoczyliśmy na Roland Garros w latach 80. Prowadziłem w setach 2:0 , ale niestety ostatecznie poniosłem porażke . Spotkanie trwało ponad cztery godziny. Francuska telewizja przesuneła z tego powoduswoj legendarny dziennik nadawany o godzinie 20.00 . To najlepiej świadczy jak we Francji uwielbiają Noah - mówi Fibak
Szczyt popularności Yannicka w trakcie kariery zawodniczej przypadł na rok 1983 , kiedy to wygrał Rg . To był niezwykły turniej z kilku powodów . Noah zwyciężył w Paryzu jako pierwszy Francuz po 37 latach przerwy , był też ostatnim z tenisistów którzy odnieśli zwycięstwo grając drewnianą rakietą. - I ostatnim prezentującym ofensywny styl - dodaje polski tenisista .
Fibak twierdzi że Yannick planuje przeprowadzke do Nowego Jorku , gdzie mieszkał już przed laty . Miasto które nigdy nie śpi , to odpowiednie miejsce dla kogos takiego jak Noah . Kogoś kto całe życie balansuje z niespotykaną gracją na pograniczu sportu , muzyki i show - biznesu .


Janko Tipsarevic ~~ Marcos Baghdatis ~~ Philipp Kohlschreiber
~~Nicolas Almagro~~Jeremy Chardy~~Gaston Gaudio~~Dmitry Tursunow~~Eduardo Schwank~~

Offline

 

#2 06-10-2009 19:13:08

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Yannick Noah

Jak gra - nie widziałem.
Jak się wypowiada na temat tenisa - słyszałem.

Było podczas studia u Annabel Croft tuż po półfinałach RG 2008. Bardzo sympatyczny, konkretny i fachowy gość. To co mówił Wilander, przy komentarzach Yannicka, brzmiało jak jakiś pusty bełkot człowieka, który...mało wie.

Noah kapitalnie by się sprawdził jako sprawozdawca.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#3 07-10-2009 10:25:57

 Sydney

User

Zarejestrowany: 08-09-2008
Posty: 1197
Ulubiony zawodnik: Gaston Gaudio

Re: Yannick Noah

DUN I LOVE napisał:

Jak gra - nie widziałem

A tak o :
http://www.youtube.com/watch?v=j4KWMpu_WE8 , troche to przypomina Henmana , ale tak nie do końca . Jedno jest pewne , dziś takich ofensowrów już nie ma .


kiedyś jego druzyna przegrała final Pucharu Davisa w dużej mierze dzięki niewiedzy
swojego coacha. - Przed meczem o pierwsze miejsce z Rosją Noah nie pomógł swoim podopiecznym  rozpracować Michaiła Juznego

Nie jestem przekonany czy to w tym przypadku lwią część win nalezy przypisac Yannickowi ...


Janko Tipsarevic ~~ Marcos Baghdatis ~~ Philipp Kohlschreiber
~~Nicolas Almagro~~Jeremy Chardy~~Gaston Gaudio~~Dmitry Tursunow~~Eduardo Schwank~~

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky Tachov