* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#41 30-12-2009 13:29:26

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

W Doha Lopez z Nadalem bronią przecież tytułu, nie dziwota że zagrają razem

Offline

 

#42 30-12-2009 19:05:19

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

FEDERER, NADAL TO REIGNITE RIVALRY IN FIRST WEEK OF 2010 SEASON

The 2010 ATP World Tour season begins on Sunday with some of tennis’ biggest world stars competing at three tournaments in the first week of the new season.

Reigning ATP World Tour Champion Roger Federer opens his campaign at the Qatar ExxonMobil Open, an ATP World Tour 250 tennis tournament in Doha. The Swiss will make his fifth appearance in Doha and is looking to reclaim the trophy he held aloft in 2005 (d. Ljubicic) and ’06 (d. Monfils).

The 2009 battle to be crowned ATP World Tour Champion went right down to the wire at the season-ending Barclays ATP World Tour Finals and the 2010 contest is set to get underway in the first week of the new season with Rafael Nadal coming off a Davis Cup final victory for Spain to feature as the second seed in Doha. The Spaniard, who finished the 2008 season at No. 1 in the South African Airways ATP Rankings, will hope to improve on two quarter-final exits on his previous appearances in Doha in 2005 (l. to Ljubicic) and ’09 (l. to Monfils).

Russian Nikolay Davydenko and France’s Jo-Wilfried Tsonga complete the set of four Top 10 stars in Doha. Davydenko finished 2009 as the player to beat, defeating Federer in the semi-finals of the Barclays ATP World Tour Finals before claiming the biggest title of his career with victory over Juan Martin del Potro in the final. World No. 10 Tsonga, who closed the 2009 season with a quarter-final exit to Nadal at the BNP Paribas Masters, is making his debut in Doha.

World No. 7 Andy Roddick headlines the 32-man field at the Brisbane International, which begins Sunday. The American is playing his first event since his 2009 season was prematurely ended at the Shanghai ATP Masters 1000, presented by Rolex, when he suffered a knee injury and was later forced to miss the Barclays ATP World Tour Finals in London.

The 27-year-old Roddick, who reached the Australian Open semi-finals for the fourth time last year, will hope his luggage arrives before his first-round match in Queensland. The American wrote on his Twitter page: “Landed in Brisbane...No bags…” before posting a photo of himself wearing a too-small Lacoste shirt that his clothing sponsor had sent for him to practice in until his luggage arrived.

The Texan is joined in Brisbane by defending champion Radek Stepanek, who defeated Spaniard Fernando Verdasco in the final last year, with fellow Top 20 stars Gael Monfils of France and Czech Republic’s Tomas Berdych also in the mix. Both Monfils and Berdych closed the 2009 season strongly; World No. 13 Monfils was a finalist at the BNP Paribas Masters (l. to Djokovic), while Berdych featured in Czech Republic’s Davis Cup final loss to Spain.

At the Aircel Chennai Open, also an ATP World Tour 250 tennis tournament, Croatian Marin Cilic returns in a bid to defend the title he won last year with victory over home favourite Somdev Devvarman. The No. 14-ranked Cilic will face stiff competition from 2009 Roland Garros finalist Robin Soderling, who is making his tournament debut. The Swede enjoyed a career-best year in 2009, culminating in a semi-final effort at the Barclays ATP World Tour Finals (l. to del Potro) and a Top 10 finish in the South African Airways 2009 ATP Rankings.

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis … eview.aspx

Offline

 

#43 31-12-2009 17:27:38

 Kazik

User

Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 03-12-2008
Posty: 695
Ulubiony zawodnik: Robin Soderling

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Brisbane:
Kubot OUT
Phau IN

Doha:
Tsonga OUT
Kubot IN

Offline

 

#44 31-12-2009 18:51:08

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Noooo, to może Kubot będzie na ES

Offline

 

#45 31-12-2009 23:09:33

Ekspert tenisowy

User

Zarejestrowany: 29-12-2009
Posty: 59

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Kubot, Kubot tacy jak wy ciągle piszecie zagra tu, a może tam ale tacy jak on nie graja na centralnym korcie a takie telewizję jak eurosport nie pokazują na zwykłych turniejach bocznych kortów. Możecie kibicować sobie Kubotowi, ale proszę nie kibicujcie takim jak Nadal czy Roddick którzy w swojej grze pokazują tylko przebijanie, ambicję oraz walkę. Teraz do tematu w Brisbane Monfils wygra bo co zagrozi mu taki Roddick czy Stepanek która gra jakby był amatorem. Roddick to zero Stefanki zrobił z niego przebijakę i najnudniejszego tenisistę ciekawiej grają niektórzy amatorzy. Dent i Llodra to ciekawie grający przy siatce zawodnicy którzy mogą tu coś zrobić lecz są tu też zawodnicy pokroju Gasqueta i Blakea którzy grają równie pięknie ale z lini końcowej oni również mogą postraszyć Gaela. Bellucci to zawodnik grający pięknie do tego jest młody i utalentowany on ogra Roddicka jeżeli zagraja tak jak każdy inny z wymienionych. Czy może wie ktos czemu Horacio Zeballos nie zagra w Brisbane ponieważ też na niego liczyłem. Doha jestem rozczarowany że tam nie gra Tsonga nie ma co ukrywać był głównym faworytem do zwycięsta teraz jest nim Roger Federer. Gra tam niestety Nadal tak jak Roddick zwykły przebijaka i rzemieślnik który przegra z każdym ryzykujacym tenisistą. Na uwagę zasługuje to drewno Karlovic ciekawe kiedy przegra. W Chennai liczę na porażke drewna Soderlinga powrót Carlosa Moyi oraz będę kibicował Amerykaninowi Ramowi.

Offline

 

#46 31-12-2009 23:36:56

 metjuAR

User

Zarejestrowany: 24-07-2009
Posty: 1119
Ulubiony zawodnik: Rod

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Ekspert tenisowy napisał:

Kubot, Kubot tacy jak wy ciągle piszecie zagra tu, a może tam ale tacy jak on nie graja na centralnym korcie a takie telewizję jak eurosport nie pokazują na zwykłych turniejach bocznych kortów. Możecie kibicować sobie Kubotowi, ale proszę nie kibicujcie takim jak Nadal czy Roddick którzy w swojej grze pokazują tylko przebijanie, ambicję oraz walkę. Teraz do tematu w Brisbane Monfils wygra bo co zagrozi mu taki Roddick czy Stepanek która gra jakby był amatorem. Roddick to zero Stefanki zrobił z niego przebijakę i najnudniejszego tenisistę ciekawiej grają niektórzy amatorzy. Dent i Llodra to ciekawie grający przy siatce zawodnicy którzy mogą tu coś zrobić lecz są tu też zawodnicy pokroju Gasqueta i Blakea którzy grają równie pięknie ale z lini końcowej oni również mogą postraszyć Gaela. Bellucci to zawodnik grający pięknie do tego jest młody i utalentowany on ogra Roddicka jeżeli zagraja tak jak każdy inny z wymienionych. Czy może wie ktos czemu Horacio Zeballos nie zagra w Brisbane ponieważ też na niego liczyłem. Doha jestem rozczarowany że tam nie gra Tsonga nie ma co ukrywać był głównym faworytem do zwycięsta teraz jest nim Roger Federer. Gra tam niestety Nadal tak jak Roddick zwykły przebijaka i rzemieślnik który przegra z każdym ryzykujacym tenisistą. Na uwagę zasługuje to drewno Karlovic ciekawe kiedy przegra. W Chennai liczę na porażke drewna Soderlinga powrót Carlosa Moyi oraz będę kibicował Amerykaninowi Ramowi.

jeżeli Roddick "przegra" (buhahaha) z Belluccim na hardzie to z całym szacunkiem, ale Twój nick jest zupełnie trafny tak w 0% - nie no nie mogę - jeszcze Monfils jest od niego lepszy na hardzie - rozumiem na mączce- to tak. Co do innych graczy- stepanek gra jako jeden z bardziej widowiskowych tenisistów - w sumie jak  i Monfils- a nazywanie go amatorem to nie rani jego tylko Ciebie jako usera forum który wypowiada się chyba pod wpływem alkoholu lub czegoś innego. Popatrz na jego wyniki tegoroczne (szczególnie start roku). Acha - amerykanin Ram to raczej furory w zawodach nie zrobi no chyba że w deblu gdzie razem z Butoracem może postraszyć.

Ostatnio edytowany przez metjuAR (31-12-2009 23:38:14)


249,5 km/h
30 singles titles
2007 Davis Cup

Offline

 

#47 01-01-2010 00:32:57

Ekspert tenisowy

User

Zarejestrowany: 29-12-2009
Posty: 59

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Po twojej wypowiedzi zauważyłem, że jesteś fanem Roddicka, a z takimi z doświadczenia wiem, że nie warto polemizować no ale zobaczymy
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Offline

 

#48 01-01-2010 07:52:13

 metjuAR

User

Zarejestrowany: 24-07-2009
Posty: 1119
Ulubiony zawodnik: Rod

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Dzięki i wzajemnie. Byłem mocno zaskoczony tym kogo kreowałeś na zwycięzców- możesz sobie nie lubieć Roddicka czy paru innych- to nie moja sprawa- tylko wg mnie trzeba też patrzeć kto jak gra a nie czyim jest się fanem. A Roddick jest 100%wym faworytem Brisbane- wypoczęty i lepiej grający.


249,5 km/h
30 singles titles
2007 Davis Cup

Offline

 

#49 01-01-2010 10:30:48

Ekspert tenisowy

User

Zarejestrowany: 29-12-2009
Posty: 59

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Tylko to jest typ przebijaki a na twardej nawierzchni gra z błędów rywala a np tak Gasquet, Blake oni podejmują ryzyko i jeżeli będą mieli dobry dzień to mogą nie popełniać błędów co dla Roddicka oznacza same tiebreaki lub porażkę.

Offline

 

#50 01-01-2010 11:02:16

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Czytając twój post, drogi Ekspercie,  zebrało mi się na śmiech.
1- Twój nick mnie zabija
2- Naprawdę Roddick miałby przegrać na hardzie z Belluccim? Bilans Brazylijczyka na szybkiej nawierzchni to 8-19

3- Ja jestem wielkim antyfanem Nadala, ale nazwanie go "przebijaką i rzemieślnikiem" w klasycznym stylu było możliwe gdzieś do połowy roku 2008.


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#51 01-01-2010 11:26:40

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

W zasadzie każde zdanie z postu "Eksperta" mógłbym wyśmiać

Offline

 

#52 01-01-2010 11:37:18

Ekspert tenisowy

User

Zarejestrowany: 29-12-2009
Posty: 59

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Zwróć uwagę na ostatnie występy na hardzie Thomaza Bellucciego to półfinał w sztokholmie i pokonanie grożnego Joachima Johanssona. Od kiedy Bellucci wygrał w Gstaad o wiele poprawił swój tenis i w meczu z Roddickiem nie jest bez szans. Głównym faworytem do wygranej w Brisbane jest Gael Monfils

Offline

 

#53 01-01-2010 13:02:47

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Ekspert tenisowy napisał:

Tylko to jest typ przebijaki a na twardej nawierzchni gra z błędów rywala a np tak Gasquet, Blake oni podejmują ryzyko i jeżeli będą mieli dobry dzień to mogą nie popełniać błędów co dla Roddicka oznacza same tiebreaki lub porażkę.

Ja nie wiem które mecze Roddick wygrywa dzięki błędom rywala, szczególnie, że największe sukcesy odnosił grając ostrą łupaninę, odkąd prezentuje dość mdłe przebijanie stać go jedynie na sukcesu pokroju "500".

Biorąc pod lupę chociażby finał Wimbledonu, grając pasywnie Rod mógłby liczyć może na jednego tie-breaka, a pokazując dużą agresję był o krok od zwycięstwa.

Offline

 

#54 01-01-2010 13:20:33

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Akurat półfinał w Sztokholmie nie robi na mnie żadnego wrażenia. Czemu? Po drodze do tego etapu Brazylijczyk pokonał kolejno: słabo radzącego sobie ostatnio Duńczyka Nielsena i ziemniaka Leonardo M a takze Johanssona. Może i to był dobry tenisista, ale jego niespokojna forma w tym momencie raczej nie pozwala na nazwanie go graczem groźny.

Ostatnio edytowany przez Statystyczny (01-01-2010 13:25:58)


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#55 01-01-2010 13:25:50

Ekspert tenisowy

User

Zarejestrowany: 29-12-2009
Posty: 59

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Zadam to pytanie po raz drugi dlaczego z turnieju w Brisbane wycofał się Horacio Zeballos bo liczyłem na jego dobre wyniki.
Odbiegając od tematu wie może ktoś dlaczego od kwalifikacji do US Open nie gra Frank Dancevic bo też lubię tego zawodnika.
A co do Roddicka racja w finale Wimbledonu atakował do siatki, ale przez prawie cały sezon nie licząc występów na trawie monotonnie przebijał i oczewiście jak cały czas ratując się serwisem.
Mam nadzieje, że w tym sezonie ludzie zaczną nareszcie częściej ogrywać monotonnie grającego Roddicka tak jak w Cincinnati i dalej ż do kontuzji.

Offline

 

#56 01-01-2010 13:38:39

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Na godnych zaufania stronach nie ma wiadomości o tym, co z Zeballosem.

Jestem ogromnym fanem Dancevica i mam bardzo,bardzo złą wiadomość (spora pewność informacji): Frankie wróci dopiero w marcu . Miał operację na to: http://orthopedics.about.com/cs/herniat … eddisk.htm          w każdym razie coś z dyskiem. Trwa rehabilitacja.

Na szczęście do marca nie broni wiele punktów- zaczął grać lepiej później w sezonie- więc powinien utrzymać się w Top 200.

Trzymam kciuki, Frankie


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#57 01-01-2010 13:40:33

Ekspert tenisowy

User

Zarejestrowany: 29-12-2009
Posty: 59

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Dzięki za informacje też jestem fanem Dancevica

Offline

 

#58 01-01-2010 14:02:28

Landon

User

3356386
Zarejestrowany: 27-12-2008
Posty: 119

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

A ja troche w temacie jednak

Kiedy moge spodziewac sie drabinki eliminacyjnej w Doha?
Strona turnieju nie bardzo zachwyca


Roger Federer & Novak Djokovic & Michał Przysiężny & Marcos Baghdats & Richard Gasquet -> The Best of The Best
Aller Richie!

Offline

 

#59 01-01-2010 14:24:17

 metjuAR

User

Zarejestrowany: 24-07-2009
Posty: 1119
Ulubiony zawodnik: Rod

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Landon jeszcze jej nie ma, ale będzie pewnie z wieczora lub z rana. Na razie mamy jedynie do Brisbane: http://www.atpworldtour.com/posting/2010/339/qs.pdf Xavier to bez problemu awansuje, a Australijczyków to aż się roi

Ekspert Tenisowy - grubo się zawiedziesz - Rod zaszaleje w tym roku- zresztą  gdzie Ty człowieku widzisz przebijankę? Legg Mason, Roger Cup to turnieje gdzie widać że coś grał i to miało sens. A to że dwa razy przegrał z Del potro to tylko to że miał pół kilo w majtkach, a przecież miał go 2 razy na widelcu. Aby pokonać tak dysponowanego del potro lub mu zagrozić podczas US Open Series to trzeba było grać na nie przebijać jak chociażby Rafael Nadal który baty zbierał od najlepszych pod koniec sezonu.


249,5 km/h
30 singles titles
2007 Davis Cup

Offline

 

#60 01-01-2010 15:07:52

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: T1: Doha, Brisbane, Chennai 2010

Landon napisał:

Kiedy moge spodziewac sie drabinki eliminacyjnej w Doha?
Strona turnieju nie bardzo zachwyca

Losowanie drabinki eliminacyjnej dziś ok 21 czasu Doha


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mtenis.pun.pl