* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 10-09-2008 14:25:10

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Jewgienij Kafielnikov

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Kafelnikov_Olympics_2000.jpg


Jewgienij Aleksandrowicz Kafielnikow, ros. Евгений Александрович Кафельников (ur. 18 lutego 1974) – rosyjski tenisista:
+ były lider światowego rankingu ATP,
+ dwukrotny triumfator turniejów wielkoszemowych (French Open 1996 i Australian Open 1999),
+ w latach 1996, 1997 i 2000 zdobywał tytuły wielkoszlemowe w deblu. Trzy razy triumfował w Roland Garros, jeden raz w US Open,
+ w 2000 roku zdobył złoty medal olimpijski, w drodze do zwycięstwa pokonał m.in. Gustavo Kuertena i Tommy'ego Haasa.

Jego profesjonalna kariera na korcie trwała w latach 1992–2004, mimo, że nigdy nie ogłosił oficjalnie jej zakończenia. Łącznie Kafielnikow wygrał 26 turniejów ATP.

Wikipedia.pl


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Żenia" to swego czasu jeden z moich ulubionych graczy - to właśnie mecz z Jego udziałem był pierwszym meczem tenisowym jaki widziałem w życiu. Znakomity Backhand, świetna gra z głębi kortu i przede wszystkim styl bycia - był sobą, mówił co uważał i w ogóle nie dbał o swój wizerunek medialny. Pewnie dlatego był tak wielbiony przez kibiców tenisowych.

Szkoda, że nadwaga i zamiłowanie do hazardu w taki a nie inny sposób zakończyły Jego karierę. Super gracz, kapitalna osobowość. No taki Rusek, no


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#2 19-09-2008 12:16:03

xydorux

User

Zarejestrowany: 18-09-2008
Posty: 7

Re: Jewgienij Kafielnikov

Ta jego nadwaga to obecnie dopiero daje o sobie znać. Jak zobaczyłem jakieś jego współczesne zdjęcie to przecierałem oczy ze zdumienia. To jest ten wysoki blondyn co tak świetnie grał? O zgrozo... faktycznie hazard trochę go zgubił, sporo kasy przegrał ale obecnie ponoć jest nieco lepiej i już nie przegrywa takiej kasy (może już jej nie ma?) i też nieco mniej gra. Powinien wrócić do tenisa, zająć się trenerką bo obecnie brakuje w tenisie wspaniałych, pewnych uderzeń z dwuręcznego backhandu.
Co do właśnie osobowości to Rosjanie mają do tego smykałkę. Zaraz jak Kafel zniknął, pojawiła kolejna równie ciekawa osobowośc, również wielbiona przez wielu kibiców czyli Safin ;]

Offline

 

#3 19-09-2008 19:30:27

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Jewgienij Kafielnikov

Co do tej nadwagi to właśnie ona jak i wspomniany Safin wysłali "Kałasznikova" na tenisową emeryturę.
Podczas AO 2004 Marat powiedział dziennikarzom, że nie wyobraża sobie, aby Żenia, ważący ponad 100 kg był w stanie zawodowo grać w tenisa. Evgeny kariery oficjalnie nie skończył, ale po tamtym wystąpieniu Cara było dla wszystkich jasne, że Kafel do wyczynowego sportu raczej nie powróci. A szkoda, bo mógł jeszcze pograć dobre 3-4 lata.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#4 24-10-2008 22:00:58

 Lena

flower power

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 594
Ulubiony zawodnik: Marat Safin
WWW

Re: Jewgienij Kafielnikov

Ja nie wiem co te Ruskie w sobie maja ale nie widząc w zasadzie ani jednego pełnego meczu Żeni wiem że zioma lubie i prawdopodobnie gdyby grał to ja bym mu mocno kibicowała
Albo to ja mam ruskie zboczenie (w sumie to bankowo mam ) albo wbrew wszystkiemu ta nacja w tenisie trafiła akurat na świetne pod każdym względem persony.


No matter what happens in 2009, Marat Safin has already cemented himself
as one of the most exciting - if under performing - champions in recent memory.

s: Sydney, Cincinnati '09; d: AO, Londyn '09 - with Syd
s: Johannesburg, Los Angeles '10; d: AO, RG '10 - with Rob

Offline

 

#5 11-07-2011 07:19:13

 Serenity

User

4804501
Skąd: Zawoja
Zarejestrowany: 23-05-2009
Posty: 3753

Re: Jewgienij Kafielnikov

Jewgienij Kafielnikow myśli o starcie na igrzyskach jako golfista

Były lider rankingu ATP World Tour Jewgienij Kafielnikow, osiem lat po zakończeniu kariery tenisisty, został mistrzem Rosji w golfie w gronie zawodowców. 37-letni zawodnik poważnie myśli o przygotowaniach i występie na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku.

- Mam jeszcze pięć lat czasu na to, by osiągnąć wystarczająco wysoki poziom swojej gry. Miło byłoby dołączyć do sportowców, którzy wystąpili na igrzyskach w różnych dyscyplinach - powiedział Kafielnikow, który był najlepszym tenisistą świata w 1999 roku.

W październiku 2003 roku zakończył karierę; wygrał w singlu 26 turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe - Roland Garros (1996) i Australian Open (1999), a także sięgnął po olimpijskie złoto igrzysk w Sydney (2000). Na korcie zarobił blisko 24 miliony dolarów.

Po tenisie zainteresował się zawodowym pokerem i przez trzy lata grał z powodzeniem. Później rozpoczął przygodę z golfem.

http://sport.onet.pl/tenis/jewgienij-ka … omosc.html

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ehotelsreviews.com Unique Location - Bodanes - Hoydalar - 6 BR Villa https://www.hotelstayfinder.com/ JAKES ON THE BEACH Ubytování Česká republika