* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 16-09-2008 20:22:21

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Dawid Olejniczak

Dawid to obecnie najlepszy polski singlista, więc powinien być i temat o nim.
Wielki profesjonalista, bardzo patriotycznie podchodzi do swoich sportowych obowiązków.
Znany jest z tego, że często kosztem startów indywidualnych poświeca się zgrupowaniom daviscupowej reprezentacji Polski.

Ten temat jest poświęcony wyłącznie popularnemu "Olejowi".


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#2 13-07-2009 10:35:42

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Dawid Olejniczak

Olejniczak mistrzem Polski


26-letni Dawid Olejniczak (Mera Warszawa) pokonał swego klubowego kolegę, 23-letniego Dawida Celta 6:4, 2:6, 6:4 w finale gry pojedynczej mężczyzn 83. tenisowych mistrzostw Polski, które odbywały się w Gliwicach.

Wyniki:

finał gry pojedynczej mężczyzn:

Dawid Olejniczak - Dawid Celt (obaj Mera Warszawa) 6:4, 2:6, 6:4.

http://www.tenis.net.pl/olejniczak-mistrzem-polski/5368


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#3 31-07-2009 22:18:16

 Serenity

User

4804501
Skąd: Zawoja
Zarejestrowany: 23-05-2009
Posty: 3753

Re: Dawid Olejniczak

Niegdyś przymierzał się do celowania w pierwsza 100 rankingu ATP,byl na około 185 miejscu w rankingu,ale teraz gdzieś około 500 miejsca w rankingu ATP,ma za sobą występ w Wielkim Szlemie,(Wimbledon 2008,porażka w 1 rundzie z Gillesem Simonem 3:6,4:6,2:6),Wygrał w swojej karierze między innymi Challengera w Mexico City.

Offline

 

#4 06-10-2009 22:36:12

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Dawid Olejniczak

Zdaję się że to kolejny młody zdolny i niespełniony Polski tenisista


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#5 21-02-2010 17:33:06

Yannick

User

Zarejestrowany: 19-01-2009
Posty: 762
Ulubiony zawodnik: Tomic-Roddick

Re: Dawid Olejniczak

6) ITF Futures-Sarajevo (BiH)

R1 Sergei Krotiouk (RUS)  7-5 7-6(7)
R2 (q)Franjo Raspudic (BIH)  6-3 7-6(2)
QF Kornel Bardoczky (HUN)  6-4 6-7(2) 7-6(3)
SF (WC)Mirza Basic (BIH)  6-7(4) 6-4 6-4
F (5)Aldin Setkic (BIH)  6-4 7-5

http://images41.fotosik.pl/259/e0025a553b1f6dd8.jpg

Ostatnio edytowany przez Yannick (21-02-2010 22:09:33)

Offline

 

#6 22-02-2010 09:52:46

 Widzu

User

Zarejestrowany: 13-12-2009
Posty: 572
Ulubiony zawodnik: Rafael Nadal

Re: Dawid Olejniczak

Brawo Dawid! Zawsze to pare punkcikówm, może powoli wrócisz do dawnego rankingu... powodzenia!

Offline

 

#7 22-02-2010 15:53:01

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: Dawid Olejniczak

W najnowszym zestawieniu Dawid awansował o 6 miejsc i jest 578. Polak dostał SE do kolejnej satelity w Bośni.


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#8 17-05-2010 18:51:36

polo90

User

Zarejestrowany: 17-02-2010
Posty: 257

Re: Dawid Olejniczak

Dawid Olejniczak zagra w turnieju futures Katowice Open. W pierwszej rundzie zmierzy się z Chilijczykiem Adrianem Garcią. W drugiej rundzie może trafić na Argentyńczyka Diego Alvarezem lub kwalifikanta. Mile widziany byłby ćwierćfinał Janowicz-Olejniczak.

Offline

 

#9 23-07-2010 15:32:20

 Raddcik

Come on Andy !

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 5229
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Dawid Olejniczak

W Poznaniu bez Polaków. Porażka Olejniczaka

Dawid Olejniczak nie zdołał awansować do ćwierćfinału tenisowego challengera ATP Poznań Porsche Open rozgrywanego na kortach tamtejszej Olimpii. Pogromcą jedynego Polaka w stawce okazał się Francuz Jonathan Dasnieresem De Veigym 6:7 (3-7), 2:6.

Olejniczak dobrze rozpoczął spotkanie. W pierwszej partii miał cztery piłki setowe prowadząc 5:2. Nie wykorzystał żadnej, a jego rywal z akcji na akcję grał coraz lepiej. Polak przegrał tie-breaka 3-7, a w drugim secie nie podjął już walki. - Nie wiem, co się stało w pierwszym secie. Prowadziłem 5:2, miałem dwa breaki serwisowe i do tego graliśmy już nowymi piłkami. Dla mnie to megakomfortowa sytuacja, tym bardziej nie rozumiem, jak tego mogłem nie wykorzystać - powiedział po meczu mocno zawiedziony Olejniczak.

27-letni tenisista z Bełchatowa jako jedyny z szóstki Polaków awansował do drugiej rundy. Do turnieju głównego przedzierał się przez kwalifikacje. - Gdyby ktoś mi powiedział przed turniejem, że wygram kwalifikacje i awansuję do drugiej rundy, to wziąłbym taki wynik w ciemno. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia - dodał Olejniczak, który w Poznaniu zarobił 1460 euro i osiem punktów do rankingu ATP.

W piątek rozpoczną się ćwierćfinały już bez udziału Polaków. W pierwszej rundzie odpadli: Jerzy Janowicz, Andrzej Kapaś, Grzegorz Panfil, Marcin Gawron i Maciej Smoła.

Wyniki 2. rundy:
Jonathan Dasnieres De Veigy (Francja) - Dawid Olejniczak (Polska) 7:6 (7-3), 6:2
Dusan Lojda (Czechy, 8) - Martin Alund (Argentyna) 6:0, 6:1
Denis Gremelmayr (Niemcy) - Diego Janqueira (Argentyna) 6:2, 6:4

http://www.eurosport.pl/tenis/pozna-por … tory.shtml


'03.07.2011 - Tennis Died' [*]

Offline

 

#10 26-07-2010 13:35:57

 Art

User

Zarejestrowany: 28-08-2008
Posty: 1261
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Dawid Olejniczak

Młodzi mają dziś łatwiej - rozmowa z Dawidem Olejniczakiem, pierwszym po 22 latach Polakiem w Wimbledonie

Premierowe zwycięstwo nad rywalem z Top 100 dało Dawidowi Olejniczakowi wiele motywacji. Jako drugi najstarszy po Kubocie Polak w rankingu uważa, że było mu ciężej przebić się do zawodowego sportu niż dzisiejszej generacji. W karierze pomaga mu małżeństwo.

Krzysztof Straszak: Czy młodzi mają dziś łatwiejszy start do zawodowego tenisa?

Dawid Olejniczak: - Choćby z tego względu jest im łatwiej, że podróże są dziś tańsze. A zawodowy tenis to ciągłe podróże. Kiedyś to był niesamowity wydatek, a dziś z jednego końca Europy na drugi się poleci za 200 zł. A samo podejście do sportu? Wydaje mi się, że w mojej generacji byli ludzie dużo bardziej waleczni niż dzisiejsza młodzież. Waleczni w sensie, że bardziej się chciało.

Gra pan już kilka dobrych lat. Jak porównałby pan na przestrzeni tego czasu poziom zainteresowania tenisem w kraju?

- Niestety, ale zainteresowanie wciąż jest małe. U nas liczy się piłka nożna, potem siatkówka i koszykówka, a tenis to sport numer pięć lub sześć. Na pewno się jednak coś ruszyło, bo mamy Radwańską w czołówce, mamy Kubota i Przysiężnego w Top 100. Pod względem wyników jest lepiej, ale problemy są wciąż te same: bardzo mało klubów, bardzo mało ludzi do nich przychodzi. Porównując taką sytuację do Niemiec czy Francji, gdzie w każdej wsi są kort i hala tenisowa, restauracja, gdzie można dobrze zjeść, to widzimy, jak daleko nam do poziomu tam przyjętego. Ale trzeba docenić PZT, który miał i ma pieniądze, wspiera tenisistów.

A poziom organizacyjny naszych turniejów? Mamy ich coraz mniej.

- I są łatwiejsze! Pamiętam, że gdy zaczynałem grać w Polsce turnieje rangi Futures, parę razy na nie pojechałem i się nie załapałem do drabinki, nie dostałem się z powodu rankingu. Dzisiaj eliminacje przechodzą gracze, no, nie za mocni. Ale powodem takiego stanu jest oczywiście także zwiększająca się liczba turniejów w kalendarzu ITF.

Ale przecież ubywa nam dużych turniejów. Zostały się tylko trzy challengery. Nie brakuje panu takiego dużego, by nie powiedzieć poważnego turnieju?

- Poważny turniej to z moim rankingiem turniej cyklu ATP Challenger (śmiech). Takie też staram się grać, ale oczywiście żal tego, że odebrali nam imprezę World Tour. Jesteśmy jedynym znanym mi krajem w Europie, który stracił taki turniej.

Porozmawiajmy o pańskiej osobie. Starszy od Olejniczaka pośród notowanych w rankingu polskich singlistów jest tylko Kubot. Pańska kariera jest jeszcze rozwojowa?

- Przykłady Kubota i Przysiężnego pokazują, że w wieku 26-28 lat można osiągać najlepsze wyniki w karierze. Też bym tak chciał. Zobaczymy.

Czy znakiem lepszego jest zwycięstwo w Poznaniu nad Brownem, pierwsze w karierze nad rywalem z Top 100?

- Daje mi to wiele motywacji. Ta wygrana pokazuje, że mogę jeszcze parę lat na dobrym poziomie pograć. Wiadomo jednak, że to, czy i jak będę grał, jest zależne od wieeelu czynników.

Czy podobnie jak pański przyjaciel Celt jest pan w warszawskiej Merze nie tylko zawodnikiem, ale i trenerem?

- Nie, trenerką się nie zajmuję. Mam inne źródła dochodu, więc nie potrzebuję na razie innych tenisowych fachów.

Co uznaje pan za swój największy sukces? Występ w Wimbledonie czy wygrany challenger w Meksyku?

- Myślę, że trzeba te osiągnięcia traktować na równi. Chociaż wiadomo, że Wimbledon to coś szczególnego. Gdy przeszedłem tam eliminacje, byłem w tenisowym raju. Po to się gra w tenisie, by spełniać marzenia. Moim był zawsze występ w Wimbledonie.

Sezon 2008 był bez wątpienia najlepszym w pańskiej karierze. Ile dzisiaj panu brakuje do poziomu z tamtego okresu?

- Niewiele. Trochę gorzej jest ze zdrowiem, bo każdy rok to coraz większy wysiłek dla mojego organizmu. Przygotowanie fizyczne można nadrobić. Muszę powiedzieć jednak, że mam teraz lepsze uderzenie niż wtedy.

Zatem uważa pan, że pod względem techniczno-taktycznym cały czas pan ewoluuje?

- Tenisista uczy się przez całe swoje sportowe życie. Dowodem na to jest to, że pokonałem niedawno 99. zawodnika świata, który nie odpuszczał, a grał na "full".

Wśród czołówki polskich tenisistów nie ma maruderów, każdy ma atuty pozwalające mu na grę ofensywną. Pan lubuje się w zagrywaniu skrótów. Nie myślał pan, żeby kiedykolwiek zmienić coś konkretnie w swoim stylu, by przyszły lepsze wyniki?

- Siłę mam. Nigdy nie miałem problemów z wytrzymałością. Niektóre uderzenia trzeba by poprawić, ale ogólnie jest ok. Przede wszystkim muszę więcej pracować fizycznie. Temu poświęciłem się zimą. Jeśli chcę grać dobrze w przyszłym sezonie, także w najbliższym okresie listopad-grudzień muszę pracować mocno nad przygotowaniem fizycznym.

Nie lubi pan stawiać sobie celów, ale chyba dobrze byłoby ponownie mieć szansę występu w Wielkim Szlemie.

- Moim małym celem jest to, by pod koniec sezonu być w okolicach 300. miejsca. Chcę jechać na eliminacje Australian Open.

Sympatyczna była scenka podczas dekoracji ubiegłorocznych mistrzostw Polski z akcentem małżeńskim. Olejniczak - jedyny żonaty Polak w rankingu ATP. Czym różni się życie tenisisty-kawalera od żywotu tenisisty "usidlonego"?

- I jeszcze córka w drodze (w listopadzie). Małżeństwo pomaga mi w karierze. Gdy jest się samemu, można robić co się chce. Można jechać na rok za granicę i nie wracać. Gdy się ma jednak swoją drugą połówkę, jest dużo więcej wyrzeczeń.

Osiadł pan na stałe w Warszawie?

- Tak, ale nie wyrzekam się swojego pochodzenia. Jestem z Bełchatowa, gdzie mieszkają moi rodzice. To nie tam jednak nauczyłem się tenisa. Szybko stamtąd wyjechałem : trenowałem w Łodzi, potem we Wrocławiu.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2010/ … akiem-pie/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Того Noclegi Železná Ruda