* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#161 06-12-2009 16:59:21

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Puchar Davisa 2009

No powtarzam nie ma się czemu dziwić, naprawdę na takiej nawierzchnii Czesi byli skazani na porażkę, szczególnie że Hiszpanom pomógł Nadal.

Może gdyby Rafa nie grał to z trochę innym nastawieniem by nasi sąsiedzi podeszli do tej rywalizacji.

Offline

 

#162 07-12-2009 21:39:00

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Puchar Davisa 2009

Puchar Davisa: Tym razem Ferrer bohaterem Hiszpanów

Hiszpanie po czwartym triumfie w Pucharze Davisa dziękują Davidowi Ferrerowi. W finale w Barcelonie miał być rezerwowym, a zdobył już w piątek kluczowy punkt w grze z Radkiem Štěpánkiem.
Wszystkie triumfy hiszpańskiej Armady w rozgrywkach miały swoich bohaterów: Juana Carlosa Ferrero (2000), Carlosa Moyę (2004) i Fernanda Verdasco (2008). W finale tegorocznej edycji to Ferrer wyprowadził faworytów na prowadzenie 2:0.

To było jego dziesiąte zwycięstwo w Pucharze Davisa. - Mówienie o mnie jako bohaterze to sprawa prasy. Wygrywa ekipa, choć trzeba przyznać, że drugi punkt był niezwykle ważny w kwestii ostatecznego rozstrzygnięcia - mówi. Zwycięstwo zadedykował Ferrero, który był z ekipą, ale nie został włączony przez kapitana Alberta Costę do składu.

Przeciw Štěpánkowi, pierwszej rakiecie Czechów, przegrał jednak Ferrer łatwo dwa pierwsze sety. - Nie czułem, że to już porażka. Albert zabrał mnie jednak wtedy do szatni, bo czuł, że tego potrzebowałem. Gdy wróciłem, byłem pełen sportowej złości - wyjaśnia. Koledzy z reprezentacji krzyczeli, by grał na forhend Czecha, bo tak polecił... sms-em Darren Cahill, trener Verdasco.

27-letni Ferrer, jeszcze w ubiegłym roku czwarty tenisista świata, odegrał się za finał poprzedniej edycji. W Mar del Plata w Argentynie przegrał gładko pojedynek otwarcia z Davidem Nalbandianem. - Wtedy ostatecznie zdobyliśmy tytuł i to się liczyło. Ale to prawda, że po tamtym finale pozostał niesmak. Nauczyłem się odwracać na korcie niekorzystną sytuację - tłumaczy.

Hiszpanie w Palau Sant Jordi w katalońskiej stolicy odprawili Czechów do zera. Sukces zapewnili sobie w sobotę, wygrywając grę podwójną. Ferrer natomiast zwyciężył także w swoim drugim pojedynku, w niedzielę przeciw Lukáš'owi Dlouhý'emu.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2009/ … hiszpanow/


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#163 08-12-2009 23:58:36

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Puchar Davisa 2009

Triumfatorzy Pucharu Davisa u premiera Hiszpanii

Nie ma nic lepszego dla kraju, jak być dumnym z własnych sportowców. Cały kraj jest z was dumny - mówił do zdobywców Pucharu Davisa José Luis Rodríguez Zapatero, premier Hiszpanii.
Dzień po czwartym w dziejach, a drugim z rzędu triumfie w najważniejszych międzykrajowych rozgrywkach reprezentanci popularnej Armady zostali podjęci przez szefa rządu w Moncloa, jego madryckiej siedzibie.

Na spotkaniu byli kapitan Albert Costa, singliści Rafael Nadal, David Ferrer oraz debliści Feliciano López i Fernando Verdasco. Premier dostał od nich koszulkę z autografami. - Potraficie wygrywać z pokorą i elegancją. Wiecie, co oznacza ten czerwony kolor - mówił Zapatero.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2009/ … hiszpanii/


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Na Firmycz najdete firem v kategorii Výroba Uralsk hotels-world