mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP
Wątek Zamknięty
Administrator
Tydzień 29:
Data startu: 19 lipiec
- Poznań
Typ: €85,000
Zwycięzca 2009: Peter Luczak [AUS]
Nawierzchnia: Clay
Strona internetowa: http://www.porscheopen.pl
- Orbetello (Włochy)
Typ: €64,000+H
Zwycięzca 2009: Oleksander Dolgopolov Jr [UKR]
Nawierzchnia: Clay
Strona internetowa: -
- Penzai (Rosja)
Typ: $50,000
Zwycięzca 2009: Mikhail Kukushkin [KAZ]
Nawierzchnia: Hard
Strona internetowa: -
- Lexington (USA)
Typ: $50,000
Zwycięzca 2009: Harel Levy [ISR
Nawierzchnia: Hard
Strona internetowa: http://www.lexingtonchallenger.com/
- Recanati (Włochy)
Typ: €30,000
Zwycięzca 2009: Stéphane Bohli [SUI]
Nawierzchnia: Hard
Strona internetowa: http://lnx.ctguzzini.it/index.php?com=showchal%26y=2008
Offline
User
Poznań
W turnieju głównym wystąpi 32 zawodników. Znamy nazwiska 24 graczy. Gwiazdami imprezy mają być Chilijczyk Nicolas Massu i Australijczyk Peter Luczak, choć obydwaj są ostatnio w słabej dyspozycji.
Apetyt na tytuł mają z pewnością Portugalczycy Frederico Gil i Rui Machado, Chorwat Antonio Veic, Niemiec Denis Gremelmayr czy Hiszpan Daniel Munoz de la Nava
W zawodach wystąpią także: Jamajczyk Dustin Brown, Hiszpan Oscar Hernandez, Argentyńczycy Diego Junqueira i Martin Alund, Chilijczyk Jorge Aguilar, Rosjanin Andrey Kuznetsov, Niemiec Andre Begemann, Czesi Jan Minar i Dusan Lojda, Francuzi Jonathan Dasnieres De Veigy, Olivier Patience i Vincent Millot, Włoch Simone Vagnozzi i Fin Henri Kontinen.
Dzikie karty otrzymali Jerzy Janowicz i Maciej Smoła. Trzecią ma otrzymać młodzieżowy mistrz Polski. Te zawody też odbywają się w Poznaniu.
Do tej pory z występu w Poznaniu zrezygnowali tylko tenisiści z listy rezerwowej, m.in. Holender Matwe Middelkoop i Czech Jarosław Pospisil, którzy ją otwierali.
W tej sytuacji Janowicz jest już piątym rezerwowym. Być może nie będzie potrzebował WC i wtedy zwolni miejsce dla innego Polaka. Dziką kartę do eliminacji dostał Mikołaj Jędruszczak.
Offline
User
Ja tam umieściłbym Dustina wśród tych z apetytem
Ciekawy pomysł z dziką kartą dla Smoły, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Offline
Orbetello - lista
1.Lorenzi, Paolo ITA 96
2.Volandri, Filippo ITA 106
3.Roger-Vasselin, Edouard FRA 116
4.Kavcic, Blaz SLO 120
5.Darcis, Steve BEL 132
6.Andujar, Pablo ESP 139
7.Ungur, Adrian ROU 146
8.Del Bonis, Federico ARG 149
9.Haase, Robin NED 151
10.Berlocq, Carlos ARG 155
11.Ouahab, Lamine ALG 160
12.Fischer, Martin AUT 164
13.El Amrani, Reda MAR 171
14.Brzezicki, Juan Pablo ARG 180
15.Menendez-Maceiras, Adrian ESP 199
16.Bautista-Agut, Roberto ESP 204
17.Haider-Maurer, Andreas AUT 229
18.Sidorenko, Alexandre FRA 233
19.Sorensen, Louk IRL 236
20.Aranguren, Juan-Martin ARG 245
21.Di Mauro, Alessio ITA 250
22.Oswald, Philipp AUT 251
Alternates:
1. Pospisil, Jaroslav CZE 264
2. Minar, Ivo CZE 268
3. Cipolla, Flavio ITA 269
4. Brizzi, Alberto ITA 274
5. Cervenak, Pavol SVK 276
6. Bedene, Aljaz SLO 280
7. Martin, Andrej SVK 286
8. Mektic, Nikola CRO 292
9. Klec, Ivo SVK 296
10. Crugnola, Marco ITA 297
11. Junaid, Rameez AUS 308
12. Vik, Robin CZE 309
13. Prpic, Filip SWE 311
14. Donskoy, Evgeny RUS 312
15. Poch-Gradin, Carles ESP 314
16. Santos, Pablo ESP 315
17. Checa-Calvo, Jose ESP 320
18. Schoorel, Thomas NED 321
19. Viola, Matteo ITA 326
20. Trevisan, Matteo ITA 339
Offline
Recanati - lista
1.Bohli, Stephane SUI 135
2.Guez, David FRA 136
3.Hernych, Jan CZE 141
4.Ouanna, Josselin FRA 145
5.Sijsling, Igor NED 154
6.Desein, Niels BEL 183
7.Bemelmans, Ruben BEL 192
8.Lammer, Michael SUI 198
9.Mertens, Yannick BEL 231
10.Alcaide, Guillermo ESP 238
11.Galvani, Stefano ITA 240
12.Mannarino, Adrian FRA 243
13.Ghedin, Riccardo ITA 247
14.King-Turner, Daniel NZL 249
15.Gutierrez-Ferrol, Sergio ESP 252
16.Tavares, Leonardo POR 258
17.Clar-Rossello, Pedro ESP 260
18.Brezac, Charles-Antoine FRA 270
19.Copil, Marius ROU 272
20.Giorgini, Daniele ITA 273
21.Sousa, Joao POR 282
22.Karanusic, Roko CRO 287
Alternates:
1. Tosic, Goran MNE 290
2. Klec, Ivo SVK 296
3. Crugnola, Marco ITA 297
4. Prpic, Filip SWE 311
5. Poch-Gradin, Carles ESP 314
6. Checa-Calvo, Jose ESP 320
7. Schoorel, Thomas NED 321
8. Viola, Matteo ITA 326
9. Trevisan, Matteo ITA 339
10. Nieminen, Timo FIN 349
11. Smethurst, Daniel GBR 351
12. Kadir, Sadik AUS 352
13. Rodrigues, Mathieu FRA 354
14. Sadecky, Alexander SUI 369
15. Bracciali, Daniele ITA 370
16. Semjan, Marek SVK 373
17. Lemke, James AUS 374
18. Fabbiano, Thomas ITA 376
19. Boje-Ordonez, Agustin ESP 380
20. Skugor, Franco CRO 384
Offline
Penza - lista
1.Kukushkin, Mikhail KAZ 114
2.Niland, Conor IRL 165
3.Sergeyev, Ivan UKR 175
4.Ignatik, Uladzimir BLR 188
5.Kravchuk, Konstantin RUS 216
6.Kudryavtsev, Alexandre RUS 217
7.Cervantes-Huegun, Inigo ESP 219
8.Recouderc, Laurent FRA 226
9.Kirillov, Evgeny RUS 232
10.Olaso, Guillermo ESP 235
11.Gard, Catalin ROU 294
12.Belyaev, Ilya RUS 324
13.Ledovskikh, Mikhail RUS 335
14.Carreno-Busta, Pablo ESP 343
15.Walter, Ludovic FRA 346
16.Luncanu, Petru-Alexandru ROU 347
17.Molchanov, Denys UKR 360
18.Elgin, Michail RUS 363
19.Cakl, Tomas CZE 363
20.Valverde, Juan-Manuel ARG 364
21.Burquier, Gregoire FRA 366
22.Kumantsov, Andrey RUS 367
Alternates:
1. Rudnev, Valery RUS 368
2. Semjan, Marek SVK 373
3. Boje-Ordonez, Agustin ESP 380
4. Skugor, Franco CRO 384
5. Garza, Daniel MEX 404
6. Kedryuk, Alexey KAZ 405
7. Pashanski, Boris SRB 407
8. Mitsuhashi, Junn JPN 408
9. Bossel, Adrien SUI 421
10. Savic, David SRB 422
11. Hensel, Kaden AUS 432
12. Weintraub, Amir ISR 435
13. Martin, Fabrice FRA 438
14. Lobkov, Alexander RUS 439
15. Moser, Nikolaus AUT 452
16. Ouellette, Greg USA 453
17. Diez, Steven CAN 457
18. Grassi, Claudio ITA 464
19. Granollers-Pujol, Gerard ESP 465
20. Westerhof, Boy NED 473
Offline
Poznań - lista
1.Luczak, Peter AUS 83
2.Gil, Frederico POR 89
3.Massu, Nicolas CHI 99
4.Brown, Dustin JAM 102
5.Ilhan, Marsel TUR 118
6.Machado, Rui POR 123
7.Hernandez, Oscar ESP 125
8.Begemann, Andre GER 173
9.Veic, Antonio CRO 177
10.Junqueira, Diego ARG 182
11.Aguilar, Jorge CHI 194
12.Lojda, Dusan CZE 195
13.Vagnozzi, Simone ITA 207
14.Millot, Vincent FRA 215
15.Dasnieres de Veigy, Jonathan FRA 222
16.Gremelmayr, Denis GER 224
17.Kontinen, Henri FIN 225
18.Patience, Olivier FRA 241
19.Munoz-De La Nava, Daniel ESP 242
20.Alund, Martin ARG 244
21.Kuznetsov, Andrey RUS 254
22.Minar, Jan CZE 255
Alternates:
1. Middelkoop, Matwe NED 261
2. Pospisil, Jaroslav CZE 264
3. Minar, Ivo CZE 268
4. Cipolla, Flavio ITA 269
5. Brizzi, Alberto ITA 274
6. Cervenak, Pavol SVK 276
7. Janowicz, Jerzy POL 277
8. Bedene, Aljaz SLO 280
9. Martin, Andrej SVK 286
10. Mektic, Nikola CRO 292
11. Klec, Ivo SVK 296
12. Crugnola, Marco ITA 297
13. Junaid, Rameez AUS 308
14. Vik, Robin CZE 309
15. Prpic, Filip SWE 311
16. Donskoy, Evgeny RUS 312
17. Poch-Gradin, Carles ESP 314
18. Santos, Pablo ESP 315
19. Checa-Calvo, Jose ESP 320
20. Schoorel, Thomas NED 321
Offline
User
Poznań - M.D
[1] Peter Luczak (AUS) - Jerzy Janowicz (POL)
Pavol Cervenak (SVK) - [WC] Maciej Smola (POL)
Martin Alund (ARG) - Qualifier
Rameez Junaid (AUS) - [8] Dusan Lojda (CZE)
[4] Rui Machado (POR) - Ivo Minar (CZE)
Alberto Brizzi (ITA) - Olivier Patience (FRA)
Jorge Aguilar (CHI) - Andrey Kuznetsov (RUS)
[WC] Marcin Gawron (POL) - [7] Antonio Veic (CRO)
[5] Oscar Hernandez (ESP) - Denis Gremelmayr (GER)
[WC] Andriej Kapas (POL) - Diego Junqueira (ARG)
Jonathan Dasnieres de Veigy (FRA) - Vincent Millot (FRA)
Qualifier - [3] Dustin Brown (JAM)
[6] Simone Vagnozzi (ITA) - Qualifier
Daniel Munoz-De La Nava (ESP) - Qualifier
Andrej Martin (SVK) -[WC] Grzegorz Panfil (POL)
Jan Minar (CZE) - [2] Frederico Gil (POR)
Offline
User
Dlaczego nie ma w MD Massu ?
Offline
Buntownik z wyboru
Massu się wycofał.
Offline
Come on Andy !
Siedmiu Polaków w turnieju głównym?
W turnieju głównym zagra co najmniej pięciu Polaków – Jerzy Janowicz na podstawie rankingu ATP oraz czterech obdarowanych „dzikimi kartami”. Jutro może do nich dołączyć dwóch kolejnych – Dawid Olejniczak i Piotr Gadomski, którzy wystąpią w finale eliminacji.
Awans Olejniczaka nie dziwi, bo to właśnie ten tenisista jest najwyżej rozstawiony w zawodach kwalifikacyjnych. Dwa zwycięstwa Gadomskiego, a konkretnie to drugie, to z kolei bardzo przyjemna niespodzianka. 19-letni warszawianin, sklasyfikowany na 752. miejscu w rankingu ATP, pokonał Sebastiana Prieto 6:3, 7:6(4). To fakt, że Argentyńczyk najlepsze z 14 lat zawodowej kariery ma już za sobą, ale wciąż jest 79. deblistą świata. W tenisa na pewno grać potrafi i na pewno nie oddał Polakowi żadnej piłki za darmo.
Finały eliminacji w niedzielę od 10:00. Na korcie centralnym zacznie Olejniczak z Niemcem Patrickiem Taubertem, a następnie Gadomski zmierzy się z Czechem Romanem Vogelim. Zwycięzcy awansują do turnieju głównego.
Offline
User
Penza
[1] Mikhail Kukushkin (KAZ) - Ilya Belyaev (RUS)
[WC] Victor Baluda (RUS) - Mikhail Ledovskikh (RUS)
Qualifier - Boris Pashanski (SRB)
Ludovic Walter (FRA) - [6] Alexander Kudryavtsev (RUS)
[3] Ivan Sergeyev (UKR) - Laurent Recouderc (FRA)
Andrey Kumantsov (RUS) - [WC] Anton Manegin (RUS)
Valery Rudnev (RUS) - Qualifier
Marek Semjan (SVK) - [7] Evgeny Kirillov (RUS)
[8] Inigo Cervantes-Huegun (ESP) - Catalin-Ionut Gard (ROU)
[WC] Igor Karpov (RUS) - Agustin Boje-Ordonez (ESP)
David Savic (SRB) - Qualifier
Mikhail Elgin (RUS) - [4] Konstantin Kravchuk (RUS)
[5] Uladzimir Ignatik (BLR) - [WC] Ilya Kovalev (RUS)
Guillermo Olaso (ESP) - Denys Molchanov (UKR)
Petru-Alexandru Luncanu (ROU) - Qualifier
Alexey Kedryuk (KAZ) - [2] Conor Niland (IRL)
Offline
User
Lexington
[1] Carsten Ball (AUS) - Ricardo Hocevar (BRA)
[WC] Denis Kudla (USA) - [WC] Jarmere Jenkins (USA)
[ALT] Raven Klaasen (RSA) - Joseph Sirianni (AUS)
Chris Guccione (AUS) - [7] Peter Polansky (CAN)
[4] Kevin Kim (USA) - Qualifier
Yuichi Sugita (JPN) - Qualifier
Vasek Pospisil (CAN) - Milos Raonic (CAN)
Alex Kuznetsov (USA) - [8] Greg Jones (AUS)
[5] Jesse Levine (USA) - Jamie Baker (GBR)
[WC] Sekou Bangoura (USA) - Qualifier
Takao Suzuki (JPN) - Frederik Nielsen (DEN)
[ALT] Sergei Bubka (UKR) - [3] Joao Souza (BRA)
[6] Paul Capdeville (CHI) - Qualifier
Marinko Matosevic (AUS) - Izak van der Merwe (RSA)
Alex Jr. Bogomolov (USA) - [WC] Eric Quigley (USA)
Michael Yani (USA) - [2] Ricardas Berankis (LTU)
Offline
User
Recanti
[1] David Guez (FRA) - Roko Karanusic (CRO)
Stefano Galvani (ITA) - [WC] Federico Torresi (ITA)
Adrian Mannarino (FRA) - [WC] Alessandro Giannessi (ITA)
Michael Lammer (SUI) - [6] Niels Desein (BEL)
[3] Jan Hernych (CZE) - Daniel King-Turner (NZL)
Qualifier - Riccardo Ghedin (ITA)
Pedro Clar-Rossello (ESP) - Charles-Antoine Brezac (FRA)
Qualifier - [5] Igor Sijsling (NED)
[8] Guillermo Alcaide (ESP) - Goran Tosic (MNE)
[WC] Giacomo Miccini (ITA) - Ivo Klec (SVK)
[WC] Andrea Stoppini (ITA) - Marius Copil (ROU)
Yannick Mertens (BEL) - [4] Josselin Ouanna (FRA)
[7] Ruben Bemelmans (BEL) - Joao Sousa (POR)
Qualifier - Leonardo Tavares (POR)
Sergio Gutierrez-Ferrol (ESP) - Daniele Giorgini (ITA)
Qualifier - [2] Stephane Bohli (SUI)
Offline
User
Orbetello
[1] Carlos Berlocq (ARG) - Alessio di Mauro (ITA)
Sadik Kadir (AUS) - Juan-Martin Aranguren (ARG)
Marco Crugnola (ITA) - Qualifier
Nikola Mektic (CRO) - [7] Adrian Ungur (ROU)
[3] Paolo Lorenzi (ITA) - Louk Sorensen (IRL)
Matteo Trevisan (ITA) - [WC] Giulio di Meo (ITA)
Juan-Pablo Brzezicki (ARG) - Qualifier
Filip Prpic (SWE) - [5] Pablo Andujar (ESP)
[8] Federico Del Bonis (ARG) - Evgeny Donskoy (RUS)
Flavio Cipolla (ITA) - Andreas Haider-Maurer (AUT)
[WC] Federico Gaio (ITA) - Robin Haase (NED)
Alexandre Sidorenko (FRA) - [4] Martin Fischer (AUT)
[6] Edouard Roger-Vasselin (FRA) - [WC] Thomas Fabbiano (ITA)
Qualifier - Blaz Kavcic (SLO)
Qualifier - [WC] Gianluca Naso (ITA)
Reda El Amrani (MAR) - [2] Filippo Volandri (ITA)
Offline
Ojciec Chrzestny
Art napisał:
Michael Yani (USA) - [2] Ricardas Berankis (LTU)
Davai Rica! Każde zwycięstwo będzie bardzo cenne.
Offline
User
Czy TVP Sport będzie przeprowadzać relacje z finału Poznań Porsche Open 2010?.
Offline
Ojciec Chrzestny
polo90 napisał:
Czy TVP Sport będzie przeprowadzać relacje z finału Poznań Porsche Open 2010?.
Tak, odsyłam tutaj: http://www.mtenis.pun.pl/viewtopic.php?pid=46064#p46064
Panfil z 2 gemami poza turniejem.
Offline
User
przed chwilą odpadł również Gawron. Przegrał w trzech setach z Antonio Veicem. Był za mało regularny, by wygrać całe spotkanie.
Z Poznania wyjeżdża też finalista z roku 2007 (btw, kto jeszcze pamięta o zwycięzcy z tamtego roku, Sergio Roitmanie?), Ivo Minar po porażce z wysoko rozstawionym Portugalczykiem Machado.
Offline
User
Warto zaznaczyć, że Gawron miał 7/5 *5/2 i 40/15 i przegrał całe spotkanie
Staty, finał Roitman - Minar odbył się w 2007r, owszem.. tylko w szczecińskim PEKAO
Ostatnio edytowany przez Kubecki (19-07-2010 23:57:45)
Offline
Wątek Zamknięty