* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#41 11-12-2010 10:16:01

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: WINTER PARK 2010/2011

Bjoerndalen zamierza wystartować jednocześnie w dwóch MŚ

Norweski biathlonista Ole Einar Bjoerndalen zamierza wystartować w dwóch mistrzostwach świata, które w marcu odbywać się będą równocześnie - biathlonowe w Rosji oraz w narciarstwie klasycznym w Norwegii. Bjoerndalen ma pobiec na trzeciej zmianie sztafety, która będzie rozgrywana w Oslo 4 marca. Tego samego dnia odbędzie się biathlonowy sprint w Chanty-Mansyjsku lecz biathlonista z niego zrezygnuje. Weźmie i tak udział w czterech pozostałych konkurencjach biathlonowych MŚ: 6 marca w biegu pościgowym, 8 marca w indywidualnym, 11 marca w sztafecie oraz 12 marca w biegu masowym.

Według planu zaraz po zakończeniu sztafety w Oslo uda się na lotnisko, skąd poleci samolotem bezpośrednio do Chanty-Mansyjska. Będzie to możliwie, ponieważ głównym sponsorem reprezentacji jest największy norweski koncern, którego głównym akcjonariuszem jest najbogatszy Norweg Kjell Inge Roekke, posiadający kilka prywatnych odrzutowców.

Według działaczy przelot prywatnym samolotem z punktu A od razu do punktu B odbędzie się szybko i bez tradycyjnych problemów biathlonistów związanych z transportem karabinów oraz amunicji.

Bjoerndalen przed dwoma miesiącami powiedział, że bardzo ubolewa, iż nie wystąpi w narciarskich mistrzostwach świata w Oslo ponieważ tego typu impreza przed własną publicznością odbywa się zwykle tylko raz w karierze. Zapowiedział też uczestnictwo w następnych MŚ w narciarstwie klasycznym.

W grudniu jednak po rozmowach z działaczami reprezentacji biegowej i biatlonowej oznajmił, że w dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości logistycznych, dzięki którym świat stał się mały i należy je wykorzystywać. - W ten sposób można robić rzeczy, które z pozoru wydają się zupełnie niemożliwe - zaznaczył.

Bjoerndalen, który poza 92. zwycięstwami w biathlonowych zawodach Pucharu Świata posiada również - jako pierwszy biathlonista w historii - jedno w biegach. 18 listopada 2006 roku wygrał na dystansie 15 kilometrów w Gaellivare.

- Ole Einar jest bardzo dobry w biegach; w listopadowej sztafecie był na swojej zmianie szybszy od konkurentów i aż o 10 sekund od dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego z Vancouver Marcusa Hellera. Dlatego bardzo byśmy go chcieli, by wystąpił w sztafecie 4 marca - powiedział kierownik norweskiej reprezentacji biegowej Age Skinstad.

Ciekawe czy ktoś jeszcze z norweskich biathlonistow wystartuje w sztafecie biegowej. Berger (mistrz świata w biegach z 2007 roku), Svendsen czy Hafsas, jeśli są w formie biegają podobnie, a często lepiej od Bjorndalena.

Ostatnio edytowany przez Joao (11-12-2010 10:16:31)


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#42 11-12-2010 19:07:01

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: WINTER PARK 2010/2011

Co się stało? Kowalczyk wyjaśnia drugie miejsce

- Mam nadzieję, że moja forma będzie coraz lepsza. Kiedy Marit się do mnie zbliżała, czułam się zmęczona. Wystartuję w niedzielę, ale trudno jest przewidzieć jak mi pójdzie - mówiło po sobotnim drugim miejscu w Davos Justyna Kowalczyk.
- Davos nie jest tak naprawdę moim ulubionym miejscem, ale dzisiaj miałam bardzo dobre narty, moje ciało odpowiadało znakomicie i forma była też dobra. Będę na starcie sprintu w niedzielę. Nie jeździłam jeszcze w sprincie w tym sezonie, ale uważam, że to prawie to samo. Oczywiście jestem pewna, że w końcu przegram jakiś wyścig. To może stać się w niedzielę - mówiła zwyciężczyni biegu w Davos Marit Bjoergen.

- Jestem usatysfakcjonowana. To było moje pierwsze podium w Davos w karierze. Moje narty spisywały się w sobotę całkiem nieźle. Mam nadzieję, że moja forma będzie coraz lepsza. Kiedy Marit się do mnie zbliżała, czułam się zmęczona. Wystartuję w niedzielę, ale trudno jest przewidzieć jak mi pójdzie - powiedział za to Kowalczyk.

http://www.eurosport.pl/biegi-narciarsk … tory.shtml


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#43 11-12-2010 21:35:28

arti

User

Zarejestrowany: 09-10-2009
Posty: 170
Ulubiony zawodnik: Rafael Nadal

Re: WINTER PARK 2010/2011

Niech mi ktoś wytłumaczy jak Norweg może wystartować w biegu pościgowym skoro nie wystartuje w sprincie:)??

Autor tego artykułu nie bardzo się chyba orientuje w tematyce biathlonowej.

Offline

 

#44 12-12-2010 11:04:12

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: WINTER PARK 2010/2011

Ponad 113 tysięcy kibiców na meczu hokejowym

Aż 113 411 kibiców oglądało w Ann Arbor (stan Michigan) sobotni mecz hokeja na lodzie z udziałem drużyn uniwersyteckich. To rekord świata, jeśli chodzi o frekwencję w tej dyscyplinie sportu, który znajdzie się w księdze Guinnessa.

Siedem miesięcy temu inaugurację mistrzostw świata w Gelsenkirchen (obiekt Veltins Arena) oglądało 77 803 widzów - Niemcy pokonali po dogrywce wicemistrzów olimpijskich Amerykanów 2:1.

W sobotę na stadionie w Michigan było ponad 35 tys. fanów więcej. Dokładną frekwencję ogłoszono w trakcie trzeciej tercji prestiżowego spotkania z udziałem odwiecznych rywali z ligi NCAA - Michigan Wolverines i Michigan State (5:0). Ich pierwsza potyczka miała miejsce w 1922 roku.

Dziewięć lat temu oba zespoły też rywalizowały na odkrytym stadionie, a wówczas na trybunach było 74 554 kibiców.

http://www.sportowefakty.pl/hokej/2010/ … hokejowym/

Offline

 

#45 12-12-2010 19:23:44

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: WINTER PARK 2010/2011

Justyna Kowalczyk: Jestem smutna, będzie protest

Justyna Kowalczyk zapowiedziała złożenie oficjalnego protestu od decyzji sędziów, którzy w niedzielnym biegu sprinterskim ukarali ją za zabieganie drogi Amerykance Kikkan Randall. Polka minęła metę jako trzecia, ale została przesunięta na szóstą pozycję.- Będziemy składali oficjalny protest od decyzji sędziów. Nie czuję się winna i uważam, że niesłusznie zostałam przesunięta na szóstą pozycję. Jestem smutna z tego powodu - powiedziała PAP Kowalczyk (AZS AWF Katowice) kilkadziesiąt minut
po zawodach w szwajcarskim Davos.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie ma w tym sezonie szczęścia do sprintów. W Kuusamo mistrzyni olimpijska z Vancouver została ukarana za niedozwolone użycie kroku łyżwowego w półfinale i ostatecznie sklasyfikowano ją na 11. miejscu.

W Davos triumfowała niezawodna Marit Bjoergen. Norweżka wygrała ostatnie jedenaście zawodów PŚ (sześć w tym sezonie), w których startowała. Druga była Włoszka Arianna Follis, a na najniższymn stopniu podium stanęła Randall

http://www.sportowefakty.pl/zimowe/2010 … e-protest/


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#46 12-12-2010 20:26:23

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: WINTER PARK 2010/2011

Smutna może być ale z mojego punktu widzenia kara niestety zasłużona

Offline

 

#47 12-12-2010 23:31:13

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: WINTER PARK 2010/2011

Tomasz Sikora: Był to najcięższy Puchar Świata w moim życiu

Długo nie było wiadomo, czy Tomasz Sikora w ogóle wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Hochhfilzen. Nasz zawodnik mimo osłabienia niedawnych zatruciem pokarmowym stanął jednak na starcie i imponował formą na strzelnicy - przez trzy zawodów pomylił się zaledwie raz.

Znakomita forma strzelecka pozwoliła Tomaszowi Sikorze zdobyć kolejne punkty Pucharu Świata, gdyż na trasie z powodu niedawnego zatrucia był wolniejszy od rywali będących w pełni sił. Polak przyznaje, że łatwo nie było, a raczej wprost przeciwnie. - Zakończyłem starty w Hochhfilzen. Mogę śmiało powiedzieć, że był to najcięższy Puchar Świata w moim życiu. Cieszę się ze zdobytych punktów, wiem że zawdzięczam je postawie na strzelnicy. Forma biegowa - no cóż, pobiegłem we wszystkich startach na tyle na ile pozwoliło zdrowie. O ile w biegu na dochodzenie było już dobrze to w niedziele od rana ból wrócił. Teraz czeka mnie krótka przerwa i starty w Pokljuce. Mam nadzieję że przez te dni osiągnę znaczną poprawę zdrowia a wtedy bieg powinien być na dobrym poziomie - napisał nasz zawodnik na swojej stronie internetowej.

Wyniki Tomasza Sikory w Hochhfilzen to trzydzieste drugie miejsce w sprincie, siedemnaste w biegu na dochodzenie oraz wyciągnięcie polskiej sztafety na piąte miejsce na swojej zmianie.

http://www.sportowefakty.pl/zimowe/2010 … oim-zyciu/

Offline

 

#48 14-12-2010 14:26:22

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: WINTER PARK 2010/2011

Gregor Schlierenzauer kontuzjowany

Podczas ostatnich treningów na skoczni w Seefeld Gregor Schlierenzauer nieszczęśliwie upadł i odniósł kontuzję kolana.

W swoim pierwszym skoku na obiekcie HS 75 w Seefeld przewrócił się i w rezultacie naderwał więzadło w prawym kolanie, z którym miał już problemy półtora roku temu.

Lekarze jednak uspokajają, że operacja tym razem nie będzie potrzebna. Rehabilitacja może jednak potrwać kilka tygodni. "Schlieri" na pewno nie wystartuje w Engelbergu i pod dużym znakiem zapytania stoi jego występ w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

Przypomnijmy, że Austriak nie pojechał na zawody Pucharu Świata w Harrachovie, aby pracować nad swoją dyspozycją, która na początku sezonu nie była tak dobra jak w latach ubiegłych.

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/125 … tuzjowany/

Offline

 

#49 15-12-2010 14:31:10

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: WINTER PARK 2010/2011

Sempere napisał:

Gregor Schlierenzauer kontuzjowany

Podczas ostatnich treningów na skoczni w Seefeld Gregor Schlierenzauer nieszczęśliwie upadł i odniósł kontuzję kolana.

W swoim pierwszym skoku na obiekcie HS 75 w Seefeld przewrócił się i w rezultacie naderwał więzadło w prawym kolanie, z którym miał już problemy półtora roku temu.

Lekarze jednak uspokajają, że operacja tym razem nie będzie potrzebna. Rehabilitacja może jednak potrwać kilka tygodni. "Schlieri" na pewno nie wystartuje w Engelbergu i pod dużym znakiem zapytania stoi jego występ w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

Przypomnijmy, że Austriak nie pojechał na zawody Pucharu Świata w Harrachovie, aby pracować nad swoją dyspozycją, która na początku sezonu nie była tak dobra jak w latach ubiegłych.

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/125 … tuzjowany/

Wyjątkowego pecha ma w tym roku Austriak. Może na Mistrzostwa Świata zdąży przygotować formę.


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#50 15-12-2010 15:23:56

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: WINTER PARK 2010/2011

Dysponuje ktoś statystykę największej ilość wygranych konkursów PŚ w skokach? Zdaje się, że Schliri ma bardzo dużą szansę na pobicie rekordu Nykenena.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#51 15-12-2010 15:26:41

 Raddcik

Come on Andy !

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 5229
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: WINTER PARK 2010/2011

DUN I LOVE napisał:

Dysponuje ktoś statystykę największej ilość wygranych konkursów PŚ w skokach? Zdaje się, że Schliri ma bardzo dużą szansę na pobicie rekordu Nykenena.

1. Nykanen - 46
2. Małysz - 38
3. Ahonen - 36
4. Weissflog - 33
5. Schlieri - 32


'03.07.2011 - Tennis Died' [*]

Offline

 

#52 15-12-2010 19:00:13

 Pitny

User

2768597
Zarejestrowany: 24-06-2010
Posty: 473
Ulubiony zawodnik: Lleyton Hewitt

Re: WINTER PARK 2010/2011

Raczej spokojnie to pobije. Mam nadzieję że Adam dorzuci kilka cegiełek do tego rekordu ;]


MTT
W: Davis Cup 2010, Monte Carlo 2011,Rzym 2011
F: Hamburg 2010, Moskwa 2010, Doha 2011, Rotterdam 2011

Offline

 

#53 17-12-2010 19:49:39

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: WINTER PARK 2010/2011

Potwierdził się czarny scenariusz, Schlierenzauera nie zobaczymy na Turnieju Czterech Skoczni.


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#54 18-12-2010 15:26:53

 FEDEER

Federasta

3200013
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 29-07-2010
Posty: 599
Ulubiony zawodnik: Roger Federer FOREVER
WWW

Re: WINTER PARK 2010/2011

Szkoda Adasia bo miał wielką szansę na wygraną od 2007 roku . Thomas jednak o 3pkt. go wyprzedził. No nic ładny występ polaków.


Roger F e d e r e r    -    G O A T
MTT:  W Memphis '11
          Final: Sztokholm '10, Cincinnati '10, Estoril '11, Nicea '11, Halle '11
          QF: Shanghai '10, Paryż - Bercy '10, Brisbane '11, Sydney '11, AUSTRALIAN OPEN '11, San Jose '11, Madryt '11, Los Angeles '11

Offline

 

#55 18-12-2010 15:44:01

 Pitny

User

2768597
Zarejestrowany: 24-06-2010
Posty: 473
Ulubiony zawodnik: Lleyton Hewitt

Re: WINTER PARK 2010/2011

Może jutro ;]


MTT
W: Davis Cup 2010, Monte Carlo 2011,Rzym 2011
F: Hamburg 2010, Moskwa 2010, Doha 2011, Rotterdam 2011

Offline

 

#56 20-12-2010 13:34:39

 Pitny

User

2768597
Zarejestrowany: 24-06-2010
Posty: 473
Ulubiony zawodnik: Lleyton Hewitt

Re: WINTER PARK 2010/2011

Trzy konkursy w Zakopanem!!
To już oficjalnie potwierdzona wiadomość! W Zakopanem odbędą się trzy konkursy Pucharu Świata. Wzamian za zawody odwołane w Harrchovie, jeden dodatkowy konkurs odbył się w zeszły piątek w Engelbergu a drugi zostanie rozegrany w niedzielę na Wielkiej Krokwi. "Lobbowaliśmy na rzecz Zakopanego i otrzymaliśmy wstępne zapewnienie, że to my dostaniemy ten konkurs. Wiec nie jesteśmy zaskoczeni" – powiedział wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

"To dobra decyzja, bo Zakopane jest przygotowane, by rozegrać te zawody na wysokim poziomie. I będzie to nie lada gratka dla kibiców" – skomentował z kolei sekretarz generalny PZN Grzegorz Mikuła.

"To dobrze, że decyzja zapadła już teraz, bo organizatorzy będą mieli więcej czasu na przygotowanie zawodów, a kibice na rezerwację miejsc noclegowych" dodał Mikuła. Początkowo FIS miał podjąć decyzję podczas Turnieju Czterech Skoczni. W dodatku na polskiej skoczni naszym skoczkom będzie łatwiej o dobre wyniki.

FIS zaplanował niedzielny konkurs na godzinę 15, ale Tatrzański Związek Narciarski będzie się starał o przesunięcie startu na wcześniejsza porę, by kibice mieli więcej czasu na powrót do domu. "Godzina startu może się zmienić, być może konkurs będzie o godz. 11 lub 12. To dobre dla renomy Zakopanego, że FIS ma do nas zaufanie i powierzy nam taki awaryjny termin" - zakończył Mikuła.
http://skijumping.pl/wiadomosci/12588/T … Zakopanem/


MTT
W: Davis Cup 2010, Monte Carlo 2011,Rzym 2011
F: Hamburg 2010, Moskwa 2010, Doha 2011, Rotterdam 2011

Offline

 

#57 20-12-2010 14:22:53

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: WINTER PARK 2010/2011

Wypowiedź Adama Małysza po wczorajszym konkursie

Adam Małysz: "Spodziewałem się dobrego skoku"

Adam Małysz po raz kolejny dostarczył swoim kibicom niesamowitych emocji. Najlepszy polski skoczek poszybował w finale aż na 137m i z miejsca siedemnastego, wskoczył na podium.

"Spodziewałem się dobrego skoku w finale i taki ten skok właśnie był. Nie było mi ciężko wylądować tego skoku na 137 metrów z telemarkiem. To, co planowałem, wyszło mi w stu procentach, można więc być bardzo zadowolonym. Awans o tyle miejsc zdarza się rzadko. Po raz ostatni o tyle miejsc przesunąłem się w Oslo" - mówił po konkursie szczęśliwy Adam Małysz.

"W pierwszej serii wielu z nas miało pecha. Pokazała ona po raz kolejny niedokładność nowego systemu punktów za wiatr. Na pewno w pewnym stopniu on pomaga, ale jeszcze nie tak jak powinien, są braki, które trzeba poprawić" - uważa "Orzeł z Wisły".

"Po pierwszej serii celowałem w czołową "10", żeby zdobyć jak najwięcej punktów Pucharu Świata. Wyszło trzecie miejsce, tylko można się z tego cieszyć" - kontynuuje nasz zawodnik.

"Lepszego prezentu przed Świętami nie mogłem sobie wymarzyć. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzyłbym sobie przede wszystkim zdrowia i rodzinnej atmosfery, spokoju, wyciszenia i pozytywnego myślenia o nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni" - zakończył Małysz.

Korespondencja z Engelbergu, Tadeusz Mieczyński

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/125 … ego-skoku/

Ostatnio edytowany przez Joao (20-12-2010 14:23:08)


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#58 22-12-2010 23:25:58

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Offline

 

#59 27-12-2010 14:41:30

 wikt

User

Zarejestrowany: 27-12-2010
Posty: 42
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: WINTER PARK 2010/2011

Turniej Czterech Skoczni za pasem Jak typujecie? Moim zdaniem, wygrać może tylko któryś z Austriaków, Finów lub Małysz Ammann będzie mocny, ale nie na tyle by wygrać

Offline

 

#60 27-12-2010 22:36:15

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: WINTER PARK 2010/2011

wikt napisał:

Turniej Czterech Skoczni za pasem Jak typujecie? Moim zdaniem, wygrać może tylko któryś z Austriaków, Finów lub Małysz Ammann będzie mocny, ale nie na tyle by wygrać

Zgadzam się z Tobą, czołowi zawodnicy klasyfikacji Pucharu Świata powinni się liczyć.

W Turnieju Czterech Skoczni zdarzają się jednak czasami niespodzianki. Może i w 59. edycji tej prestiżowej imprezy ktoś niespodziewany będzie walczyć o czołowe pozycje? Moimi "czarnymi koniami" turnieju są Daiki Ito i Paweł Karelin.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zubri.ibetonovejimky.cz hotels-world hotels-world.pl https://www.hotelstayfinder.com