* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 02-11-2010 12:24:59

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Christophe Rochus

http://www.parier-net.be/wp-content/uploads/wpid-Christopher-Rochus.jpg

Christophe Philippe Rochus (ur. 15 grudnia 1978 w Namur, Belgia), profesjonalny tenisista belgijski, reprezentant kraju w Pucharze Davisa.


Jest starszym bratem Oliviera Rochusa, który również jest tenisistą. Wśród zawodowych tenisistów gra od roku 1996. Podobnie jak brat, Christophe charakteryzuje się niewysokim jak na tenisistę wzrostem (170 cm).

W grze pojedynczej wygrywał turnieje z serii Futures jak i challengerow. W rozgrywkach rangi ATP Tour do najlepszych wyników Rochusa należą finały w Walencji z roku 2003 i Rotterdamu z 2006. W deblu Belg jest zwycięzcą jednego turnieju ATP Tour w Madras z sezonu 2000. Partnerem deblowym Rochusa był wtedy Julien Boutter. Ponadto Belg jest finalistą dwóch innych turniejów w grze podwójnej, najpierw w Kitzbühel z 2005 oraz Ad-Dauha z 2006. W obu turniejach grał wspólnie ze swoim bratem, Olivierem.

W latach 1999-2010 Rochus reprezentował Belgię w Pucharze Davisa. Rozegrał przez ten okres 21 meczów. W singlu wygrał 4 pojedynki i 11 przegrał, natomiast w deblu odniósł 2 zwycięstwa i 4 porażki.

W roku 2010 Rochus zakończył karierę tenisową. Jego zarobki na kortach przekroczyły kwotę dwóch i pół miliona dolarów. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu singlistów był na 38. miejscu w maju 2006, z kolei w zestawieniu deblistów w tym samym miesiącu osiągnął 62. pozycję.

Gra pojedyncza 

Finalista (2) 
1. 2003  Walencja Ceglana  Juan Carlos Ferrero 2:6, 4:6
2. 2006  Rotterdam Twarda  Radek Štěpánek 0:6, 3:6

Gra podwójna 
Mistrz (1) 
1. 2000  Madras Twarda  Julien Boutter  Saurav Panja Srinath Prahlad 7:5, 7:5

Finalista (2) 
1. 2005  Kitzbühel Ceglana  Olivier Rochus  Leoš Friedl Andrei Pavel 2:6, 7:6, 0:6
2. 2006  Ad-Dauha Twarda  Olivier Rochus  Jonas Björkman Maks Mirnyj 6:2, 1:6, 8-10


http://pl.wikipedia.org/wiki/Christophe_Rochus

Ostatnio edytowany przez Joao (02-11-2010 12:25:48)


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#2 02-11-2010 12:29:14

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Christophe Rochus

Doping? Nie mam nic przeciwko - twierdzi Christophe Rochus

Christophe Rochus, który po czternastu latach zakończył karierę sportową uważa, że doping jest niemal nieodłącznym elementem tenisa. - Pamiętam, jak podczas jednego z meczów mój rywal poszedł do łazienki, a wrócił z niej całkowicie odmieniony. Z jego nosa zaczęła lecieć krew. To było bardzo dziwne - zdradził.

W wywiadzie dla belgijskiej gazety La Derniere Heure, sklasyfikowany w przeszłości na 62. miejscu w rankingu tenisista przyznał, że nie jest przeciwny dopingowi. - Doping w tenisie istnieje. Gdyby niedozwolone środki miały zostać zalegalizowane nie miałbym nic przeciwko. Każdy jest w końcu odpowiedzialny za swoje zdrowie - wyznał Rochus.

Rochus już w przeszłości głośno wypowiadał się na temat dopingu. Będąc zawodnikiem został nawet upomniany w liście jaki otrzymał od ATP. Tym razem podjął kolejną próbę nagłośnienia niewygodnego dla wielu zawodników tematu. - Obserwuję wydarzenia jak każdy inny człowiek. Nie mogę zrozumieć jak ktoś może grać przez pięć godzin w pełnym słońcu, a następnego dnia biegać jak królik - zobrazował sprawę Christophe, starszy brat grającego wciąż Oliviera Rochusa.

Pamiętam jak grałem mecz przeciwko zawodnikowi, którego nazwiska nie zdradzę. Pierwszego seta wygrałem 6:1, przyszło mi to bardzo łatwo. Przeciwnik w przerwie poszedł do łazienki, a wrócił z niej całkowicie odmieniony. Prowadził w drugiej partii 5:3, ale udało mi się doprowadzić do stanu 5:5. Wtedy z jego nosa zaczęła lecieć krew. To było bardzo dziwne - relacjonował Belg.

- Profesjonalni gracze są narażeni na takie obciążenia, zarówno fizyczne, jak i emocjonalne, które bez wspomagania nie są możliwe do opanowania - stwierdził Christophe.

Rochus wskazuje też na przyczyny sięgania po doping. - Ludzie, którzy zażywają niedozwolone środki doskonale zdają sobie sprawę z ryzyka i ewentualnych konsekwencji zdrowotnych tego czynu. Może to jednak zapewnić finansowy byt ich rodzinom - wyliczał były tenisista.

- Znana jest przecież sprawa Canasa, który dwukrotnie został przyłapany na dopingu. Pomimo tego, zapewnił przyzwoite życie wielu generacjom swojej rodziny - kontynuował Rochus.

Były tenisista ma także wątpliwości co do postępowania Justine Henin, która niespodziewanie, w maju 2008 roku ogłosiła koniec zawodowej kariery. - Mogę tylko powiedzieć, że było to zaskakujące. Nagłe odejście, bez podania konkretnej przyczyny. Zazwyczaj tak wielcy i utytułowani tenisiści zapowiadają zakończenie kariery z wyprzedzeniem, aby zagrać jeszcze wiele turniejów "pożegnalnych" - stwierdził. Belgijka wróciła na światowe korty po 18 miesiącach odpoczynku.

Christophe Rochus zakończył karierę w październiku 2010 roku. Swój ostatni mecz rozegrał podczas kwalifikacji do turnieju w Sztokholmie. Uległ w nim Janowi Hernychowi 4:6 1:6.

http://www.sport.pl/tenis/1,64987,85974 … tophe.html

Ostatnio edytowany przez Joao (02-11-2010 15:55:00)


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mtenis.pun.pl