* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 05-11-2010 08:40:30

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Tenis stołowy

Ciekawe czy na forum są fani tego pięknego i emocjonującego sportu.

Ostatnio edytowany przez Joao (05-11-2010 08:40:59)


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#2 05-11-2010 08:58:45

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Tenis stołowy

Szef1 jest wymiataczem.  

Offline

 

#3 05-11-2010 09:31:02

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tenis stołowy

Piękne czasy.

W LO uciekaliśmy z lekcji z kolegą, żeby pójśc do sali pingpongowej i porzeźbić w pingla.Wprowadziliśmy tenisowy sytem liczenia (po prostu uznaliśmy, że najfajniejszy) i graliśmy bardzo długo i dużo. Nawet prowadziłem specjalny plik na kompie o nazwie H2H Dawid vs Bartosz Nazwaliśmy tę grę Ping-tenis (nie ukrywam, że zgapiliśmy nazewnictwo od słynnego Nicoli Pietrangellego), gdyż zbiegło się to wszystko w czasie z dużą dawką tenisa ziemnego, jaki wtedy był przez Nas oglądany w TV.

On był jak Nadal, wybuchowy, ściana w defensywie, nieźle kontrujący. Mnie porónywano do Federera. Imitowałem 1ręczny Bh, uwielbiałem atakować, mieszać tempo wymian, byłem niemal kompletny. Po dziś dzień uważam tę rywalizację za najwspanialszą w jakiej brałem udział.

W ogóle cała moja klasa (męska część) miała ostrego bzika na punkcie tenisa stołowego. WF mieliśmy najczęściej po Francuskim. Moja grupa miała bliżej do sali tenisowej, grupa druga dużo dalej. Tak więc zwalniali się oni z lekcji, żeby jak najszybciej przybiec "na stoły" i zająć najlepsze paletki. Graliśmy w popularnego "biegańca", dla większości to był sens przychodzenia do szkoły. Nie było straconych piłek, były układy (). Z reguły dość wyraźnie wiodłem w tym prym, więc najwięcej układów powstawało najczęściej przeciwko mnie

Pewnego dnia zaproponowałem dość rewolucyjną zmianę. Przed każdą "rundką" podawałem nazwę turnieju (adekwatnie do kalendarza ATP) i za zwykły turniej zwycięzca dostawał 1 "gwiazdkę", za Szlemy 2. Finały szlemów grane były do 3 wygranych punktów, pozostałe decydowały się w jednej jedynej piłce. Pomysł się przyjął, w pewnym momencie każdy na kartce spisywał jakie turnieje wygrał.

Ja miałem 2 AO i to 2 razy pod rząd.

Teraz mogę to tylko wpominać. Jeden kolega na Erasmusie, drugi w Stanach, trzeci w Izraelu ;( Człon ekipy jednak pozostał, zdarza się nam po dziś dzień grywać u kolegi na siłowni. Niestety, ja ostatni raz trzymałem rakietkę w ręku w połowie kwietnia.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#4 05-11-2010 10:46:08

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tenis stołowy

Bardzo fajne masz wspomienia Dun. Ja też lubię pograć, choć zbyt dobry w tym nie jestem. Natomiast w chwili obecnej nie mam za bardzo gdzie (granie na zwykłym stole nie należy do bardzo przyjemnych )


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#5 05-11-2010 10:50:39

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tenis stołowy

Ja grywałem w wielu miejscach. Pamiętam, że kiedyś rzogrwyałem z bratem turnieje WS (autentycznie zawodnicy byli przeze mnie losowani do drabinki). Graliśmy z bratem skróty najciekawszych spotkań.

Na zwykłym stole grywałem sporo - zamiast siatki stawiałem kasety video.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#6 06-11-2010 00:10:06

 wyczesany

User

Skąd: Szczytno
Zarejestrowany: 22-09-2010
Posty: 53
Ulubiony zawodnik: Wyczesany

Re: Tenis stołowy

DUN I LOVE napisał:

W ogóle cała moja klasa (męska część) miała ostrego bzika na punkcie tenisa stołowego. WF mieliśmy najczęściej po Francuskim. Moja grupa miała bliżej do sali tenisowej, grupa druga dużo dalej. Tak więc zwalniali się oni z lekcji, żeby jak najszybciej przybiec "na stoły" i zająć najlepsze paletki. Graliśmy w popularnego "biegańca", dla większości to był sens przychodzenia do szkoły. Nie było straconych piłek, były układy (). Z reguły dość wyraźnie wiodłem w tym prym, więc najwięcej układów powstawało najczęściej przeciwko mnie

Skąd ja to znam. W moim gimnazjum dość często grywaliśmy w ping-ponga (nie było sali gimnastycznej, która mogłaby pomieścić więcej niż 2 klasy). Z uwagi na moje niesłuchane "sukcesy" w tym sporcie (5 albo 6-te miejsce w powiecie w 2004- 6-ta klasa podstawówki) też musiałem stawić czoła układom, bo zdarzało się, że nie wygrywałem jednego może dwóch ze wszystkich "meczów". Ostatnio grałem jakoś w lutym, wyszły naleciałości z tenisa ziemnego, najśmieszniej to wygląda przy slajsie z bekhendu

Offline

 

#7 06-11-2010 00:20:52

 Serenity

User

4804501
Skąd: Zawoja
Zarejestrowany: 23-05-2009
Posty: 3753

Re: Tenis stołowy

U nas w biegańca graliśmy w podstawówce.Grało się czym popadło.Nawet deseczkami z obrazkami które malowaliśmy.Byli też tacy,którzy dlonią odbijali.W 5 lub 6 klasie kumpel zrobił dla siebie,dla mnie i innego kumpla paletki ze sklejki.Grało się lepiej niż zwykłą paletką.

Offline

 

#8 14-12-2010 14:42:20

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: Tenis stołowy

ITTF Pro Tour: Dwie Polki w Seulu

Li Qian (Forbet Tarnobrzeg) i Natalia Partyka (SKTS Sochaczew) zagrają w turnieju finałowym cyklu ITTF Pro Tour tenisistek stołowych w Seulu (16-19 grudnia). W puli nagród jest 365 tysięcy dolarów.

Naturalizowana Chinka wystąpi w seniorskich zawodach, zaś Partyka - w rywalizacji do lat 21.

W 2008 roku Li Qian, jako pierwsza reprezentantka Polski, uczestniczyła w wielkim finale ITTF Pro Tour. Jej pobyt w Makau nie trwał zbyt długo, bowiem w pierwszej rundzie przegrała z Singapurką Sun Beibei 2:4. Natomiast rok temu w tym samym miejscu w imprezie tej rangi zadebiutowała Partyka. W fazie grupowej U-21 nie wygrała żadnego meczu i odpadła. Z kolei w 2007 roku drugie miejsce w gronie młodzieżowców zajęła w Pekinie pingpongistka z Tarnobrzega.

Do Korei Południowej zawodniczki poleciały z trenerami Michałem Dziubańskim (selekcjoner reprezentacji) i Zbigniewem Nęckiem (Forbet).

Li Qian rozpocznie zmagania od 1/8 finału. Turniej rozgrywany jest systemem pucharowym. Natomiast w U-21 osiem tenisistek podzielonych jest na dwie grupy. Po dwie najlepsze awansują do półfinałów. W Seulu sytuacja jest łatwiejsza niż w poprzednich edycjach, bowiem wśród rywalek Polek nie ma Chinek.

W puli nagród Grand Finals jest 365 tysięcy dolarów. Zwycięzcy głównych zawodów singlowych otrzymają po 40 tys., najlepsze kobiece i męskie deble połowę tej sumy, zaś triumfatorzy U-21 - po 5 tys. W każdej z konkurencji przegrani w finałach otrzymają po połowie tych kwot.

Cykl ITTF Pro Tour w każdym roku składa się z kilkunastu turniejów eliminacyjnych. Ostatni w 2010 roku odbył się w Warszawie. Na stołecznym Torwarze awans przypieczętował m.in. Władimir Samsonow. Białorusin miał stuprocentową skuteczność, bowiem zwyciężył w każdej z trzech imprez, do których się zgłosił: oprócz Polski, także w marokańskim Rabacie i południowokoreańskim Incheon.

W przeszłości w finałach Pro Tour, ale bez powodzenia, grali polscy pingpongiści: na początku 1999 roku w Paryżu wystąpili Lucjan Błaszczyk i Tomasz Krzeszewski w deblu, a trzy lata później Błaszczyk walczył w singlu w w chińskim Tianjinie.

http://www.sports.pl/Inne-dyscypliny/Li … 1,857.html

Offline

 

#9 14-12-2010 15:22:15

 FEDEER

Federasta

3200013
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 29-07-2010
Posty: 599
Ulubiony zawodnik: Roger Federer FOREVER
WWW

Re: Tenis stołowy

Ja się muszę pochwalić ponieważ wygrałem 2 razy turniej szkolny w gimnazjum, nie mieli szans Bardzo lubię grać w ping-ponga, może dlatego bo przypomina mi tenisa. Oczywiście przed lekcją W-F mówiliśmi do Pani "to co pingiel dziś", chodziło się do parku pogrywać. Teraz tylko jakoś tak na W-F stołów nie ma i do parku też się nie chodzi ale umiejętności zostaną

Wszystko zaczęło się w podstawówce gdzie ja z kolegą odbijaliśmy piłkę nie na stole ale po 1 odbiciu o ziemię i jako że pierwszym turniejem moim oglądanym w TV był AO wię wczuwaliśmy się w niego, achh te czasy.

W gimnazjum z jednym kolegą graliśmy najlepsze wymiany w szkole, poza stołem staliśmy ok.3-5m i leciały same top-spiny oczywiście nieraz slice szły, ale na pewno atak był odparty atomowym top-spinem.

Ostatnio edytowany przez FEDEER (14-12-2010 15:35:34)


Roger F e d e r e r    -    G O A T
MTT:  W Memphis '11
          Final: Sztokholm '10, Cincinnati '10, Estoril '11, Nicea '11, Halle '11
          QF: Shanghai '10, Paryż - Bercy '10, Brisbane '11, Sydney '11, AUSTRALIAN OPEN '11, San Jose '11, Madryt '11, Los Angeles '11

Offline

 

#10 19-12-2010 09:18:34

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: Tenis stołowy

Półfinałowa porażka Partyki w U-21

Natalia Partyka przegrała z Japonką Misako Wakamiyą 2:4 (6:11, 8:11, 9:11, 11:6, 17:15, 7:11) w półfinale turnieju U-21 ITTF Pro Tour w tenisie stołowym w Seulu (z pulą nagród 365 tysięcy dolarów).Polska pingpongistka w rozgrywkach grupowych pokonała Song Ma Eum (Korea Płd.) 4:0 (11:9, 11:9, 11:4, 11:4) oraz uległa Singapurce Yu Mengyu (Singapur) 2:4 (11:5, 9:11, 8:11, 11:8, 4:11, 9:11) i Tajwance Cheng I-Ching 2:4 (11:9, 6:11, 13:15, 11:4, 8:11, 8:11).

O awansie Partyki do najlepszej
czwórki zawodów finałowych cyklu Pro Tour przesądził lepszy bilans setów od Song i Chneg (wszystkie miały bilans gier 1-2). Z kompletem zwycięstw
kwalifikację uzyskała Yu.

W spotkaniu półfinałowym z niepokonaną w drugiej grupie eliminacyjnej (w U-21 startowało osiem zawodniczek) Wakamiyą Partyka obroniła w piątym secie meczbola. Szóstego rozpoczęła od wyniku
1:4. Polka wyrównała na 4:4, potem nawet prowadziła 6:5, ale końcówka należała do Japonki.

W finale młodzieżowym Wakamiya spotka się z rodaczką Yuką Ishigaki, która pokonała Yu Mengyu 4:0 (13:11, 11:7, 11:3, 11:8).

http://www.sportowefakty.pl/inne/2010/1 … ki-w-u-21/


Ćwierćfinałowa porażka Li Qian w Seulu

Li Qian przegrała z Seok Ha Jung z Korei Południowej 3:4 (7:11, 11:5, 11:6, 3:11, 11:8, 6:11, 8:11) w ćwierćfinale turnieju finałowego ITTF Pro Tour w tenisie stołowym w Seulu (z pulą nagród 365 tysięcy dolarów).

Na liście światowej reprezentantka Polski zajmuje 29. miejsce, a Koreanka jest 17.

W wielkim finale cyklu Pro Tour pingpongistka Forbetu Tarnobrzeg debiutowała w 2008 roku, ale w Makau odpadła w pierwszej rundzie. Tym razem zaprezentowała się lepiej, bowiem w 1/8 finału pokonała po siedmiu setach inną zawodniczkę gospodarzy - Park Mi Young.

http://www.sportowefakty.pl/inne/2010/1 … n-w-seulu/

Offline

 

#11 20-12-2010 16:35:58

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: Tenis stołowy

Zwycięstwa Tianwei i Mizutaniego w Seulu

Singapurka Feng Tianwei i Japończyk Jun Mizutani triumfowali w turnieju finałowym cyklu ITTF Pro Tour w tenisie stołowym, który w niedzielę zakończył się w Seulu (z pulą nagród 365 tysięcy dolarów). W nagrodę otrzymali po 40 tys. USD.

W decydujących meczach Tianwei pokonała Seok Ha Jung (Korea Płd.) 4:0 (11:5, 11:6, 11:8, 11:2), a Mizutani wygrał z Niemcem Bastianem Stegerem 4:1 (11:5, 11:9, 8:11, 11:9, 11:7).

http://www.sportowefakty.pl/inne/2010/1 … o-w-seulu/

Offline

 

#12 28-12-2010 19:30:53

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tenis stołowy


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#13 29-12-2010 09:40:39

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: Tenis stołowy

Ładna wymiana Władimira Samsonowa i Jean-Michela Saive'a

http://www.youtube.com/watch?v=HlOjncqDOjc

Offline

 

#14 14-02-2011 21:28:50

 Sempere

User

Zarejestrowany: 28-04-2010
Posty: 1139

Re: Tenis stołowy

51-letni Leszek Kucharski znów przy stole

Jeden z najsłynniejszych polskich pingpongistów, 51-letni Leszek Kucharski wrócił niedawno do krajowej Superligi jako trener. W piątek znów zagrał przy stole, a niebawem prawdopodobnie ponownie rozpocznie pracę w strukturach PZTS w roli szkoleniowca.- Rozprostuję swoje stare kości i mam nadzieję, że drużynie Orzeł Mirex Kozy, która zajmuje ostatnie miejsce w grupie śląsko-opolskiej drugiej ligi, pomogę w utrzymaniu. O pomoc poprosił mnie Boguś Madej, z którym w latach 80. spotykałem się w lidze i Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych - powiedział PAP Kucharski, dawny partner deblowy nieżyjącego już Andrzeja Grubby.

Medalista mistrzostw świata i Europy zadebiutował w meczu z MKS Skarbek Tarnowskie Góry (5:5). Wygrał dwa pojedynki singlowe i jeden deblowy. W sumie stracił zaledwie seta. - W rozgrywkach ligowych nie występowałem od 2007 roku, tj. od gry w zespole AZS AWFiS Gdańsk - dodał tenisista, który w przeszłości zdobywał drużynowe mistrzostwo kraju m.in. z Euromireksem Radom.

Przed kilkoma tygodniami mieszkający na stałe w Krakowie Kucharski wrócił również do Superligi Wschodzący Białystok - został szkoleniowcem SPAR AZS Politechnika Rzeszów. Jego podopieczni - bracia Paweł i Piotr Chmielowie oraz Tomasz Lewandowski - zajmują czwarte miejsce w tabeli, ostatnie premiowane grą o medale w fazie play off. Ale już we wtorek mogą je stracić na rzecz Condohotels Morliny Ostróda (obie ekipy mają po 14 punktów). Klub prowadzony przez selekcjonera kadry Tomasza Krzeszewskiego zagra w zaległym spotkaniu z ZKS Drzonków.

Bardzo możliwe, że Kucharskiego czeka wkrótce trzeci powrót - tym razem do Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Po wygraniu sprawy sądowej oficjalnie został przywrócony do pracy w strukturach pingpongowej centrali i niewykluczone, że znów może zostać trenerem którejś z drużyn narodowych.

http://www.sportowefakty.pl/inne/2011/0 … przy-stol/

Offline

 

#15 15-05-2011 17:15:25

 FEDEER

Federasta

3200013
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 29-07-2010
Posty: 599
Ulubiony zawodnik: Roger Federer FOREVER
WWW

Re: Tenis stołowy

Dziś o 20 mecz finałowy MŚ w Rotterdamie pomiędzy Wang Hao[który pokonał w półfinale Ma Long'a] - Zhang Jike[Timo Boll'a]


Roger F e d e r e r    -    G O A T
MTT:  W Memphis '11
          Final: Sztokholm '10, Cincinnati '10, Estoril '11, Nicea '11, Halle '11
          QF: Shanghai '10, Paryż - Bercy '10, Brisbane '11, Sydney '11, AUSTRALIAN OPEN '11, San Jose '11, Madryt '11, Los Angeles '11

Offline

 

#16 15-05-2011 21:23:50

 FEDEER

Federasta

3200013
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 29-07-2010
Posty: 599
Ulubiony zawodnik: Roger Federer FOREVER
WWW

Re: Tenis stołowy

Chińczyk Zhang Jike wywalczył w Rotterdamie złoty medal mistrzostw świata w tenisie stołowym. W finale pokonał obrońcę tytułu, rodaka Wang Hao 4:2.

Finał gry pojedynczej mężczyzn:
Zhang Jike - Wang Hao (obaj Chiny) 4:2 (12:10, 11:7, 6:11, 9:11, 11:5, 14:12)

Brązowe medale: Ma Long (Chiny) i Timo Boll (Niemcy)

http://m.onet.pl/_m/02ffdeb20e5332f4ef72ffd54d8e6b04,46,1.jpg

http://sport.onet.pl/tenis-stolowy/ms-w … omosc.html


Roger F e d e r e r    -    G O A T
MTT:  W Memphis '11
          Final: Sztokholm '10, Cincinnati '10, Estoril '11, Nicea '11, Halle '11
          QF: Shanghai '10, Paryż - Bercy '10, Brisbane '11, Sydney '11, AUSTRALIAN OPEN '11, San Jose '11, Madryt '11, Los Angeles '11

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Janowiec Wielkopolski Hotele Wendisch Rietz