* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 05-01-2009 17:28:06

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Tak, wiem że temat brzmi rewelacyjnie, ale nic innego nie przyszło mi do łba, co by zawarło wszystkie te aspekty, czyli :
- jak długo, ile i gdzie gramy
- czy bierzemy udział w turniejach lokalnych, tudzież atp
- mieliśmy jakiś epizod zawodniczy
- nasze stroje, rakiety, naciągi, i tego typu sprawy
- DUN I LOVE i jego historie kortowe z Pindollem

Zapraszam do dyskusji, jeśli coś pominąłem to dopisujcie, ja się wypowiem później.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#2 05-01-2009 19:24:50

User

2999500
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 19-10-2008
Posty: 647

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Hm, więc jakieś 3 lata już będą, odkąd zaczęłam moją 'tenisową kariere'. Gram na Olszynkach, (tak, tak dużo wam to mówi xDD ), chyba że chodzi o nawierzchnię to oczywiście mączka, czasami gram z wujkiem na twardej, ale to tylko z wujkiem bo musi mnie ktoś tam zawieźć xDD, gram 3 godziny tygodniowo, kiedyś było więcej ale czasu brak  : (
W turniejach biorę udział ale tylko tych lokalnych tj. podkarpackich, bo coś mi sie wydaje że na inne nie ma w moim przypadku sensu jeździć. Stroje, więc w lecie głównie spódniczki, zwłaszcza siateczkowa Any z sezonu 08 ( uwielbiam ją ), ale szczerze mówiąc wolę normalne, wygodne spodenki. W zimie rzecz jasna dres, bo no ehm, zimno jest ; ) Rakieta - Wilson N Six-Two, owijka pro overgrip, zawsze. Naciąg ma głupią nazwę, a nie chce mi się szukać ; ) Chyba tyle, ostatniej pauzy w ogóle nie rozumiem xDDD


I love this game. It means the world to me, so it hurts when you lose.        16 / 62

Offline

 

#3 05-01-2009 19:31:55

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Gram od półtora roku. Jestem leworęczny,gram jednoręczny beckhend,który jest u mnie całkiem niezły.


Nie miałem możliwości zagrać w żadnym turnieju,czekam na debiut


Gram juniorką Babolata (Andy Roddick Series) .


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#4 06-01-2009 18:09:43

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

No cóż, wypowiem się i ja, choć jestem zawiedziony że kolega Dawid nie opowiedział jeszcze nam o swoich mrożących krew w żyłach pojedynkach.
Gram od 7 lat, pod okiem trenerów 6, więc staż już całkiem spory. Od paru dni mam licencje atp, (tzn. jeszcze nie mam, ale na stronie jest już mój profil, licencja w drodze, poczta [*]) dawniej w PZT, aczkolwiek żeby tam coś ugrać to trzeba poświęcić 2x więcej czasu niż ja (aktualnie to gram jakieś 5-6h w tygodniu) i trenować jeszcze poza tenisowo, a tu już zwyczajnie chęci i czasu brak. A teraz mam zamiar lać panów z brzuszkami w okolicach 40, zgarniać hajs z puli i losować nagrody, bosko nie ?
Co do stroju, zależy co dostanę na Boże Narodzenie/urodziny/imieniny, itd, itp. Adidas, Reebok raczej jeśli chodzi o górę, spodenki i buty Nike, zresztą to bez znaczenia, no może poza nieśmiertelną czapką reeboka którą regularnie pocę od 6 lat. Planuję żeby służyła mi przynajmniej jeszcze 2x tyle.
Rakiet na stanie miałem 3, 2 Pure Drivy zwykłe i jeden Roddick, zwykłego połamałem podczas przegranego meczu w kluczowym turnieju tego lata. Zostały dwie, czaję się na nowy model co teraz 'gra' nim Rod, ponoć w lato ma wyjść. Naciąg różnie, najlepiej Big Banger.
No to by było tyle raczej xD


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#5 06-01-2009 18:41:43

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

COA napisał:

No cóż, wypowiem się i ja, choć jestem zawiedziony że kolega Dawid nie opowiedział jeszcze nam o swoich mrożących krew w żyłach pojedynkach.

Dobra, czas na mnie

Tenis - hm stosunkowo późno odkryłem ten sport - pierwszy mecz obejrzałem w wieku 13 lat. Sympatia do tenisa zawodowego została, do gry mnie nie ciągnęło. Całe życie wychowywałem się wśród "piłkarzy" i tej dysyplinie poświecałem każdą wolną chwilę.

Pierwsza styczność z tenisem to babcine korty Kiedyś tato kupił nam do zabawy jakieś 2 badziewne quasi-rakiety i gąbczastą piłkę - po przyjeździe na wakacje na wieś zaplnowałem sobie na trawie stworzyć kort tenisowy. Wszystko skrupulatnie wymierzyłem, wbiłem po srodku 2 paliki, przeciagnalem linkę, a wokół niej przyszyłem starą, niepotrzebną firankę. Linie stworzyłem przeciągając sznurek szpagatowy ( w narożniki wbiłem gwoździe i onie zaczepiłem ową linkę). Później zabrałem się za karo serwisowe. Przebiegało to w taki sam sposób jak tworzenia linii bocznych. Postawiłem na środku 2 krzesełka, pomiędzy nimi małe rusztowanie ( było sporo wyższe od krzesełek, miało przypominać wieżyczkę sędziowską. I mozna było grać. Pierwszy mecz rozegrałem z ojcem. Przegrałem 2:6 2:6, już w 1 piłce padając na kort - wszedłem w kort, tato mierzył w naroznik i trzasnął piłką prostą w moją głowę

Nie poddałem się Wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić własny tour - wymyśliłem własny kalendarz (tour trwał cały rok, wielkie szlemy: New Zealand Open w Auckland, Spanish Open w Barcelonie, Green Ball w Amsterdamie i Safari Open w Johannesburgu). Wymyśliłem ok 150 nazwisk - starałem się dopasowywać je do narodowości. Stworzyłem Brazylijczyka Dawio (niby że to ja ), a najlepszym graczem moich zawodów był Australijczyk Ross Land.

Po co to ? Ano po to, by w czasie wakacji przyjeżdzać do babci i losować drabinkę Green Ball (odpowiednik Wimbledonu) i codziennie grać z bratem skróty z imprezy, na koniec dnia meczyk na Żywo Codziennie spisywałem rezulataty, szkoda, ze mój bratnie chciał grać. Kort był maly, grac nie umiałem, ale dużo oglądałem - starałem się symulować zagranie woleja - wychodziło to bardzo skutecznie i tym samym coraz więcej i chętniej ćwiczyłem.

Kort był pielęgnowany codziennie - kosiarka byla pod ręką, kosiłem trawę regularnie, jak gdzieniegdzie nie dało rady to poprawiałem nożycami ogrodowymi. Jak padal deszcze to szybko zasłaniałem kort plandeką (słuzyła do wysypywania na nie żyta, ale co tam), bo w TV kiedyś powiedzieli, ze ogrodnicy wiedza, ile wody potrzebuje trawa - ja byłem tam ogrodnikiem to i postanowiłem zasłaniać kort. Umiejscowiony był on miedzy zabudowaniami, na głównym podwórku - zabudowania miały tradycyjny, pochyły dach, ułozony z tradycyjnych dachówek - wybrażałem sobie, ze to prawie jak kort centralny Wimbledonu.

Z czasem kupiliśmy coraz sporo piłek, jakieś proste rakiety dla dzieci, ale dużo bardziej przypiminające paletę do tenisa niż ten poprzedni sprzęt. Cwiczyłem serwis, wolej, a jak brat mial zachcianki to mu wystawialem na smecze (byl mlodszy, trzeba było ustapić). Spędzałem tam bardzo duzo czasu - moim celem było rozpoznanie skali trudnosci zagran tenisowych - uświadomiłem sobie, że jest to bardzo trudny sport. Niemniej jakiś postep był, na tyle by ograć kolegę, który nigdy w reku rakiety nie mial starczylo w zupelności


Na razie tyle - to była 1 część. Planuje jeszcze 2 o poczatkach na korcie z prawdziwego zdarzenia i 3 - o mojej słynnej rywalizacji z Pindollem


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#6 06-01-2009 18:44:32

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Pierwsza styczność z tenisem to babcine korty Kiedyś tato kupił nam do zabawy jakieś 2 badziewne quasi-rakiety i gąbczastą piłkę - po przyjeździe na wakacje na wieś zaplnowałem sobie na trawie stworzyć kort tenisowy. Wszystko skrupulatnie wymierzyłem, wbiłem po srodku 2 paliki, przeciagnalem linkę, a wokół niej przyszyłem starą, niepotrzebną firankę. Linie stworzyłem przeciągając sznurek szpagatowy ( w narożniki wbiłem gwoździe i onie zaczepiłem ową linkę). Później zabrałem się za karo serwisowe. Przebiegało to w taki sam sposób jak tworzenia linii bocznych. Postawiłem na środku 2 krzesełka, pomiędzy nimi małe rusztowanie ( było sporo wyższe od krzesełek, miało przypominać wieżyczkę sędziowską. I mozna było grać.

Jakbym widział siebie te 7 lat temu
Ahh, te deble, ja z tatą kontra szwagier taty i jego syn. <3


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#7 02-09-2009 19:42:10

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

DUN I LOVE napisał:

Nie poddałem się  Wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić własny tour - wymyśliłem własny kalendarz (tour trwał cały rok, wielkie szlemy: New Zealand Open w Auckland, Spanish Open w Barcelonie, Green Ball w Amsterdamie i Safari Open w Johannesburgu). Wymyśliłem ok 150 nazwisk - starałem się dopasowywać je do narodowości. Stworzyłem Brazylijczyka Dawio (niby że to ja ), a najlepszym graczem moich zawodów był Australijczyk Ross Land.

Jezu, a myślałem, że tylko ja mam coś nie tak z mózgownicą xDDDDDDD


Moje szlemy to były: China Open(wiem , potem genialnie wpadłem na to że w styczniu w Chinach jest całkiem chłodno), również Spanish Open, ale w Madrycie,
UK Open( no nie mogłem się oprzeć magii Brytanii) oraz Canadian Open.

Offline

 

#8 03-10-2009 16:59:05

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Jak tam ludzie? Sezon amatorski zbliża się już raczej ku końcowi, więc pochwalcie się Graliście gdzieś w turniejach, może jakieś sukcesy? Ktoś zrobił jakiś tenisowy postęp ?

Polecacie jakieś fajne imprezy ?

Offline

 

#9 21-01-2010 18:33:27

Guillermo Coria

User

Zarejestrowany: 05-02-2009
Posty: 296

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

To kiedy gramy turniej ?


W histori było wielu. Wielu z tych wielu było ponad wielu. On jest ponad wszystkich. Rafael Nadal Parera niekwestionowany pan i władca tenisowego bractwa. Vamos Rafa.

Offline

 

#10 21-01-2010 18:39:08

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

A kiedy chcesz polec?

Offline

 

#11 21-01-2010 18:40:44

Guillermo Coria

User

Zarejestrowany: 05-02-2009
Posty: 296

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Ja nie przegrywam najlepiej jak sie zacznie ceglane granie 


W histori było wielu. Wielu z tych wielu było ponad wielu. On jest ponad wszystkich. Rafael Nadal Parera niekwestionowany pan i władca tenisowego bractwa. Vamos Rafa.

Offline

 

#12 21-01-2010 18:50:39

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Mówiąc całkiem serio, nikt nie myślał do tej pory o żadnym turnieju i pewnie takowy na chwilę obecną nie dojdzie do skutku.

Offline

 

#13 21-01-2010 22:11:04

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Zależy gdzie i kiedy

Offline

 

#14 01-04-2010 17:13:11

dicappo

User

Zarejestrowany: 01-04-2010
Posty: 8

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Jak wyglądały wasze początki.Czy są jakieś ćwiczenia które można robić w domu?jaki strój jest najlepszy bawełniany czy taki jak koszulki piłkarskie?

EDIT (po 60 minutach):
Czemu nikt ie odpisuje?Czy mieliście jakieś testy że możecie grać czy nie?Ile kosztuje podstawowe wyposażenia?

Offline

 

#15 01-04-2010 18:58:30

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Ja na początku grałem na działce, odbijając piłeczkę kawałkiem drewna.
Tak się w tym wprawiłem, że porzuciłem marzenia o tenisie i zostałem zawodowym graczem w Major League Baseball w USA.

Ostatnio edytowany przez Fed-Expresso (01-04-2010 19:00:00)

Offline

 

#16 01-04-2010 19:06:43

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

dicappo napisał:

Czemu nikt ie odpisuje?Czy mieliście jakieś testy że możecie grać czy nie?Ile kosztuje podstawowe wyposażenia?

Jak już oderwiesz się od Neostrady to poproś mamę czy tatę, żeby zaprowadzili Cię do Go Sportu albo innego Decathlona, i kupili dwie rakietki dla dzieci za 30 złotych, i ze dwie piłki do tego. Co do stroju to najlepiej gra mi się z czepkiem kąpielowym oraz letniej kurtce z Reserved naszego admina, którą pożycza mi na takie okazje.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#17 01-04-2010 19:08:03

dicappo

User

Zarejestrowany: 01-04-2010
Posty: 8

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Nie ma neostrady!

Offline

 

#18 01-04-2010 19:43:48

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

COA napisał:

Co do stroju to najlepiej gra mi się z czepkiem kąpielowym oraz letniej kurtce z Reserved naszego admina, którą pożycza mi na takie okazje.

Właśnie dziś już miałem ją na sobie z zamiarem wyjścia na kort, jednak w ostatniej chwili sparingpartner się wycofał.

Troszkę poważniej i na temat to mam nadzieję, że niebawem zacznę regularnie grywać jak to zazwyczaj ma miejsce o tej porze roku. Całą zimę nie odbiłem ani razu, zresztą nawet nie miałem takiej ochoty, kiedy zaśpiewali za godzinę zegarową 90 polskich złotych (po godzinie 15).


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#19 01-04-2010 22:05:20

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Apropo sezonu wiosennego, to co tam u Pindolla? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Offline

 

#20 01-04-2010 22:06:27

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tenis przez mniejsze 't' - nasza gra

Fed-Expresso napisał:

Apropo sezonu wiosennego, to co tam u Pindolla? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD



Kilka razy namawiał mnie na tenisa, aż dziś, kiedy miałem czas i możliwości finansowe, odechciało mu się gry.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Radymno przegrywanie kaset vhs warszawa Hotels Solanas Apartment in LĂźbben in the Spreewald for 5 people Hotels San Fernando