* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#41 14-04-2010 17:53:18

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Tragedia w Smoleńsku

Zanim bedziesz rzucal takimi terminami, jak najwieksza tragedia swiata, polecam zajrzec do paru podrecznikow.
Zeby nie utrudniac, polecam konflikt w Darfurze na terenie Sudanu czy tez masakra na placu Tiananmen w 1989.
Nie wspominajac o konflikcie na terenie Rwandy. Na koniec przypomniala mi sie wojna w bylej Jugoslawii na poczatku lat 90.

Chyba ,ze dla Ciebie tragedia wystepuje tylko wtedy, gdy BIALI ludzie cierpia.

Ale co ja wiem....

Offline

 

#42 14-04-2010 18:03:49

Filippo

User

6630051
Zarejestrowany: 01-05-2009
Posty: 260

Re: Tragedia w Smoleńsku

jeśli konflikt i wojna to czas pokoju, to rzeczywiście się pomyliłem.


FABRICE SANTORO

W: Bukareszt 09, Australian Open 11
F: Kuala Lumpur 09, Houston 10, Monte Carlo 10, Madryt 11

Offline

 

#43 14-04-2010 18:16:14

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tragedia w Smoleńsku

Marszałek Komorowski przedłużył żałobę narodową do niedzieli do północy.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#44 14-04-2010 22:22:08

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Tragedia w Smoleńsku

Właśnie wracamy na samo dno naszego narodowego piekiełka; z jednej strony w gazetach panowie piszą teksty o tym, że trzeba "rozliczyć" wszystkich krytyków zmarłego Prezydenta, a na kazaniu można usłyszeć, że szkoda, że to nie w środę(kiedy leciał premier) doszło do katastrofy samolotu; z drugiej strony banda, no powiedzmy to szczerze, bezmyślnych durniów, urządza protesty przeciw pochowaniu Pary Prezydenckiej na Wawelu. Widać w naszym narodzie absolutnie nic nie jest w stanie czegokolwiek zmienić.
Zamiast pokolenia JP 2, mamy JP na 100%, zamiast już nawet nie narodowego pojednania, ale chwili wyciszenia i spokoju, mamy kolejny pokaz wzajemnej pogardy i nienawiści. Tu już chyba nie ma szans na żadną zmianę.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (14-04-2010 22:27:40)

Offline

 

#45 14-04-2010 22:50:47

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Tragedia w Smoleńsku

Robertinho napisał:

Doprawdy niesamowite jest wystawianie w mediach pisowskich(choć one zapewne chciałyby być nazywane patriotycznymi) koncesji, komu to wolno żałobę obchodzić, a komu nie. Dobrze jest się dowiedzieć, że każdy, kto ośmielił się napisać lub powiedzieć(pomyśleć?) jakiekolwiek krytyczne słowo przeciw Lechowi Kaczyńskiemu, albo choćby nie dość głośno artykułować podziw dla jego prezydentury(wprost niewiarygodne, ale tak jeden z redaktorów dziś rano w radiu klarował), nie ma prawa(co ja mówię, nie ma moralnego prawa!) okazać smutku z powodu tragicznej śmierci Prezydenta Polski i wielu innych, nie tylko z jednej strony sceny polityczne, osób. Dobrze jest dowiedzieć się, że tłumy na ulicach to zwykli pozerzy, którzy za życia Prezydenta nie doceniali, co odbiera im moralne prawo do oddania mu hołdu po tragicznej śmierci.
Każdy sądzi wedle własnych kryteriów i przypisuje innym ludziom swój własny sposób myślenia; mówiąc o domniemanych złych intencjach innych, tak naprawdę demaskuje siebie. Widać cześć osób widzi silną potrzebę pochwalenia się, że one obłudne nie są i gdyby jakieś nieszczęście przytrafiło się np znienawidzonemu Tuskowi, który mami nasz głupi i dający się manipulować naród, żadnego smutku by nie odczuły, nie mówiąc o okazywaniu.
Zresztą dobrze pamiętamy, co działo się po śmierci Bronisława Geremka i jak wtedy zachowywali się ludzie mieniący się katolikami("Dzięki Ci, Boże, że go od nas zabrałeś" ), więc w sumie czemu tu się dziwić...
Głos łagodności z Torunia jasno mówi, że teraz siły zła(zamiennie z ONI) radośnie świętują i trzeba zachować czujność wobec tych, co tylko udają rozpacz po śmierci ludzi, których znali często ponad 30 lat.
Podtrzymywanie ognia nienawiści, który trawi nasz kraj od kilku lat, jest chyba jakimś rodzajem imperatywu kategorycznego; część osób już nie może bez tego żyć. Kolejna szansa na zakończenie wojny polsko-polskiej właśnie bezpowrotnie odchodzi.

Nie mogę odnieść się w żaden sposób do głosu z Torunia, bo w swoim życiu nie poświęciłam mu ani minuty czasu. Nie mogę Ci nie wierzyć, bo wygląda na to, że znasz to radio od podszewki i sporo czasu mu poświęcasz. Może kiedyś znajdę chwilkę, choćby po to aby wyrobić sobie o nim własną opinię. 
Dla mnie naiwne jest sądzenie, że wojna polsko - polska miała szanse na zakończenie, bo różnice jakie nas Polaków dzielą, często  w  sprawach zasadniczych są nie do pogodzenia. Nie wystarczą teatralne gesty, histeria, łzy i podawanie sobie rąk, tak jak to przeżywaliśmy już po śmierci papieża JPII. Sama otoczka nie wystarczy. Nie wystarczy być wrażliwym "na chwilę", nie wystarczy szanować drugiego człowieka "na chwilę", nie wystarczy ......

Ostatnio edytowany przez anula (14-04-2010 22:52:19)

Offline

 

#46 20-04-2010 20:08:13

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Tragedia w Smoleńsku

W piątek pochowano Stanisława Komorowskiego, w niedzielę odbył się pogrzeb pary prezydenckiej,wczoraj Ryszarda Kaczorowskiego, dziś m.in. Krzysztofa Putrę, Jerzego Szmajdzińskiego czy Władysława Stasiaka.

Do tej pory pochowano 37 ofiar.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mtenis.pun.pl