* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#21 02-01-2009 20:58:48

 Sydney

User

Zarejestrowany: 08-09-2008
Posty: 1197
Ulubiony zawodnik: Gaston Gaudio

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Robertinho napisał:

Czy nikt nie wierzy w szanse obrońcy tytułu?! Przyznam, ze trochę mnie to dziwi.

Jak widac na tym forum chyba nikt nie kocha Novaka

Oczywiscie nie mialbym nic przeciwko by Djoko tak jak Fed czy wczesniej Agassi był najlepszy w Melbourne rok po roku , ale na wszelkie subiektywne analizy ciągle jeszcze jest za wcześnie , a wogole to skąd moge miec pewnośc że Novak  nie pójdzie drogą Any Ivanovic ktora po triumfie w Rg 2008 byla witana w Serbii jak księzniczka , jaki to miało dalszy wpływ na losy tej zawodniczki wszyscy wiemy , a jak Djoko skończył ubiegly sezon tez wiemy
Tak , ale jeśli forma dopisze , a co za tym idzie Nolek będzie grał tak mądry i poukładany tenis jak rok wstecz to widze nawet spore szanse na obrone tytuly , a i licze na te wieczorne sesje z jego udzialem jak tu nam awizujesz . bo ja jednak osobiście nastawiam się na nie , ponieważ niestety ale jestem juz za stary na zarywanie nocek

P.s

Nie specjalnie zdziwilbym się też gdyby wygrał Marat Safin , a póżniej oznajmił nam że inspiracja do tak heroicznego czynu była  dla niego piosenka Iwony Węgrowskiej "4 lata" ...

Ostatnio edytowany przez Sydney (02-01-2009 21:00:06)


Janko Tipsarevic ~~ Marcos Baghdatis ~~ Philipp Kohlschreiber
~~Nicolas Almagro~~Jeremy Chardy~~Gaston Gaudio~~Dmitry Tursunow~~Eduardo Schwank~~

Offline

 

#22 02-01-2009 21:36:37

 Art

User

Zarejestrowany: 28-08-2008
Posty: 1261
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Kursy na wygraną w AO wg Williama Hill'a:

2/1 Federer
3/1 Nadal
3/1 Murray
4/1 Djokovic
12/1 Tsonga
25/1 Del Potro
33/1 Gulbis
33/1 Nalbandian
40/1 Roddick
50/1 Davydenko

Z tym Gulbisem to czy ja o czymś nie wiem http://i41.tinypic.com/2nrip6v.gif Czy może Angole czują, że to Łotysz w tym roku wystąpi w roli niemal tradycyjnej już niespodziewanej niespodzianki?

A z tą inspiracją dla Marata to nie wiem czy nie byłoby lepsze "Pokonam siebie" czy jakoś tak http://i44.tinypic.com/2w2lszn.jpg

Offline

 

#23 02-01-2009 21:45:19

b@der

User

10866921
Zarejestrowany: 15-12-2008
Posty: 184
WWW

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Ja zagłosowałem na Tsonge, a co Nawet nie wiem dlaczego, ale pod koniec ubiegłego sezonu grał całkiem przyzwoicie i wierzę że wygra. jezeli mógłbym postawić drugi typ, to na Nalbandiana. W drużynowym turnieju pod koniec ubiegłego sezonu grał fajnie.

Offline

 

#24 02-01-2009 23:05:39

 Monique

User

Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 25-11-2008
Posty: 180
WWW

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Art napisał:

Kursy na wygraną w AO wg Williama Hill'a:

2/1 Federer
3/1 Nadal
3/1 Murray
4/1 Djokovic
12/1 Tsonga
25/1 Del Potro
33/1 Gulbis
33/1 Nalbandian
40/1 Roddick
50/1 Davydenko

Ooo, popieram tego pana


- We ♥ Roddick -

Polskie forum o Andy Roddicku - zapraszam!

Offline

 

#25 02-01-2009 23:14:41

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Stawiam sporo kasy na Murraya

Offline

 

#26 07-01-2009 18:48:25

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Pogoda za oknem sprzyja ględzeniu, więc odrobina czarnowidztwa, rzecz jasna z mojej perspektywy, innym może to całkiem niezle podpasować.

Na postawie tego, co widziałem w tym roku, czyli dwóch meczy Nadala(nagrałem se dzisiejsze powtórki na ES) i po jednym z kawałkiem Feda i Maryja:

Wygra Nadal. Rok temu był w formie najwyżej średniej, by nie powiedzieć słabej, a i tak zrobił na luzie półfinał. Tym razem w 1/2 dostanie zapewne Djokovia, który po godzince gry w tempie Rafy, będzie wymagał namiotu tlenowego, defibrylatora i bułki z podwójnym bananem. W finale zaś, albo Feda, który po pierwsze wydaje się być w średniawej formie, po drugie na sam widok Hiszpana wszystkiego mu się odechce, albo Murraya, który wydaje się być w formie wybornej, ale zostanie przez owego Feda wymęczony na śmierć.
Tak czy owak, finał dla Nadala, choć po walce.

Mam nadzieję, że się całkowicie mylę.

Offline

 

#27 08-01-2009 18:19:56

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Robertinho napisał:

Pogoda za oknem sprzyja ględzeniu, więc odrobina czarnowidztwa, rzecz jasna z mojej perspektywy, innym może to całkiem niezle podpasować.

Widzę, że Federaści od początku roku są w formie
Chciałem to napisać wczoraj, zabrakło czasu. Dzisiejszy rozwój wypadków potwierdził coś czego od dawna się uczę, a czego długo nie mogłem w sobie zaszczepić Mianowicie chodzi mi o fakt, że nigdy nie można niczego jednoznacznie w tenisie prorokować. Sport wielokrotnie pokazywał, że moment przyjścia formy jest tak nieprzewidywalny jak moment naszej śmierci. Mało to wyszukane porównanie, ale mnóstwo przypadków zna historia tenisa (nawet ta najnowsza), że można złapać wysokich lotów skrzydła w jednym meczu, secie czy nawet konkretną piłką (patrz: Davydenko w Miami czy nawet Djoković podczas ostatniego AO).

Powyższe dotyczy szczególnie imprez Wielkoszlemowych, które rządzą się własnymi prawami. Faktycznie nie może być tu mowy o takich sensacjach jak w imprezach rangi niższej (choć też się zdarzają) ale w starciach między czołówką naprawdę do końca meczu niczego nie można być pewnym.Tak niewielkie różnice między tymi zawodnikami występują.   

Australian Open jest pod tym względem chyba szczególnie specyficzne. Początek sezonu, każdy jest w innej fazie formy, często też w innym momencie przygotowań. Do tego dochodzi morderczy upał na Antypodach. Ma on kolosalne znaczenie dla końcowych meczu turnieju. Trzeba szybko uciekać z kortów, żeby starczyło paliwa pod koniec 2 tygodnia. Niestety nie ma czasu i miejsca, by "zatankować" w trakcie imprezy.

Tym samym mając na uwadze obecny stan w czołówce nie ma opcji, żeby jednoznacznie wskazać faworyta po 2 meczach w Doha - do 1 lutego może się zmienić w zasadzie wszystko, jeżeli chodzi o szanse poszczególnych graczy.
Można oczywiście dywagować, próbować typować, normalna rzecz. Niemniej nie wydaje mi się, aby turniej w Katarze był do tego jakoś specjalnie pomocny, zwłaszcza 2 jego pierwsze rundy (rozstrzygnięcia finałowe to i owszem).

Ja uparcie stoję na stanowisku, że wygra ktoś z czwórki Nadal, Federer, Djoković, Murray. O wszystkim zadecyduje nie tylko drabinka, ale rozwój wypadków w trakcie turnieju. To ma zasadnicze znaczenie, o czym rok temu przekonał się Federer, który w opinii wielu po tym co pokazał w 1 i w 2 rundzie nie miał prawa wtedy przegrać. Stało się inaczej.

Reasumując, zalecam twardą powściągliwość. Ma to służyć jak najlepszemu zdrowiu kibiców Rogera Federera


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#28 08-01-2009 18:52:28

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Masz wiele racji Dawidzie.  Ktoś z  pierwszej czwórki , to rzeczywiście najbardziej prawdopodobny i chyba oczekiwany  scenariusz AO, ale jak sam zaznaczyłeś,  australijski wielki szlem  jest dośc specyficzny i tajemniczy.  Jak pokazuje historia, zdarzyło się już, że wygrywał go zawodnik, na którego nikt nie postawiłby przed jego rozpoczęciem  funta kłaków. Tak jak RG, Wimbledon i USO są w miarę przewidywalne, tak AO jest zawsze trochę niewiadomą. O niespodziankę nie trudno, bo to początek sezonu i każdy z zawodników jest w na określonym etapie przygotowań do sezonu. Czasami żałuję, że ten turniej nie odbywa się w późniejszym terminie np. końcem lutego.

Offline

 

#29 11-01-2009 13:08:05

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Myślę, że wszystkie czynniki są bardzo istotne, jednak wobec obecnej sytuacji czyli wyraźniej przewagi top 4 nad resztą układ drabinki ma kolosalne znaczenie.
Tak jak napisał Robertinho, w momencie gdy Murray i Federer trafiają na siebie w 1/2 , będzie to zapewne spotkanie mordercze dla obu, ponieważ na dystansie maksymalnej możliwej liczby 5 setów wg mnie cały czas, mimo ostatnich trzech wiktorii Andy'ego, wynik jest sprawą całkowicie otwartą. Jednakże w mojej ocenie gdyby doszło do pojedynku Nadal-Djokovic w drugim półfinale, to wcale Hiszpan nie jest faworytem takiego spotkania,jednak jest to zdecydowanie bardziej korzystny układ dla Rafy aniżeli ewentualny mecz z Murrayem, który wydaje się być na chwilę obecną o wiele groźniejszym rywalem dla Vamosa. Ale jak stwierdził Dawid, nie wolno teraz nastawiać się na takie a nie inne rozwiązania, z pewnością kilka pojedynków w wykonaniu czołówki da pewien zamglony jeszcze obraz ich możliwości w tym turnieju.

Andy Murray-forma bardzo wysoka, Rafael Nadal- dyspozycja może nie najwyższa ale i tak jest wielkim zawodnikiem który może ograć każdego, Roger Federer i Novak Djoković- wg mnie to dwóch graczy z "4" najwyżej rozstawionych o których formie ciężko na tę chwilę powiedzieć coś pewnego, zarówno jeden jak i drugi mogą trafić ze znakomitą dyspozycją w Australijski Szlem i kto wie może to oni będą stanowić parę finałową? Czas pokaże.

Offline

 

#30 11-01-2009 18:28:32

 Sydney

User

Zarejestrowany: 08-09-2008
Posty: 1197
Ulubiony zawodnik: Gaston Gaudio

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

DUN I LOVE napisał:

Sport wielokrotnie pokazywał, że moment przyjścia formy jest tak nieprzewidywalny jak moment naszej śmierci.

To mnie zmrozileś ...
tak , wielokrotnie już przekonywalismy sie że rozgrzewkowe turnieje przez AO nie zawsze muszą stanowić podstawe do typowania glownych rozgrywających Australijskiego szlema , ba! często bywa tak że nie warto za wczesnie pokazał swojej wlasciwej siły , taki Maryj np. to zrobił ale ja osobiscie uważam że nie wyjdzie na tym żle , i nawet przy najgorszym losowaniu nie jest mozliwe by wypadł przed ćwiercfinałem , chocby dlatego że w porownaniu z poprzednim rokiem dojrzał sportowo i zyciowo slowem 110 % postepu . Jednak swojego typu zmieniać  nie zamierzam i jak kolwiek by to dzisiaj nie wyglądało mowie dziś że po Melbourne korona Feda powinna wzbogacic się  14 diament do wielkoszlemowej korony , i też na Djokoviciu oraz Nadalu zamknął bym liste "papierowych" faworytow . Wczesniej niepochlebnie wypowiedziałem się w tym wątku o Roddicku czego zresztą żałuje , bo oglądając występy Roda w Katarze  dostrzegłem u Niego pewne refleksje i wpływ nowego trenera , jest w świetnej formie i podczas AO przy odrobinie szczęscia może zrobić wynik na miare swoich mozliwości .
Kto jeszcze ?  Może Tsonga , może Gasquet , liczylbym zwlaszcza na tego drugiego bo jak dla mnie to czysty , wyjątkowy talent przeciwieństwo wielu tych którzy po prostu nauczyli sie dobrze grać , i dlatego nie obraziłbym sie jakby wpasował się w "4" tylko czyją szkodą ? pewnie Nadala

Ostatnio edytowany przez Sydney (11-01-2009 18:47:47)


Janko Tipsarevic ~~ Marcos Baghdatis ~~ Philipp Kohlschreiber
~~Nicolas Almagro~~Jeremy Chardy~~Gaston Gaudio~~Dmitry Tursunow~~Eduardo Schwank~~

Offline

 

#31 11-01-2009 19:42:34

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

Nie spodziewalbym sie kogos innego wygrywajacego niz Top 4. Cala czworka w swojej optymalnej formie jest zdecydowanie lepsza od reszty stawki, a nie moge jakos uwierzyc w wariant ze wszyscy po drodze zanotuja wpadki. Duzo jest za to kandydatow na 1/4. W bardzo dobrej formie jest Monfils, Cilic, Roddick. Na pewno 1/4 to wynik mozliwy do zrobienie przez Tsonge, Del Potro, Simona. Nie mozna zapominac o Nalbandianie, Blake'u ktorzy od czasu do czasu potrafia zaskoczyc swietna forma.


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#32 11-01-2009 22:00:25

 rusty Hewitt

Zbanowany

Zarejestrowany: 06-09-2008
Posty: 893

Re: Australian Open 2009 - faworyci.

No coz, w wiekszasci zgadzam sie z powyzszymi wypowiedziami i nie napisze tutaj nic odkrywczego - jezeli cale TOP 4 nie ominie w AO jakies nieprzewidziane zdarzenie, kontuzja ktoregos z nich to nie widze innej mozliwosci przy obecnym poziomie rozgrywek jak triumf jednego z nich. Jednak z drugiej strony nalezy pamietac, ze Australian Open to takie turniej, w ktorym tak naprawde nie powinno sie niczego wyrokowac ani przydzielac miejsc graczom. Sa to zawody specyficzne rozgrywane na poczatku sezonu, w ktorym zawsze moze ktos wyskoczyc z taka forma, ze pokona wszystkich az do finalu (patrz ostatnie 3 edycje). Ciekawi mnie tylko dlaczego te czarne konie ostatnich edycji po swietnym turnieju zawsze przegrywaja w finalach. Moze bedzie kiedys tak, ze ktos od poczatku do konca niespodziewanie zdominuje AO ?? Jedno jest pewne - od 18 styczna szykuje sie bardzo ciekawy turniej.

Ostatnio edytowany przez rusty Hewitt (11-01-2009 22:01:17)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HĂ´tels Fulde Lodging Yercaud https://www.hotels-world.pl