* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 25-11-2010 11:20:52

 Lena

flower power

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 594
Ulubiony zawodnik: Marat Safin
WWW

Australian Open 2011

Serena Williams withdraws from Australian Open.

Thursday 25 November 2010
By Tennis Australia

Serena Williams today confirmed she has withdrawn from Australian Open 2011.

“As I continue to rehabilitate my foot after the second surgery last month, it is with the utmost regret that I am withdrawing from the Hopman Cup and the 2011 Australian Open Championships,” Serena Williams said today.

“As I recently learned, pushing myself back into my intense training too early only caused me further injury and damage.

“While I desperately want to be back on the court and competing in the first Grand Slam tournament of the year, it is imperative for my health that I continue to work with my doctors to ensure my foot heals properly.

“This decision, though heavy on my heart, is the right one. I am praying for a healthy recovery and I promise my Aussie fans and my fans around the world that I will be back better than ever as soon as I can be.”

Williams has been in regular contact with Australian Open Tournament Director Craig Tiley and made her decision after receiving further medical advice.

“I know how disappointing it will be for Serena that she’s unable to come back and defend her title at Australian Open 2011. We all know how much she enjoys playing here, and how much she loves her Aussie fans,” Tiley said.

“Serena is a great champion and we will miss her in January. We send her our very best wishes for a speedy recovery and look forward to welcoming her back to Australia soon.”

http://www.australianopen.com/en_AU/new … ml?fpos=r1



No matter what happens in 2009, Marat Safin has already cemented himself
as one of the most exciting - if under performing - champions in recent memory.

s: Sydney, Cincinnati '09; d: AO, Londyn '09 - with Syd
s: Johannesburg, Los Angeles '10; d: AO, RG '10 - with Rob

Offline

 

#2 25-11-2010 12:36:13

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Australian Open 2011

I po polsku...

Serena Williams nie zagra w Australian Open

Skutki operacji prawej stopy, rozciętej w lipcu, nie pozwolą Serenie Williams także na występ w Australian Open. Najlepsza w Melbourne w tym roku Amerykanka nie grała od Wimbledonu, gdzie zdobyła swój trzynasty wielkoszlemowy tytuł.

- Jak się ostatnio przekonałam, zmuszanie się do intensywnych treningów tylko spowodowało pogorszenie kontuzji. Jestem zdesperowana, by powrócić na kort i wystąpić w pierwszym wielkoszlemowym turnieju w roku, ale to ważne bym współpracowała z lekarzami, którzy czuwają nad właściwym leczeniem mojej stopy. Podjęłam ciężką decyzję, ale jedyną właściwą - powiedziała 29-letnia Serena.

Oświadczenie o tym, że Williams nie wystąpi zarówno w Pucharze Hopmana, jak i Australian Open, wydał w czwartek Craig Tiley, dyrektor turnieju w Melbourne Park.

http://www.sportowefakty.pl/photos/4cee230390088960145095.jpg

Serena wróciła do treningów we wrześniu. Najpierw odwołała swój zapowiadany start w Linz w październiku (była już rozlosowana w drabince), później także ten w Perth w Pucharze Hopmana w pierwszych dniach stycznia. W Australian Open triumfowała w dwóch ostatnich latach, w sumie pięciokrotnie.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2010/ … lian-open/

Offline

 

#3 25-11-2010 18:27:40

Davioz

User

Zarejestrowany: 10-04-2010
Posty: 232

Re: Australian Open 2011

No i drzwi otwarte dla Clijsters, Wozniackiej no i Venus. AO to mój ulubiony turniej i zapewne czeka mnie w tym roku pierwsze od lat rozczarowanie. USO już pokazalo jak nudne są szlemy bez Sereny.

Offline

 

#4 02-12-2010 09:59:20

filip.g

User

Zarejestrowany: 06-05-2010
Posty: 338
Ulubiony zawodnik: Andy fucking Roddick

Re: Australian Open 2011

(Lena - ładny avatarek )

Offline

 

#5 16-12-2010 21:57:05

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2011

Dokić zmierzy się z Molik o dziką kartę

Alicia Molik (WTA 130) i Olivia Rogowska (WTA 259), wszyscy z polskimi korzeniami, zagrają w półfinale turnieju o dziką kartę do wielkoszlemowego Australian Open (Melbourne, 17-30 stycznia).

Hitem walki o finał będzie pojedynek Molik, byłej ósmej rakiety świata, z Jeleną Dokić (WTA 137), ex czwartą singlistką rankingu WTA. Gwiazdy australijskiego tenisa znają się doskonale, wspólnie trenowały, reprezentowały kraj w Pucharze Federacji i rywalizowały ze sobą w rozgrywkach juniorskich. W zawodowym cyklu spotkały się trzykrotnie, ale ostatnio w 2003.

Na trzeci występ w rodzinnym Melbourne ma szansę 19-letnia Rogowska. W sobotnim półfinale jej rywalką będzie Sophie Ferguson, która w grupie zdystansowała m.in. Monikę Wejnert. Rogowska w ubiegłym roku przegrała finał play off z Casey Dellacqua.

autor: Krzysztof Straszak

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2010/ … ika-karte/


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#6 18-12-2010 18:52:29

Davioz

User

Zarejestrowany: 10-04-2010
Posty: 232

Re: Australian Open 2011

Nie wiem po co te play-offy, skoro i tak wiadomo, że Dokić, Molik, Rogowska czy Ferguson tak czy siak tą WC dostaną. Powinni zrobić jak USTA i zaangażować w walkę o WC juniorki, które miałyby szanse na pokazanie się (no, wyjątkiem jest jednak Coco Vandeweghe która mimo że jest o 5 miejsc o turnieju głównego, stara się udowodnić że to jej sie ta WC należy i startuje w play-offach).

Offline

 

#7 20-12-2010 14:19:03

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2011

Rogowska a nie Dokić wywalczyła dziką kartę

19-letnia Olivia Rogovska pokonała Jelenę Dokic 1:6, 7:6(3), 6:3 w finale kwalifikacji australijskich tenisistów na twardych kortach w Melbourne Park. Stawką tego meczu była dzika karta do wielkoszlemowego turnieju Australian Open (17-30 stycznia). W minionym tygodniu australijska prasa rozpisywała się na temat Dokić i tego, że pewnie - podobnie jak przed rokiem - sięgnie po przepustkę do Australian Open. Jednak w decydującej rundzie wewnętrznych eliminacji trochę zawiodła.

Po pierwszym łatwo wygranym secie, w drugim nieoczekiwanie pogubiła się przy stanie 3-3 w tie-breaku. Natomiast w decydującej partii pozwoliła rywalce odskoczyć na 2:5, zanim oddała ją 3:6. Dokić będzie miała szansę wystąpić w Melbourne, ale będzie musiała wystartować w eliminacjach do turnieju głównego z udziałem zawodniczek z całego świata.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2010/ … ika-karte/


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#8 15-01-2011 18:13:35

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2011

Drabinka
       
[1] WOZNIACKI, Caroline DEN v DULKO, Gisela ARG
PASZEK, Tamira AUT v KING, Vania USA
HRADECKA, Lucie CZE v BRIANTI, Alberta ITA
KERBER, Angelique GER v [29] CIBULKOVA, Dominika SVK

[21] WICKMAYER, Yanina BEL v GROTH, Jarmila AUS
HERCOG, Polona SLO v SEVASTOVA, Anastasija LAT
[Q] QUALIFIER v POUS-TIO, Laura ESP
GARBIN, Tathiana ITA v [15] BARTOLI, Marion FRA

[11] HENIN, Justine BEL v [Q] QUALIFIER
[Q] QUALIFIER v BALTACHA, Elena GBR
MATTEK-SANDS, Bethanie USA v [Q] QUALIFIER
RISKE, Alison USA v [23] KUZNETSOVA, Svetlana RUS

[32] PIRONKOVA, Tsvetana BUL v PARMENTIER, Pauline FRA
BACSINSZKY, Timea SUI v NICULESCU, Monica ROU
MARINO, Rebecca CAN v NAMIGATA, Junri JPN
PARRA SANTONJA, Arantxa ESP v [6] SCHIAVONE, Francesca ITA

[4] WILLIAMS, Venus USA v ERRANI, Sara ITA
ZAHLAVOVA, Sandra CZE v VORACOVA, Renata CZE
[Q] QUALIFIER v [Q] QUALIFIER
CRAYBAS, Jill USA v [30] PETKOVIC, Andrea GER

[20] KANEPI, Kaia EST v RYBARIKOVA, Magdalena SVK
GOERGES, Julia GER v GALLOVITS-HALL, Edina ROU
VESNINA, Elena RUS v RAZZANO, Virgini FRA
TANASUGARN, Tamarine THA v [14] SHARAPOVA, Maria RUS

[9] LI, Na CHN v ARVIDSSON, Sofia SWE
RODINA, Evgeniya RUS v [WC] ROGOWSKA, Olivia AUS
ONDRASKOVA, Zuzana CZE v [WC] DOKIC, Jelena AUS
ZAHLAVOVA STRYCOVA, Barbora CZE v [17] REZAI, Aravane FRA

[28] HANTUCHOVA, Daniela SVK v KULIKOVA, Regina RUS
SPREM, Karolina CRO v SCHEEPERS, Chanelle RSA
MAYR-ACHLEITNER, Patricia AUT v HLAVACKOVA, Andrea CZE
[Q] QUALIFIER v [8] AZARENKA, Victoria BLR

[7] JANKOVIC, Jelena SRB v KUDRYAVTSEVA, Alla RUS
BONDARENKO, Kateryna UKR v PENG, Shuai CHN
[WC] GARCIA, Caroline FRA v LEPCHENKO, Varvara USA
MORITA, Ayumi JPN v [27] DULGHERU, Alexandra ROU

[24] KLEYBANOVA, Alisa RUS v [Q] QUALIFIER
[Q] QUALIFIER v HALEP, Simona ROU
[WC] FERGUSON, Sophie AUS v [Q] QUALIFIER
DATE-KRUMM, Kimiko JPN v [12] RADWANSKA, Agnieszka POL

[13] PETROVA, Nadia RUS v PERVAK, Ksenia RUS
[WC] MOLIK, Alicia AUS v VINCI, Roberta ITA
SCHNYDER, Patty SUI v [Q] QUALIFIER
MAKARVOA, Ekaterina RUS v [19] IVANOVIC, Ana SRB

[26] MARTINEZ SANCHEZ, Maria Jose ESP v ARN, Greta HUN
[Q] QUALIFIER v CORNET, Alize FRA
MCHALE, Christina USA v SUAREZ NAVARRO, Carla ESP
SAFINA, Dinara RUS v [3] CLIJSTERS, Kim BEL

[5] STOSUR, Samantha AUS v [WC] DAVIS, Lauren USA
CAMERIN, Maria Elena ITA v DUSHEVINA, Vera RUS
GOVORTSOVA, Olga BLR v CHAKVETADZE, Anna RUS
[WC] PEERS, Sally AUS v [25] KVITOVA, Petra CZE

[22] PENNETTA, Flavia ITA v RODIONOVA, Anastasia AUS
DOMINGUEZ LINO, Lourdes ESP v LARSSON, Johanna SWE
CIRSTEA, Sorana ROU v LUCIC, Mirjana CRO
JOHANSSON, Mathilde FRA v [10] PEER, Shahar ISR

[16] PAVLYUCHENKOVA, Anastasia RUS v FLIPKENS, Kirsten BEL
AMANMURADOVA, Akgul UZB v BARROIS, Kristina GER
MEDINA GARRIGUES, Anabel ESP v BENESOVA, Iveta CZE
OPRANDI, Romina ITA v [18] KIRILENKO, Maria RUS

[31] SAFAROVA, Lucie CZE v ZHANG, Shuai CHN
ZAKOPALOVA, Klara CZE v OUDIN, Melanie USA
JOVANOVSKI, Bojana SRB v CHANG, Kai-Chen TPE
BAMMER, Sybille AUT v [2] ZVONAREVA, Vera RUS


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#9 18-01-2011 14:42:13

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Australian Open 2011

Ana 6/4, 3/6, 8/10 A tak dobrze się zapowiadało po jesieni...

Offline

 

#10 18-01-2011 14:50:38

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: Australian Open 2011


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#11 18-01-2011 22:25:47

 FEDEER

Federasta

3200013
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 29-07-2010
Posty: 599
Ulubiony zawodnik: Roger Federer FOREVER
WWW

Re: Australian Open 2011

No może skusze się na mecz Henin dziś


Roger F e d e r e r    -    G O A T
MTT:  W Memphis '11
          Final: Sztokholm '10, Cincinnati '10, Estoril '11, Nicea '11, Halle '11
          QF: Shanghai '10, Paryż - Bercy '10, Brisbane '11, Sydney '11, AUSTRALIAN OPEN '11, San Jose '11, Madryt '11, Los Angeles '11

Offline

 

#12 21-01-2011 05:09:46

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2011

JuJu


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#13 21-01-2011 16:54:20

 Sydney

User

Zarejestrowany: 08-09-2008
Posty: 1197
Ulubiony zawodnik: Gaston Gaudio

Re: Australian Open 2011

Sveta . Szkoda tylko że jest na kursie kolizyjnym z Wozniacki Karolinka minionej nocy pokazała że wpadka z Sydney  była zwykłym wypadkiem przy pracy . I siłą rzeczy nie może mierzyć niżej niż w finał .


Janko Tipsarevic ~~ Marcos Baghdatis ~~ Philipp Kohlschreiber
~~Nicolas Almagro~~Jeremy Chardy~~Gaston Gaudio~~Dmitry Tursunow~~Eduardo Schwank~~

Offline

 

#14 23-01-2011 09:40:19

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Australian Open 2011

Kuznetsova - Schiavone 13/12* ale drama A poziom jak na WTA kosmiczny.
Rosjanka nie wykorzystała już 6 mp, natomiast Włoszka już 2 razy serwowała na mecz.


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#15 23-01-2011 18:07:10

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Australian Open 2011

A wszystko to woda na młyn Karoliny. Ona wszędzie na takim farcie jedzie, że głowa boli. Wymęczona Schiavone a potem Petkovic/Li. Serena, choć nie przepadam za Tobą to wracaj jak najszybciej!

Szkoda, że Aga ma w ćwiartce Kim, bo była by wielka szansa na pierwszy wielkoszlemowy półfinał.

Offline

 

#16 26-01-2011 22:09:20

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2011

Szkoda tych zmarnowanych okazji

Jakub Ciastoń: Dało się zrobić coś więcej?

Agnieszka Radwańska Drugi set był zacięty. Szkoda tych zmarnowanych piłek w końcówce. Kto wie, co by się stało w trzecim secie, gdyby do niego doszło. Już wcześniej miałam 40:15 i nic z tego nie wyszło. Niestety tak to jest, że jak się gra z zawodniczką z pierwszej dziesiątki, to takie okazje trzeba wykorzystać, bo drugi raz mogą się nie zdarzyć.

W meczu było aż 10 przełamań serwisu. Pani przełamała podanie Clijsters cztery razy, ona zrobiła to sześciokrotnie. Z czego to wynikało?

- Korty w Melbourne są wolne, piłki są ciężkie. To wszystko sprawia, że serwis nie ma w tym turnieju tak dużego znaczenia.

Czy ta dziwna sytuacja, gdy pod koniec drugiego seta nad kortami zaczęły nisko latać samoloty miała znacznie? [w Australii jest święto narodowe, odbywały się pokazy lotnicze]

- Jasne, że to przeszkadzało, hałas był okropny, ale nie miało to znaczenia dla wyniku. Nie przegrałam przez samoloty. Warunki do gry dla nas obu były takie same. Ja zresztą do hałasu jestem przyzwyczajona. Jak trenuję w Krakowie na kortach Nadwiślana, to zawsze albo ktoś kosi trawę, albo tramwaje jeżdżą albo statki furczą na Wiśle, a jak nie, to zawsze obok jest jakiś mecz piłki nożnej.

Co zdecydowało, że Kim zwyciężyła?

- Popełniała sporo błędów, miała wzloty i upadki, ale w decydujących momentach potrafiła przyśpieszyć, zagrać mocniej, lepiej. Ciągle zmuszała mnie do biegania. Kim zawsze świetnie gra głębokie wyrzucające piłki, dlatego biegać trzeba strasznie dużo. Pod koniec skoncentrowała się, zawzięła, widać było, że chce skończyć mecz w dwóch setach.

Kim mówiła na konferencji, że miała ciężkie nogi, problemy z poruszaniem.

- Nie zauważyłam. Nie wiem, po czym. To ja miałam wcześniej długie i zacięte mecze, a nie ona, więc to ja bardziej miałam prawo być zmęczona.

To pani czwarty ćwierćfinał Wielkiego Szlema. Czy była pani w nim najbliżej awansu do półfinału?

- Tak. Z Hantuchovą w 2008 r. przegrałam dość szybko, a na Wimbledonie dwa razy grałam z siostrami Williams, co do łatwych przeżyć jak wiadomo nie należy.

Czy Clijsters jest w formie na zwycięstwo w turnieju?

- Chyba jednak nie. Myślę, że wygra ktoś z pary Na Li - Karolina Woźniacka. Dziewczyna, która zgarnie ten półfinał, zwycięży. U mężczyzn stawiam na Federera.

Kim to jedna z niewielu tenisowych mam, czy pani widziałaby się kiedyś w takiej podwójnej roli - mamy i jednocześnie zawodowej tenisistki?

- Bardzo trudno to chyba pogodzić. Widać to zresztą po tym, że takie sytuacje zdarzają się raz na milion. Ile jest dziś mam w tenisie poza Clijsters? Więc ja o dzieciach pomyślę raczej po zakończeniu kariery sportowej.

Po turnieju może pani wrócić do pierwszej dziesiątki WTA. Czy to ma dla pani znaczenie?

- Jasne, że fajnie być znów w dziesiątce. To przyjemne uczucie, ale nie liczę specjalnie punktów. Wolałabym być w półfinale Szlema.

Jest już pani spokojna, że ze stopą będzie wszystko w porządku? W październiku przeszła pani operację, test wytrzymałości noga chyba zdała z nawiązką?

Zgadza się, ciężej chyba już być nie mogło. Stopa wytrzymała kilka długich meczów, ale tak na 100 procent będzie wiadomo, czy nic się nie dzieje, za jakieś trzy miesiące. Tak samo było po operacji dłoni rok temu. Dopiero w marcu "puściło", przestało boleć, puchnąć itd. Stopa cały czas jeszcze puchnie, blizna też mogłaby lepiej wyglądać po meczach, niż wygląda. Ale jestem dobrej myśli, w dalszą część sezonu patrzę więc optymistycznie.

Jakie dalsze plany?

- Dzień odpoczynku w Melbourne, może jakieś małe zwiedzanie, czy zakupy, a potem gram turnieje w Dubaju i Dausze.

http://www.sport.pl/celebrities/1,83535 … kazji.html


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#17 29-01-2011 11:52:10

Jules

User

6853184
Zarejestrowany: 09-10-2008
Posty: 938
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2011

Kim Clijsters wygrała tegoroczne Australian Open!

K.Clijsters vs. N.Li 3:6, 6:3, 6:3

Ogromne brawa dla Belgijki, zasłużyła na ten tytuł.

Offline

 

#18 29-01-2011 12:03:20

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2011

Niezły meczyk. Szczerze mówiąc, myślałem w trakcie 2 seta, że Belgijka nie da rady. Zmęczona twarz, słaba gra i nieźle dysponowana Chinka. Spotkanie w końcówce przypominało finał Mistrzostw WTA z Doha, gdzie Clijsters walczyła ze swoim meczowym "dołkiem". W obu przypadkach wybrnęła z tego po mistrzowsku, stąd też zasłużony tytuł. Nie jestem zwolennikiem jej gry, ale w obecnej chwili tylko ona jest w pełni "godna" numeru 1, nie obrażając Karoliny. Także teraz czekam z niecierpliwością na zmianę na tronie - 2 szlemy, w których posiadaniu jest teraz sympatyczna Kim plus tytuł z Doha w pełni ją uprawniają do najwyższego miejsca w rankingu WTA.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#19 29-01-2011 12:07:19

Jules

User

6853184
Zarejestrowany: 09-10-2008
Posty: 938
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Australian Open 2011

Pomijając już sam mecz, bardzo sympatyczna i nawet wzruszająca była końcowa uroczystość wręczenia nagród.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Pertisau Oтeли Ле-Трепор https://www.hotelstayfinder.com Alojamiento Albstadt https://www.hotelstayfinder.com/