* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 03-11-2009 20:17:36

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Daniel Koellerer

"Crazy Dani". To mówi samo za siebie. Wyróżnia się głównie szaleństwami, wariactwem i kłótniami z sędziami. Gra miły dla oka, dynamiczny tenis.
http://www.youtube.com/watch?v=OC-TiGHRciw

   
*  Age: 26 (17.08.1983)
    * Birthplace: Wels, Austria
    * Residence: Wels, Austria
    * Height: 5'11" (180 cm)
    * Weight: 176 lbs (80 kg)
    * Plays: Right-handed
    * Turned Pro: 2002
    * Coach: Hannes Puehringer
    * Website: koellerer.cc

Do tej pory nie udało mu się zaliczyć finału zawodów rangi ATP...

http://a.espncdn.com/photo/2009/0505/ten_g_dkoellerer2_200.jpg
http://nimg.sulekha.com/Sports/original700/daniel-koellerer-2009-9-6-19-10-10.jpg

Offline

 

#2 03-11-2009 22:59:07

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Daniel Koellerer

Heh Crazy Dani słyszałem że nikt go nie lubi i nie może znaleźć partnera do treningu


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#3 03-11-2009 23:13:36

 Raddcik

Come on Andy !

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 5229
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Daniel Koellerer

Przestali mnie nienawidzić - rozmowa z Danielem Köllererem, drugą rakietą Austrii

Awansując z każdym tygodniem w górę rankingu ATP, Daniel Köllerer pojawia się na coraz to większych tenisowych imprezach. Jego postać przyciąga na trybuny rzesze głodnych emocji fanów. Nie tylko z powodów czysto tenisowych. O swojej specyficznej postawie na korcie opowiadał nam podczas turnieju ATP w szwedzkim Båstad.
Marek Furjan: Jesteś świeżo po spotkaniu z Fernando Verdasco, jednym z czołowych tenisistów świata. Byłeś bardzo bliski wygrania tego pojedynku. Proszę Cię o krótki komentarz.

Daniel Köllerer: - Miałem wiele szans w tym meczu, niestety nie wszystkie z nich wykorzystałem. Być może końcowe fragmenty spotkania były zbyt nerwowe. Uważam jednak, że był to bardzo dobry mecz i zasłużyłem na wygraną. Po zejściu z kortu Fernando pogratulował mi dobrej postawy i powiedział, że miał wiele szczęścia i nie zasłużył tego dnia na zwycięstwo.

Czy był to dla Ciebie wyjątkowy mecz? Niezbyt często masz okazję zmierzyć się na korcie z zawodnikiem z pierwszej dziesiątki rankingu…

- Oczywiście wielką przyjemnością jest możliwość konkurowania z zawodnikiem znajdującym się aktualnie w Top10. Poza kortem Verdasco jest jednak moim kolegą, utrzymujemy dobre relacje. Jedyne, czego żałuję to fakt, że nie zszedłem z kortu jako zwycięzca.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tenisem? Dlaczego Twój wybór nie padł na inny sport?

- Wybrałem tenis, ponieważ jestem typem człowieka, który uwielbia walczyć samodzielnie. Nie wyobrażam sobie uprawiania sportu drużynowego, w którym na sukces składa się praca sześciu, czy jedenastu osób. W wieku trzynastu, czy czternastu lat uprawiałem narciarstwo zjazdowe. Później podjąłem decyzję o skoncentrowaniu się na tenisie.

Jesteś znany ze swojego specyficznego zachowania na korcie. Będąc juniorem Twój sposób bycia w czasie meczu był podobny?

- Jako junior zachowywałem się jeszcze gorzej. Obecnie sumiennie pracuję nad swoją postawą z psychologiem. Jestem zadowolony z efektów tej współpracy. Widzę poprawę mentalną, a co najważniejsze idę do góry w rankingu.

Jest w Twoim zachowaniu element robienia show dla publiczności?

- Nie. To wszystko jest dla mnie. Taki sposób bycia pomaga mi w osiąganiu dobrych wyników. Takim zachowaniem mobilizuję sam siebie, nie potrzebuję poparcia z trybun.

Czy jest element w Twojej grze, który chciałbyś znacznie poprawić?

- Tak. Dążę do znacznej poprawy serwisu. Może nie całego ruchu serwisowego, ale chcę dodać do niego trochę siły, aby piłki latały szybciej.

Jeżeli mógłbyś zagrać mecz przeciwko jednemu, wybranemu przez Ciebie przeciwnikowi, kto nim by został?

- Chciałbym zmierzyć się na korcie z Rogerem Federerem. Po drugiej stronie siatki mógłby stanąć też John McEnroe. Gdybyśmy zagrali na mączce z pewnością byłaby świetna zabawa.

Czy z obecnie grających tenisistów jest jakikolwiek, z którym nie lubisz grać lub którego styl gry Ci nie odpowiada?

- Nie. Nie boję się nikogo i staram się koncentrować na swojej postawie na korcie. Jeżeli tylko mam dobry dzień, jestem w stanie nawiązać walkę niemal z każdym.

Po zakończeniu kariery chciałbyś być zapamiętany jako jedna z najbardziej charakterystycznych i barwnych postaci w ATP, czy jako zawodnik, który ma na koncie wiele cennych zwycięstw?

- Zdecydowanie chciałbym być zapamiętany jako dobry zawodnik. Tak jak wspomniałem, moje zachowanie jest tylko i wyłącznie dla mnie i nie musi się podobać publiczności.

Żałujesz jakichkolwiek zachowań podczas meczów z Twoim udziałem?

- Jasne, że tak. Żałuję wielu zachowań, jednak nie jestem w stanie cofnąć czasu. Gdybym miał taką możliwość, z pewnością o wiele wcześniej zacząłbym współpracę z moim psychologiem. Być może wtedy uniknąłbym kilku z gestów, które nie były na miejscu.

Twój obecny trener, Hannes Puhringer, wydaje się być nadzwyczaj spokojnym i opanowanym człowiekiem. Jak wygląda Wasza współpraca?

- Zawsze go słucham, mam do niego ogromne zaufanie. Pracujemy razem przez prawie rok i obydwaj jesteśmy zadowoleni z efektów. Widać je choćby po mojej wysokiej pozycji w rankingu.

Skoro wspomniałeś o rankingu – masz jakiś cel, jeżeli chodzi o Twoją pozycję na światowej liście?

- Moim celem jest dotarcie do czołowej trzydziestki. Nie stawiam sobie określonego celu na ten, czy kolejny sezon. Mam czas do końca kariery na spełnienie tego marzenia.

Wiem, że tenisowa Austria nie miała początkowo dobrego zdania o Twoim zachowaniu. Kibice nie byli dumni, że reprezentujesz ich ojczyznę…

- Masz rację, ale to się zmieniło. Kilka lat temu byli przeciwko mnie, ale teraz mi kibicują i wspierają na wszystkich austriackich turniejach.

Myślisz, że jest to spowodowane poprawą Twojego zachowania w czasie meczów, czy też może lepszą pozycją w rankingu i nadziejami na kolejne sukcesy?

- Uważam, że oba czynniki mają w tym swój udział. Niemniej cieszę się, że przestali mnie nienawidzić.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2009/ … erem-drug/


'03.07.2011 - Tennis Died' [*]

Offline

 

#4 04-06-2010 14:39:57

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Daniel Koellerer


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#5 04-06-2010 15:07:38

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Daniel Koellerer

A czytałem coś o tym wczoraj, ale nie do końca wierzyłem że to możliwe.

Offline

 

#6 04-06-2010 23:21:30

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Daniel Koellerer

A można wiedzieć o co chodzi??? Bo filmik został usunięty z YT.


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#7 05-06-2010 00:01:50

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Offline

 

#8 05-06-2010 00:07:40

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Daniel Koellerer

Haha, niezłe


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#9 08-06-2010 17:21:11

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Daniel Koellerer

O co poszło?

Offline

 

#10 10-06-2010 12:06:05

 Samurray

Pusher

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 11-05-2009
Posty: 477
Ulubiony zawodnik: Murray

Re: Daniel Koellerer

Kłótnia tenisistów. ''Ciota!''

Daniel Koellerer bardziej niż z umiejętności tenisowych znany jest ze swojego zachowania na korcie. Kłóci się z sędziami, kibicami i rywalami. Wyzywa, prowokuje, szokuje. Austriak znów dał popis.

W czwartek 27-latek spotkał się ze swoim rodakiem Stefanem Koubkiem w meczu niemieckiej Bundesligi. Koubek pierwszego seta wygrał 6:4. W drugim prowadził 3:1 i wówczas Koellerer odrobił stratę przełamania. Popularny "Crazy Dani" zaczął się ostentacyjnie cieszyć. Starszy o sześć lat Koubek zalecił swojemu krajanowi, by się uspokoił. Między zawodnikami doszło do kłótni, a sytuację zaognił Koellerer, nazywając swojego rywala... ciotą. Koubek podszedł i chwycił go za gardło, mecz przerwano.

33-latek został zawieszony za to zachowanie na cztery tygodnie, choć opuszczał obiekt przy aplauzie publiczności, której nie przypadło z kolei do gustu zachowanie Koellerera.

http://s24.pl/klotnia_tenisistow_ciota-s74860.html


   Andy Murray ll  Tsubasa                     "Taki wspaniały chłopak, cała moja rodzina..."

Offline

 

#11 19-08-2010 20:44:01

 Raddcik

Come on Andy !

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 5229
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Daniel Koellerer

Koellerer hit with suspended ban

Austrian player Daniel Koellerer was given a suspended three-month ban after admitting using his personal website to facilitate betting on matches, the Tennis Integrity Unit has announced.

The 27-year-old, ranked 134th in the world, was also handed a suspended 15,000 euros (£12,322) fine which, like the ban, would be triggered if he committed a similar offence in the next two years.

His manager Manfred Nareyka was also disciplined.

Koellerer's website included a link to a gambling site that enabled fans to place bets on matches.

The Tennis Integrity Unit was established by the International Tennis Federation and the ATP and WTA Tours to protect the sport from corruption and betting scandals.

"Tennis Integrity Unit investigation found that Mr Koellerer's personal website carried details of betting odds on tennis matches and provided links to allow users to place bets," a statement said.

"The offence of facilitating betting contravenes Article D1b of the Uniform Tennis Anti-Corruption Programme."

All players must sign up to the Uniform Tennis Anti-Corruption Programme.

Earlier this year, Russian player Ekaterina Bychkova was suspended for 30 days and missed the Australian Open after the Tennis Integrity Unit found that she failed to report that she was asked to provide inside information and throw matches.

There was no suggestion that she had been involved in fixing matches.
Reuters

http://eurosport.yahoo.com/19082010/58/ … d-ban.html


'03.07.2011 - Tennis Died' [*]

Offline

 

#12 25-12-2010 10:49:29

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Daniel Koellerer

2010 w liczbach

Ranking: 272
Turnieje: 0
Finały: 0
Mecze: 4-12
Zarobki: $120,301


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#13 31-05-2011 16:49:06

 Samurray

Pusher

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 11-05-2009
Posty: 477
Ulubiony zawodnik: Murray

Re: Daniel Koellerer

Daniel Koellerer został dożywotnio wykluczony z Touru. Dodatkowo musi uiścić €100 000 kary.
Sankcja jest efektem 1,5-rocznego śledztwa, w wyniku którego udowodniono mu sprzedaż trzech spotkań.

http://kurier.at/sport/3909496.php
http://diepresse.com/home/sport/mehrspo … -Koellerer

Póki co brak wiadomości w języku angielskim.


   Andy Murray ll  Tsubasa                     "Taki wspaniały chłopak, cała moja rodzina..."

Offline

 

#14 31-05-2011 16:55:53

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Daniel Koellerer

No, to jeden pajac mniej.

Offline

 

#15 31-05-2011 23:27:02

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Daniel Koellerer

Köllerer dożywotnio zdyskwalifikowany za ustawianie spotkań
           
Znany ze swojego kontrowersyjnego zachowania na korcie austriacki tenisista Daniel Köllerer został dożywotnio zdyskwalifikowany za ustawianie spotkań. Pochodzący z Wels zawodnik będzie musiał ponadto zapłacić 100 tys. dol. kary.
27-letni Köllerer, który przed dwoma laty był nawet 55. rakietą świata, został uznany winnym trzech zarzutów dotyczących manipulowania wynikami gier pomiędzy październikiem 2009 a lipcem 2010 roku. Kara obowiązuje w trybie natychmiastowym. Nie ujawniono również spotkań, na które swoim działaniem miał wpływać austriacki zawodnik.

Köllerer był niezwykle barwną postacią zawodowego cyklu. Każdy prawdziwy fan białego sportu z pewnością pamięta, jak w teatralny sposób potrafił negować decyzje sędziów. Za swoje kontrowersyjne zachowanie, szczególnie wobec innych tenisistów, był wielokrotnie karany.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/ … e-spotkan/


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#16 31-05-2011 23:41:38

 Serenity

User

4804501
Skąd: Zawoja
Zarejestrowany: 23-05-2009
Posty: 3753

Re: Daniel Koellerer

jaccol55 napisał:

No, to jeden pajac mniej.

Właśnie tak! Byle jak najmniej takich w Tourze.

Offline

 

#17 01-06-2011 15:29:27

 Evans

User

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 13-02-2011
Posty: 202

Re: Daniel Koellerer

Zgadzam się, że korupcja to coś, co w sporcie trzeba tępić, ale mi jednak trochę będzie brakować Koellera właśnie za to jaki jest/był. Pomimo, że bardzo często jego zachowania były delikatnie mówiąc nieeleganckie, jednak wolę czasem pooglądać kogoś takiego niż nudnych zawodników nie wnoszących nic swoją grą jak i zachowaniem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mtenis.pun.pl