* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

  • Index
  •  » Hyde park
  •  » Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

#101 14-02-2010 17:20:43

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Ehh, że też w ogóle dziennikarze uważają za stosowne pokazywać na ekranie osobniczke skazaną prawomocnym wyrokiem za fałszowanie podpisów.   Mam nadzieję, że znów coś przeskrobie i jej te dwa latka odwieszą.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (14-02-2010 17:23:09)

Offline

 

#102 27-03-2010 12:49:15

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Marszałek Komorowski kolejnym kandydatem na prezydenta RP. Koniec pseudo-kampanii w PO. Wygrał ten co miał wygrać a partia Tuska osiągnęła cel jakim jest nadmierne afiszowanie się mediach przed oficjalnym ogłoszeniem Kampanii Wyborczej.  I otwarcie mam nadzieje, ze owy wąsaty, gburowaty pan głową państwa nie zostanie.

Offline

 

#103 27-03-2010 12:59:13

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Dla pewności zagłosuj na Kaczora, aby nas godne reprezentował przez kolejne 5 lat.

Offline

 

#104 27-03-2010 13:16:28

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

asiek napisał:

Marszałek Komorowski kolejnym kandydatem na prezydenta RP. Koniec pseudo-kampanii w PO. Wygrał ten co miał wygrać a partia Tuska osiągnęła cel jakim jest nadmierne afiszowanie się mediach przed oficjalnym ogłoszeniem Kampanii Wyborczej.  I otwarcie mam nadzieje, ze owy wąsaty, gburowaty pan głową państwa nie zostanie.

Nie tylko Ty masz taką nadzieję.
Propaganda jak za starych, dobrych, gierkowskich czasów. Ciągle mnie zadziwia, że ludzie łykają to jak świeże bułeczki i prawdę powiedziawszy martwi.

Offline

 

#105 27-03-2010 19:36:27

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Łykają co?

Oczywiste było, że ta wewnątrz partyjna rozgrywka służy zmarginalizowaniu innych kandydatów. Umówmy się, i tak przy obecnym układzie sił opinii publicznej żaden inny kandydat poza reprezentantem PO nie ma większych szans na elekcję.

Nie jestem zwolennikiem Platformy, ale wolę, żeby jakiekolwiek zmiany zachodziły w tym kraju szybko i sprawnie, a metoda nadużywania uprawnień tradycyjnych przez Pana Lecha w postaci weta prezydenckiego jest małostkowa.
Ja rozumiem, że w obecnym kształcie to uprawnienia prezydenta są niemal zerowe, przynamniej z obywatelskiego punktu widzenia, także mógłby przynajmniej nie przeszkadzać a nie starać się odgrywać wiodąca rolę w kreowaniu ustawodastwa.

Jak już stwierdziłe, osobiście mam poglądy raczej przesunięte na lewo, ale w imię wyższej konieczności oddam głos na tych kandydatów, którzy gwarantują sprawność działania, największą , jaką w naszym pokręconym kraju jest możliwa.

Offline

 

#106 27-03-2010 22:27:12

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Robertinho napisał:

Dla pewności zagłosuj na Kaczora, aby nas godne reprezentował przez kolejne 5 lat.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#107 29-03-2010 10:13:56

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Dwa zamachy w moskiewskim metrze. Nowy bilans: 37 zabitych

Podwójny zamach bombowy w centrum Moskwy. O 7.56 (5.56 w Polsce) samobójczyni wysadziła się na stacji Łubianka. Pół godziny później, o 8.39 (6.39 w Polsce) druga bomba eksplodowała na stacji Park Kultury. Tam także FSB podejrzewa rolę kobiety-samobójczyni. Według rosyjskich mediów bilans ofiar obu zamachów to w tym momencie 37 zabitych i ponad 70 osób rannych.

Operację ratunkową na stacji Łubianka koordynuje osobiście mer Moskwy Jurij Łużkow. Na specjalnej konferencji prasowej poinformował, że zamachu dokonały kobiety.
Centrum Moskwy jest sparaliżowane: przeciążone są linie telefoniczne, korki panują w całym mieście. Ewakuacja rannych odbywa się częściowo drogą powietrzną: na Łubiance jeden po drugim lądują helikoptery.
Pierwsze informacje mówiły o 41 ofiarach, władze teraz poinformowały oficjalnie o 37 ofiarach obu zamachów.
Szef rosyjskiej prokuratury Jurij Semin powiedział, że władze mają dowody iż w obu przypadkach doszło do ataku terrorystów-samobójców, uzbrojonych w pasy szahida. Poinformował, że na miejscu pracują eksperci laboratoryjni badający dokładne okoliczności. Wiadomo, że na Łubiance siła wybuchu była porównywalna do eksplozji 3 kg trotylu.

Łubianka: 11 ofiar w pociągu, 11 na peronie
Do pierwszej eksplozji doszło o 7.56 (5.56 w Polsce) w trzecim (lub drugim) wagonie metra w momencie, gdy pociąg wjeżdżał na stację Łubianka - w ścisłym centrum Moskwy. To ścisły poranny szczyt w Moskwie, w której metro codziennie przewozi blisko 9 milionów pasażerów. Kilkadziesiąt metrów wyżej mieści się siedziba rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. W tym wybuchu zginęło co najmniej 22 osoby: 11 spośród pasażerów pociągu i 11 osób oczekujących na peronie. Co najmniej 12 osób zostało rannych.
Według wstępnych informacji rosyjskich mediów wysadził się tam zamachowiec-samobójca. Na miejscu pracują strażacy, ratownicy i agenci FSB. Nie doszło do pożaru.

Park Kultury: 12 ofiar
Pół godziny później, o 8.39 (6.39 w Polsce) doszło do wybuchu na stacji Park Kultury, około 5 kilometrów na południowy-wschód od Łubianki. Do eksplozji także w pociągu, w momencie gdy stał na stacji. Tam zginęło co najmniej 12 (lub 15 jak podają inne media) osób, a siedem zostało rannych. Także tam, jak podały agencje RIA-Novosti i ITAR-TASS, doszło do zamachu samobójczego. Władze wstrzymały ruch metra na trasie Park Kultury - Komsomolskaja.

Trzeciego zamachu nie było
Portal Life.ru, a zanim agencje RBC i Interfax podały około 9.40, że doszło do trzeciego zamachu na stacji Prospekt Mira. Władze jednak szybko zdementowały tę informację.

Historia zamachów w metrze
To kolejne zamachy w rosyjskim metrze. W lutym 2004 roku bomba wybuchła w tunelu między stacjami "Awtozawodzkaja" i "Pawieleckaja". Zginęło wówczas 41 osób a 250 zostało rannych. W lutym 2001 na stacji "Białoruskaja" wybuchł ładunek 200 gramów trotylu. Ucierpiało 20 osób. W 1998 roku wybuchł mały ładunek na stacji "Tretiakowskaja". Rannych zostało trzech pracowników podziemnej kolejki. W czerwcu 1996 eksplodowała bomba między stacjami "Tulskaja" i "Nagatinskaja". Wówczas zginęły cztery osoby. Dwanaście zostało rannych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … fiary.html


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#108 26-04-2010 15:07:34

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Znamy już wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP, za chwilę z całą mocą ruszy kompania wyborcza. Kampania, w której nastąpi, jeszcze silniejsza niż miało to miejsce w poprzednich latach, próba grania na emocjach, polaryzacji społeczeństwa. Przez wszystkie przypadki odmieniane będą słowa "ojczyzna", "patriotyzm", "historyczne zobowiązanie"; będą tropieni niewystarczająco dobrzy Polacy, słudzy "cara północy", profani pamięci najlepszego Prezydenta w historii i generalnie wszyscy, którzy nie uważają Jarosława Kaczyńskiego za idealnego kandydata.
Zostaną wytoczone najcięższe działa, będzie kolejna próba mamienia "odrodzeniem narodu(ducha narodu", "walką o pamięć", "odzyskaniem prestiżu Rzeczpospolitej" "podniesieniem Polski z upadku(moralnego upadku)" i tym wszystkim czym byliśmy raczeni przez orędowników "IV RP".

Nie dajcie się oszukać. Nie zapomnijcie, że to jest ten sam człowiek, który wpuścił do rządu nacjonalistów z LPR i bandytów z Samoobrony(a przy okazji byli to pospolici kretyni), który dla władzy zrobi absolutnie wszystko i wejdzie w układ z każdym, byle ją dostać. Który powie każdą rzecz, która tylko mu się jego zdanie opłaca, zwyzywa i poniży każdego, a kiedy tylko uzna go za przydatnego, zaraz znów zacznie być dla niego miły; wykona każdą ideową woltę, zdradzi i porzuci każdego, kto już nie jest potrzebny.  Kto miał okazję z nim współpracować, ma o nim takie samo negatywne zdanie, począwszy od Wałęsy(tak tak, kiedyś Jarosław był szefem jego kancelarii), skończywszy na "trzecim bliźniaku" Dornie, człowieku przez lata oddanym mu całym sercem, który kiedy zaczął zawadzać, został przez pana Jarosława "czyste dobro" zwyzywany od migającego się od alimentów.
Przymnijcie sobie wystąpienia publiczne tego polityka z ostatnich lat i zastanówcie się, czy naprawdę chcecie, żeby był on Prezydentem naszego kraju.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (26-04-2010 15:15:45)

Offline

 

#109 26-04-2010 18:37:22

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Robertinho napisał:

Znamy już wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP, za chwilę z całą mocą ruszy kompania wyborcza. Kampania, w której nastąpi, jeszcze silniejsza niż miało to miejsce w poprzednich latach, próba grania na emocjach, polaryzacji społeczeństwa. Przez wszystkie przypadki odmieniane będą słowa "ojczyzna", "patriotyzm", "historyczne zobowiązanie"; będą tropieni niewystarczająco dobrzy Polacy, słudzy "cara północy", profani pamięci najlepszego Prezydenta w historii i generalnie wszyscy, którzy nie uważają Jarosława Kaczyńskiego za idealnego kandydata.
Zostaną wytoczone najcięższe działa, będzie kolejna próba mamienia "odrodzeniem narodu(ducha narodu", "walką o pamięć", "odzyskaniem prestiżu Rzeczpospolitej" "podniesieniem Polski z upadku(moralnego upadku)" i tym wszystkim czym byliśmy raczeni przez orędowników "IV RP".

Nie dajcie się oszukać. Nie zapomnijcie, że to jest ten sam człowiek, który wpuścił do rządu nacjonalistów z LPR i bandytów z Samoobrony(a przy okazji byli to pospolici kretyni), który dla władzy zrobi absolutnie wszystko i wejdzie w układ z każdym, byle ją dostać. Który powie każdą rzecz, która tylko mu się jego zdanie opłaca, zwyzywa i poniży każdego, a kiedy tylko uzna go za przydatnego, zaraz znów zacznie być dla niego miły; wykona każdą ideową woltę, zdradzi i porzuci każdego, kto już nie jest potrzebny.  Kto miał okazję z nim współpracować, ma o nim takie samo negatywne zdanie, począwszy od Wałęsy(tak tak, kiedyś Jarosław był szefem jego kancelarii), skończywszy na "trzecim bliźniaku" Dornie, człowieku przez lata oddanym mu całym sercem, który kiedy zaczął zawadzać, został przez pana Jarosława "czyste dobro" zwyzywany od migającego się od alimentów.
Przymnijcie sobie wystąpienia publiczne tego polityka z ostatnich lat i zastanówcie się, czy naprawdę chcecie, żeby był on Prezydentem naszego kraju.

Czy to treść nowych instrukcji dla członków PO ?.
Ach ten Jarek, prawdziwy diabeł wcielony.

Offline

 

#110 26-04-2010 18:44:33

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Mam wielką nadzieję, że Kaczyński nie wygra, inaczej trzeba będzie się zastanowić nad zmianą obywatelstwa...

Offline

 

#111 26-04-2010 19:53:12

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

RP Polska zginie od wlasnej broni, jesli Jaroslaw zdobedzie urzad prezydencki za posrednictwem 5-przymiotnikowych wyborow.

Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii.

Offline

 

#112 27-04-2010 11:11:38

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

jaccol55 napisał:

Mam wielką nadzieję, że Kaczyński nie wygra, inaczej trzeba będzie się zastanowić nad zmianą obywatelstwa...

Też nie możesz przełknąć tego, że Palikot przestanie być pierwszym kotem RP?

Kampania ruszyła na dobre tydzień temu, kiedy Pan Prezes przemówił do Białostoczan w Kościele Farnym. Doskonale wiedział, gdzie i jak ma to zrobić. Mieszkańcy bastionu PISu sprezentowali mu takie brawa, że można było odnieść wrażenie, że jesteśmy na wiecu, a nie na pogrzebie.

Ja jednak chcę o czymś innym. Jakbym miał tylko 1 kanał TV (TVP1) to po obejrzeniu wczorajszych wiadomości byłbym przeświadczony, że w tym kraju istnieje tylko jedna, słuszna i naprawdę licząca się partia. Coś czuję, że pewnych zdarzeń nie uda się uniknąć i Ci "współpracujący ku zachowaniu ciągłości misji zmarłego prezydenta" będą mieć swoją głowę Państwa, a takim ludziom jak ja pozostanie tylko dalsze osłuchiwanie się i utrwalanie wiedzy o m.in. vecie prezydenckim.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#113 27-04-2010 14:10:08

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

anula napisał:

Czy to treść nowych instrukcji dla członków PO ?.
Ach ten Jarek, prawdziwy diabeł wcielony.

Nie wiem dlaczego ktoś kto nie chce mieć takiej głowy państwa od razu musi być sympatykiem PO. Ja niestety nie mam partii dla siebie, bo w sprawach ekonomiczno-gospodarczych jestem skrajnym liberałem(tak w okolicy JKM), zaś w społeczno-obyczajowych też jestem skrajnym liberałem (nie mylić z lewactwem, wynalazków typu parapet, zakazywania wszystkiego, walki z "patriarchatem" i adopcji dzieci przez związki jednopłciowe nie popieram (choć uważam że powinny mieć status prawny, dla ułatwienia takich spraw jak dziedziczenie, opieka na chorym partnerem itp)).
PO po prostu jest mniejszym szkodnikiem niż PiS, a i  większość(bo też nie wszystkich) polityków tej formacji można bez bólu słuchać. Poza tym jest to partia której zależy na poparciu wielu grup społecznych, więc ani nam nie zrobi państwa kościelnego, ani lewicowej utopii; wszelkie skrajności uważam za szkodliwe i nie chce przy władzy ugrupowanie, które jest zainteresowane wyłącznie swoim elektoratem, zwłaszcza kiedy ja się do niego nie zaliczam.
Ja sam wiem, że Rosjanie napadli na nas 17 września i wymordowali naszych oficerów strzałem w tył głowy i nie będę na kogoś głosował po to tylko, żeby mi dziesięć razy dziennie mówił to, co ja już wiem. Jarosław Kaczyński nie ma, poza koturnowym patriotyzmem, żadnej oferty dla młodych ludzi, ma natomiast masę wad i nie chcę mieć takiego Prezydenta.

Patrząc z punktu widzenia zimniej politycznej kalkulacji, dla PO nie może być nic lepszego, niż wygrana Jarosława Kaczyńskiego. Z kilku powodów.
Po pierwsze każde działanie Jarosława, każda jego wypowiedź, każda wizyta zagraniczna, każde veto, będą kopalnią punktów dla PO. Ten typ tak ma, że jak się odezwie, to musi kogoś spostponować, kredyt społecznego zaufania szybko się wyczerpie; po 1,5 roku jego prezydentury, Platforma będzie miała szansę na zdominowanie parlamentu. Po drugie, Jarosław w pałacu to osłabienie PiS; należy zdawać sobie sprawę( a potwierdza to przykład Kwaśniewskiego i SLD), że będąc głową państwa, nie da się skutecznie kontrolować partii, a Kaczyński wywalił z niech wszystkich, którzy byliby w stanie nią skutecznie za niego kierować.
Po trzecie, Prezydent w żaden realny sposób nie może zaszkodzić PO; veto można przełamać, a jestem pewny, że SLD przestanie się bawić w układy z PiSem, zwłaszcza kiedy Napieralskiego zastąpi Olejniczak lub Kalisz; trybunał konstytucyjny też raczej nie będzie przesadną pomocą w uwalaniu ustaw; a polityka zagraniczna..., no tu im większa aktywność Jarosława, tym lepiej dla PO. Po czwarte prezydentura dla Komorowskiego oznacza pełnię władzy dla PO, czyli też pełnię odpowiedzialności; jeśli zaś to Kaczyński będzie głową państwa, będzie można obarczyć go winą za niepowodzenie, lub brak realizacji planów rządu; w czym on zresztą sam pomoże, starając się mu szkodzić i torpedować jego działania, nie mówiąc o agresywnej krytyce, która mało kiedy jest dobrze odbierana.

Ale to wszystko to nie mój problem, ja po prostu nie chcę, żeby Jarosław wygrał te wybory, bo to będzie fatalna dla kraju prezydentura.

Offline

 

#114 06-05-2010 11:02:50

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Jak żyć - to w Białymstoku

Ładniej niż w Paryżu, publiczne pieniądze na inwestycje wydawane lepiej niż w Londynie. Gdzie jest ten raj? - w Białymstoku, podaje "Dziennik Gazeta Prawna" w oparciu o badania Eurobarometru.

Mieszkańcy 75 europejskich miast zostali zapytani o to jak im się mieszka, żyje i pracuje w rodzinnych miejscowościach. Pierwszy raz zbadano to w 2006 r., po raz drugi kilka miesięcy temu. Wyniki zaskakują. Cztery polskie miasta: Warszawa, Kraków, Gdańsk i Białystok są naprawdę dobrze oceniane przez swoich mieszkańców. A najwyższe noty zebrał właśnie uważany często za ubogi i słabo rozwinięty Białystok.

Dla białostoczan jest on miastem niezwykle czystym; mówi tak aż 90 proc. mieszkańców. 75 proc. uważa, że nie ma w nim problemu z zanieczyszczeniem powietrza, 67 proc. z hałasem. 90 proc. jest zachwyconych parkami i ogrodami, ponad 80 proc. ulicami. To lepsze oceny niż mają w oczach swoich mieszkańców Paryż, Wiedeń, Oslo czy Lizbona.

Najbardziej jednak wzrosło zadowolenie mieszkańców Białegostoku z tego jak wydawane są publiczne pieniądze. W ciągu trzech lat lepiej zaczęła oceniać to jedna piąta białostoczan, w efekcie miasto zajęło pierwsze miejsce pod względem wzrostu satysfakcji w tej dziedzinie. "W ciągu 7 lat wydatki te wzrosły blisko 10-krotnie. Dziś codziennie inwestujemy w rozwój miasta blisko 2 mln zł i naprawdę widać te pieniądze w tym, jak miasto wygląda" - chwali się prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

http://biznes.onet.pl/jak-zyc--to-w-bia … rasa-detal


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#115 14-06-2010 00:04:23

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Koniec ze zmorą telewidzów

Reklamy w radiu i telewizji nie mogą być głośniejsze niż poprzedzające je programy. Nadawcy będą z tego rozliczani przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jeśli reklamy będą zbyt głośne, nadawcom dotkną kary finansowe.

Głośna reklama od lat jest zmorą widzów. Liczne skargi napływają do KRRiT, a w 2006 r. interweniował w tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich, który podkreślał, że "spokój psychiczny", który burzy nagłe natężenie dźwięku reklam, "należy niewątpliwie do otwartego katalogu dóbr osobistych chronionych na podstawie art. 23 Kodeksu cywilnego".

Podobnie KRRiT podkreśla, że nadmierna głośność dźwięków oraz jej nagłe skoki "w niezaprzeczalny sposób naruszają komfort psychiczny odbiorcy w czasie emisji programu".

Problem rozwiązać ma wchodząca jutro w życie nowelizacja rozporządzenia Krajowej Rady o działalności reklamowej i telesprzedaży w programach radiowych i telewizyjnych. Poziom głośności reklam ma być ustalany na podstawie specjalnego "algorytmu obiektywnego pomiaru głośności dźwięku wielokanałowego".

Poziom dźwięku badać mają sami nadawcy. Porównywać należy poziom głośności audycji nadawanych w okresie 20 sekund przed rozpoczęciem emisji reklam i telesprzedaży z poziomem głośności poszczególnych spotów reklamowych. Skomplikowane zasady pomiaru szczegółowo opisuje załącznik do rozporządzenia.

Nadawcy zapewniają, że są przygotowani do wejścia w życie rozporządzenia i będzie ono przestrzegane.

Deklaracje nadawców zweryfikuje KRRiT. Do nasłuchu reklam przygotowuje się Departament Techniki, który będzie dokonywał pomiarów bieżących i na ich podstawie oceniał czy popełnione zostało przekroczenie. Jeśli Krajowa Rada uzna, że reklama była zbyt głośna, prześle materiał z nasłuchu do akredytowanego laboratorium, specjalizującego się w akustyce. Jeśli laboratorium potwierdzi, że reklama była głośniejsza niż poprzedzające ją programy, KRRiT zdecyduje o nałożeniu kary.

Za zbyt głośne reklamy nadawca może zapłacić karę sięgającą połowy jego opłat za częstotliwości, a w przypadku gdy nadawca nie uiszcza opłaty za częstotliwość, kara wyniesie do 10 proc. przychodu nadawcy, osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.

http://www.rp.pl/artykul/493526_Koniec_ … idzow.html

Nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#116 14-06-2010 00:10:42

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Tak, w końcu ktoś pomyślał.

Offline

 

#117 14-06-2010 00:15:45

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Ten problem była dawno podnoszony, ale że interweniowała w tej sprawie posłanka bodaj z Samoobrony, nikt nie chciał się zając tym na poważnie, a przecież każdy telewidz wie, jaki jest horror z tym rykiem. Liczę, że nowe regulacje będą bezwzględnie respektowane i obejdzie się bez prób obchodzenia przepisów.

Offline

 

#118 13-07-2010 22:54:31

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … iczej.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … nsku_.html
Tusk najpierw podstępnie zamordował Lecha Kaczyńskiego, a następnie zostawił jego ciało w "ruskiej trumnie". Szkoda, że panowie przed nie byli tacy wyrywni przed wyborami w szczerości. Okazuje się, że najwięksi antypisowcy, mówiący o ukrywaniu prawdziwego oblicza przez Prezesa i jego kolegów, zdecydowanie ich nie doceniali.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (13-07-2010 22:55:24)

Offline

 

#119 14-07-2010 08:41:46

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Nie ma cudów i nie powiem, żeby takie zachowanie Prezesa mnie zdziwiło. Z własnego doświadczenia z ostatnich lat mojego życia wiem, że ludzie się nie zmieniają, tzn im są starsi tym trudniej o takie coś. Dlatego też ani przez chwilę nie wierzyłem w tą cudowną "przemianę" Jarosława. A argumentowanie w trakcie kampanii potencjalnej "przemiany" śmiercią brata obecnie jawi się jak coś, czego nawet nie warto komentować. Stary Jarosław wraca, zdaje się jeszcze bardziej niż wcześniej dodając sobie animuszu.

Swoją drogą, ale amunicji dostarczyli dla Palikota.

Cyrk part II na dobre można uznać za otwarty.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#120 14-07-2010 14:32:37

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Swoją drogą, niezłe musi być oderwanie od rzeczywistości tego towarzystwa. Bo raczej nikt nie wierzy w to, że po trzech miesiącach w kagańcu Brudziński nagle sam z siebie postanowił podzielić się ze światem swoimi przemyśleniami(szczerze polecam obejrzenie gdzieś tej rozmowy z Olejnik, a zwłaszcza zbliżeń na pełną miłości do bliźnich twarz tego dzielnego matrosa, Niesiołowski i Macierewicz wymiękają), to jest zadaje się nowa - stara genialna strategia. Oni chyba serio wierzą, że Jarosław przegrał, bo był w kampanii zbyt ugrzeczniony i w nie mówił w co drugim zdaniu o katastrofie w Smoleńsku i nie przypominał ciągle o wcześniejszych krzywdach i niesprawiedliwościach jakich doznał jego brat.
Lepszego prezentu Donaldu Tusku i БРОНИСЛАВ КОМОРОВСКИЙ nie mogli sobie wymarzyć.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (14-07-2010 14:34:15)

Offline

 
  • Index
  •  » Hyde park
  •  » Panel - czyli polityka, gospodarka, społeczeństwo i inne takie ;)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Пистоя retenční a požární nádrže Kdyně https://www.worldhotels-in.com/ Aron International Hotel Delornya Complex