* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 12-06-2009 21:54:37

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Guillermo Coria

http://news.bbc.co.uk/media/images/39117000/jpg/_39117254_coria_celebrate300x300.jpg
http://membres.lycos.fr/tennisplanet/indexph/coria.jpg

After a long time in contemplation, Guillermo Coria announced today that he is retiring from professional tennis. Having defeated the demon of double faults in his last match, he saw finally that it was a lack of passion and will to compete that were the true issues in his tennis, and that when one does not feel that passion it is better to step to the side.

"I began to feel less and less like competing," he confided. "In this sport, you have to give 100 per cent. My passion just wasn't the same and it's impossible to do things well when it's like that. I've made the decision I will not play again."

He adds that looking back, he did accomplish more than he ever believed he would; a thing that happened to him for which he feels blessed.

Argentyńczyk urodzony w Rufino 13 stycznia 1982 r. Wybity specjalista od gry na nawierzchni ziemnej. Zwycięzca 9 turniejów z cyklu ATP(dwie wygrane w cyklu Masters). Finalista French Open z 2004 r. Niestety kontuzje nie pozwoliły El Mago zrealizować największych celów i zadecydowały o przedwczesnym zakończeniu kariery.

Offline

 

#2 12-06-2009 22:23:03

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Guillermo Coria

Zawodnik z ogromnym potencjałem, ale trudno nazwać go wybitnym skoro nie udało mu się wygrać RG,poza tym był równo lany przez Federera i Nadala na cegle.
Bardzo lubię tego gracza, ale według mnie wpisywanie go w panteon najlepszych na clayu jest lekką przesadą.

Offline

 

#3 28-12-2009 20:11:46

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Guillermo Coria

2009: tenisiści, którzy zakończyli kariery

Guillermo Coria (Argentyna, 27 lat), jeden finał wielkoszlemowy, trzecie miejsce w rankingu ATP
Guillermo Coria trafił do historii tenisa jako wicemistrz wielkoszlemowego Roland Garros 2004. W drodze do decydującego spotkania pokonał Carlosa Moyę i Tima Henmana, uległ jednak Gastonowi Gaudio 6:8 w piątym secie. Miał nawet do dyspozycji dwa punkty mistrzowskie, ale ich nie wykorzystał. Argentyńczyk siedmiokrotnie grał w finałach imprez rangi Masters Series, ale wygrał tylko dwie: Hamburg 2003 (z Agustinem Calleri) i Monte Carlo 2004 (z Rainerem Schuettlerem). 28 kwietnia 2009 zakończył tenisową karierę, dodając, że nie czuje potrzeby dalszej rywalizacji.

http://www.tenisklub.pl/?req=news&newsI … feb3bf83ad

Offline

 

#4 10-01-2010 23:56:28

Guillermo Coria

User

Zarejestrowany: 05-02-2009
Posty: 296

Re: Guillermo Coria

Gdyby nie kontuzja ramienia Mago gralby wciaz i to z sukcesami ! Ale uraz byl tak przewlekly ze praktycznie
uniemozliwial serwowanie i sprawna gre w czasie meczu.

The only one Guillermo Coria !


W histori było wielu. Wielu z tych wielu było ponad wielu. On jest ponad wszystkich. Rafael Nadal Parera niekwestionowany pan i władca tenisowego bractwa. Vamos Rafa.

Offline

 

#5 14-11-2010 16:54:19

 Joao

Buntownik z wyboru

Zarejestrowany: 31-03-2010
Posty: 1600
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Guillermo Coria

Coria chce wziąć przykład z Mustera i wznowić karierę

Pozostający na sportowej emeryturze oficjalnie od kwietnia 2009 roku Guillermo Coria chce znów grać. Finalista Roland Garros 2004 inspiruje się Thomasem Musterem, który w październiku powrócił do premierowego cyklu rozgrywek tenisowych po jedenastu latach.Różnica między obu panami istnieje przede wszystkim w wieku: - Jeżeli Muster może mając lat 40, to widzę szansę także dla siebie - powiedział 28-letni Coria. - Nawet jak będę miał 29 czy 30 lat, niewiele to zmienia - dodał w rozmowie z argentyńskim dziennikiem "Olé".

Coria nie odizolował się od tenisa, bowiem czas pochłania mu praca w akademii w Santa Fe: - Uczę dzieciaki dropszotów - mówi. Jest na tyle związany z tym zadaniem, że powrót do zawodowego tenisa na tę chwilę wyklucza: - Dziś to odległa perspektywa - powiedział. - Ale nigdy nie powiedziałem, że definitywnie odchodzę od tenisa. Odszedłem najwyżej na 70% - zaznaczył.

By wznowić karierę, potrzebowałby intensywniejszych treningów niż te z młodzieżą. - Na razie to ja trenuję ich, a dla siebie potrzebowałbym około miesiąca na przygotowanie się do powrotu. Czasami gram na punkty z młodymi i niektóre wychodzą mi całkiem nieźle. Ale kiedy widzę, że nie zwyciężę, przerywam grę, bo nie lubię porażek - śmieje się.

Do powrotu na kort zachęcają Corię, ex trzecią rakietę świata, nawet... ludzie na ulicy. - Pięknie widzieć, że jednak coś po sobie zostawiłem. Przed sześcioma laty w finale międzynarodowych mistrzostw Francji, w wielkim okresie argentyńskiego tenisa, uległ rodakowi Gastónowi Gaudio.

Po zakończeniu kariery najbardziej tęsknił za Pucharem Davisa i Wielkim Szlemem. - Zakończyłem grę z powodu nasycenia, bo nie czułem się już szczęśliwy na korcie. Czułem, że zakończyłem jakiś cykl - wyjaśnił. - Czasami myślę sobie, że nie zagram już nigdy w wielkim turnieju. Ciągle jednak mam nadzieję, że znów wyjdę na kort na ważny mecz. Wiem, że jeżeli powrócę, następnego dnia obudzę się innym człowiekiem.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/2010/ … c-kariere/


Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego. (Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon)

Offline

 

#6 14-11-2010 16:58:01

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Guillermo Coria

No ten to przynajmniej ma jeszcze jakiś wiek, chociaż jak z powrotami najczęściej bywa wszyscy wiemy.

Offline

 

#7 15-11-2010 13:12:47

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Guillermo Coria

El Mago to przede wszystkim totalny brak zdrowia do gry w tenisa. Wyniki miał imponujące, ale do czasu. Wystarczy spojrzeć na ostatnie lata jego gry: krecze, głądkie porażki, długie przerwy w grze. Co chwila coś mu dokuczało.

Szkoda wielka, bardzo ciekawa postać.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Того