mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP
Ojciec Chrzestny
polo90 napisał:
Patrząć na ten rok Michała dochodzę do smutnych wniosków. Przebił się do pierwszej setki zbierając punkty w słabo obsadzonych challengerach aby potem przegrywać w 1 rundach turniejów ATP.
Bardzo słaba odporność na stres Michała nie pozwala mu wygrać.
Wrócił do zwycięskiej taktyki i to zaprocentowało: Michał dziś jest 76 rakietą globu.
Offline
Challenger Bratysława: Krecz Przysiężnego w 1/8 finału
Po raz piąty w tym roku Michał Przysiężny poddał mecz w jego trakcie. W II rundzie turnieju ATP Challenger w Bratysławie głogowianin (ATP 76) podziękował Litwinowi Richardowi Berankisowi (ATP 119) przy stanie 4:6, 1:3.
Przysiężny z polskich tenisistów najczęściej kreczuje w tym sezonie: po challengerze w Monzy (kwiecień), eliminacjach turnieju World Tour w Los Angeles (lipiec) i Pekinie oraz imprezie w Sztokholmie (październik), przedwcześnie zakończył także pojedynek w międzynarodowych mistrzostwach Słowacji.
Obecnie na najlepszej pozycji rankingowej w karierze, Przysiężny nie ma zagwarantowanego miejsca w Top 100 na koniec sezonu i jednocześnie bezpośredniego występu w Australian Open. W tym roku ma do obrony jeszcze 123 pkt, z czego lwią część za triumf w challengerze w Helsinkach (pula nagród 106,5 tys. euro; w przyszłym tygodniu).
W piątek w ćwierćfinale w Salzburgu (42,5 tys. euro) walczyć będzie Jerzy Janowicz.
Ritro Slovak Open, Bratysława (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 106,5 tys. euro
czwartek, 18 listopada
II runda (1/8 finału) gry pojedynczej:
Richard Berankis (Litwa) - Michał Przysiężny (Polska, 4) 6:4, 3:1 i krecz
ćwierćfinał gry podwójnej:
Tomasz Bednarek (Polska) / Lovro Zovko (Chorwacja) - Brian Battistone (USA) / Andreas Siljestrom (Szwecja) 6:3, 3:6, 10-8
Offline
Moderator
Tenis. Przysiężny będzie trenował z Federerem
Roger Federer zaproponował Michałowi Przysiężnemu niespełna tydzień wspólnych treningów w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu. - Tego nie można kupić za pieniądze - przyznaje w rozmowie ze Sport.pl Michał Przysiężny.
Michał Przysiężny rozpocznie najbliższy sezon od występu w turnieju ATP w Dausze (3-9.01.2011 r.), gdzie pula nagród przekraczać będzie milion dolarów. Ostatnie dni przed występem w Katarze Polak spędzi w towarzystwie Rogera Federera. Szwajcar zaproponował mu bowiem sześć dni wspólnych treningów w Dubaju. - Takim tenisistom się nie odmawia - mówi Przysiężny w rozmowie ze Sport.pl.
Polak musiał nieco zmienić swoje plany, zgodnie z którymi miał wylatywać z Polski po Świętach Bożego Narodzenia tj. 28 grudnia. Trzy dni wcześniej w Dubaju będzie czekał już na niego Roger Federer. - Takich rzeczy nie można sobie kupić - podkreśla Przysiężny, który dotrze do Dubaju 25 grudnia i przez pierwsze dwa dni będzie trenował wyłącznie z Federerem. W niedzielę wieczorem do zawodników dołączy trener Szwajcara Paul Annacone. To pod jego okiem tenisiści będą trenowali od poniedziałku do czwartku. - Annacone zapowiedział, że treningi będą trwały po 3,5-4 godziny dziennie - przyznaje Przysiężny. Oprócz zajęć na korcie, zawodnicy będą mieli także treningi ogólnorozwojowe.
Federer pokryje wszystkie koszty związane z pobytem Polaka w Dubaju. Wspólne treningi ze Szwajcarem są zaszczytem, który nie przypada wielu tenisistom. Tym bardziej, że Federer częściej trenuje z zawodnikami leworęcznymi. - Roger często trenuje z mańkutami, np. z Jarkko Nieminenem. Przygotowuje się w ten sposób do pojedynków z Rafaelem Nadalem - komentuje sklasyfikowany na 86. miejscu w rankingu ATP Polak.
Do sezonu 2011 Michał Przysiężny przygotowywał się w Niemczech. Tam trenował m.in. z innym Szwajcarem, Marco Chiudinellim. Federer poinformował kolegę z reprezentacji o wyborze Polaka. - Chłopak, z którym niedawno trenowałeś, będzie grał ze mną przez kilka dni w Dubaju - tak miał wyglądać SMS, którego otrzymał Chiudinelli.
Michał Przysiężny zapowiedział, że jego celem na najbliższy sezon jest znalezienie się w pierwszej trzydziestce rankingu ATP. Treningi z najlepszym tenisistą ostatniej dekady z pewnością będą dla niego cennym doświadczeniem. Być może właśnie takie przygotowania do sezonu pomogą mu w osiągnięciu postawionego celu.
Offline
Administrator
Fajna sprawa, ale z tym...
Michał Przysiężny zapowiedział, że jego celem na najbliższy sezon jest znalezienie się w pierwszej trzydziestce rankingu ATP.
to nieźle wyskoczył. Musiałby wygrać wszystkie Challengery, żeby to osiągnąć, bo jak wiemy w ATP World Tour nie idzie mu najlepiej.
Offline
User
W challangerach na razie na pewno nie ma zamiaru grać. Juz ma swoje latka i czas aby zaistnieć w turniejach ATP i to jest jego głowny cel i dobrze:) ja wiąze z Michałem ogromne nadzieje, moze z 30 przegiął ale top 50....
Offline
Buntownik z wyboru
Przysiężny-Nieminen, będzie rewanż
Jeden z najbardziej emocjonujących i dramatycznych meczów poprzedniego sezonu w polskim tenisie - między Michałem Przysiężnym i Jarkko Nieminenem w Sopocie, będzie miał powtórkę na otwartych kortach w Dausze (ATP World Tour 250, pula nagród 1,024 mln dol.).Na otwarcie nowego sezonu Przysiężny zmierzy się z byłą fińską rakietą nr 13 na świecie, swoim pogromcą w epickim boju w Pucharze Davisa, kiedy nie wykorzystał piłki meczowej na wyprowadzenie biało-czerwonych na prowadzenie w walce o baraże o Grupę Światową.
Zwycięzcastarcia Nieminen (ATP 39) - Przysiężny (ATP 86) w 1/8 finału zmierzy się na obiektach kompleksu Khalifa z lepszym z pojedynku Nikołaj Dawidienko - Fabio Fognini. W ćwierćfinale ewentualny mecz przeciw Philippowi Kohlschreiberowi. Półfinał w tej części drabinki to perspektywa spotkania z Rafaelem Nadalem, liderem rankingu. Roger Federer to faworyt dolnej połówki.
bilans Przysiężnego w głównym cyklu (ATP World Tour i Wielki Szlem): 4-23
http://www.sportowefakty.pl/tenis/2011/ … ie-rewanz/
Może wreszcie Michał przełamie swoją niemoc w turniejach atp 250.
Offline
Buntownik z wyboru
Przysiężny omija Europę
Michał Przysiężny po Australian Open, a przed meczem Pucharu Davisa, zagra w czterech turniejach. W tym sezonie Ołówek przegrał w pierwszej rundzie w Katarze z Jarkko Nieminenem oraz dotarł do trzeciej rundy eliminacji w Sydney. Pokonał w nich Carstena Balla i Donalda Younga, a uległ Chrisowi Guccione. W Melbourne ma zapewniony start w turnieju głównym. Zgłosił się również do gry podwójnej. Wraz z Mateuszem Kowalczykiem są piątym rezerwowym duetem.
Afryka
W drugim tygodniu Australian Open (24-30 stycznia) Ołówek chce wystąpić w challengerze na pięknej wyspie Reunion. Polak będzie tam prawdopodobnie rozstawiony z numerem jeden. Chęć gry w tym nowym turnieju na kortach twardych wyrazili m.in. Paul Henri Mathieu, Andreas Haider-Maurer, Stephane Robert czy Edouard Roger-Vasselin. Michał z wyspy Reunion przeniesie się do Republiki Południowej Afryki. Zaprezentuje się w imprezie ATP SA Tennis Open (31 stycznia - 6 lutego). W Johannesburgu Przysiężny ma pewne miejsce w drabince głównej. Gwiazdą turnieju będzie obrońca tytułu Feliciano Lopez. Zaprezentują się także m.in. Yen-Hsun Lu, Jeremy Chardy (45), Janko Tipsarevic, Kevin Anderson, Florent Serra czy Dudi Sela.
USA
Po afrykańskich startach, Ołówek przez tydzień będzie przygotowywał się do występów w USA.Polak zagra w zawodach pod dachem Regions Morgan Keegan Championships w Memphis (14-20 lutego). Zakwalifikował się do turnieju głównego, w którym powalczy aż sześciu tenisistów z czołowej dwudziestki światowego rankingu. W Memphis chcą bowiem zagrać: Andy Roddick, Fernando Verdasco, Gael Monfils, Mardy Fish, Sam Querrey i John Isner.Tydzień później wróci na korty otwarte. Zaprezentuje się na Florydzie w turnieju Delray Beach International Tennis (21-27 lutego). Pojawią się tam też m.in. Roddick, Fish, Isner, Xavier Malisse, Ivo Karlovic czy Radek Stepanek. Z USA pewnie od razu poleci do Izraela, gdzie Polacy walczyć będą w spotkaniu Pucharu Davisa.
Offline
User
W turnieju na wyspie Reunion Michałowi przybył doświadczony rywal Florent Serra.
Początek roku raczej słaby. Szkoda występu w Australian Open.
Mam wrażenie że Michał jest za słaby na turnieje ATP, a za dobry na challengery.
Offline
User
Książę challengerów pierwszą rakietą kraju
Michał Przysiężny został dziesiątym w historii rankingu ATP najwyżej sklasyfikowanym tenisistą w Polsce. 26-letni głogowianin po ponad dwóch latach panowania zdetronizował 28-letniego Łukasza Kubota.
Liverpool, 20 września 2009 roku. Brytyjskie media zupełnie zaskoczyła porażka ich reprezentacji z Polską w ramach Pucharu Davisa. Największe cięgi zebrał ku zaskoczeniu fanów tenisa lider drużyny gospodarzy, Andy Murray, który wygrał swoje dwa singlowe pojedynki, ale w deblu nie dał rady wyżej notowanym w rankingu ATP polskim zawodnikom, Mariuszowi Fyrstenbergowi i Marcinowi Matkowskiemu. W pojedynku decydującym o pozostaniu w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej nadzieja brytyjskiego tenisa, Daniel Evans, uległ w trzech setach reprezentantowi Polski sklasyfikowanemu o 400 miejsc niżej w światowym rankingu. Jedynie nieliczni podkreślali, iż 25-letni wówczas Przysiężny, który tak bezlitośnie rozprawił się z młodszym od siebie Evansem, był już w swojej karierze znacznie wyżej notowanym zawodnikiem. Jego karierę zastopowały jednak pogłębiające się problemy zdrowotne.
W cieniu Kubota
Przysiężny rzeczywiście był już cztery lata temu sklasyfikowany w Top 200, ale wciąż pozostawał jakby w tle za swoim starszym kolegą z reprezentacji, Łukaszem Kubotem. Głogowianin zwyciężył nawet lubinianina (obaj grali dla Krzyckiego Klubu Tenisowego we Wrocławiu) w spotkaniu decydującym o awansie do drabinki głównej US Open 2007, ale niezłą dyspozycję "Ołówka" przerwała kontuzja kolana. Na ponowną eksplozję formy przyszło poczekać blisko dwa lata, podczas gdy Kubot był już zawodnikiem czołowej setki światowego rankingu. Kiedy Przysiężny w kwietniu 2010 roku jako trzeci w historii Polak dołączył do Top 100 zawodników globu, to lubinianin, który zanotował swój drugi w karierze finał turnieju ATP World Tour (w Costa do Sauípe w Brazylii), zajmował najwyższą w swojej karierze 41. pozycję. Także w reprezentacji górą był Kubot, który w ubiegłorocznym marcowym meczu z Finlandią w ramach rozgrywek Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa, zdołał wygrać swoje spotkanie z utalentowanym Henrim Kontinenem, a Przysiężnemu zapamiętano jedynie zmarnowany meczbol w pojedynku z najlepszym fińskim zawodnikiem, Jarkko Nieminenem.
Jak Douglas MacArthur
Droga 26-letniego głogowianina na szczyt hierarchii tenisowej w Polsce przypominała boje amerykańskiego generała MacArthura z Japończykami z czasów II wojny światowej. Przysiężny, podobnie jak dowódca alianckich sił zbrojnych na Pacyfiku, też zastosował taktykę "żabich skoków". W przeciwieństwie do tego wspaniałego wojskowego, głogowianin nie lądował jednak na kolejnych wyspach Oceanu Spokojnego, lecz "skakał" z państwa do państwa, a nawet z kontynentu na kontynent w celu zdobywania kolejnych strategicznych punktów do rankingu ATP. O ile Kubot dostał się na szczyt tenisowej kariery poprzez sukcesy w cyklu głównym (ATP World Tour i Wielki Szlem), to 26-latek z Głogowa zmuszony był poprzez swój niski ranking zacząć od imprez rangi ITF Futures i ATP Challenger Tour. Jeszcze w 2009 roku po zwycięstwie nad Wielką Brytanią reprezentant Polski wygrał w Europie cztery turnieje zawodowe, z czego ten ostatni triumf miał miejsce w Helsinkach, gdzie Przysiężny wygrał najwyższej rangi challenger. Polski tenisista triumfował także w lutym 2010 roku w Kazaniu, dochodząc również do ćwierćfinałów dwóch pozostałych europejskich imprez w Bergamo i Belgradzie. Porażka z Finlandią w Pucharze Davisa nie wybiła go z rytmu i swoją walkę o Top 100 rankingu ATP udanie zakończył porażką w finale challengera... w Meksyku, notując wcześniej także półfinały w Japonii i Kanadzie oraz triumfując w St. Brieuc we Francji.
Numer 1 bez zwycięstw w World Tour
Przynależność do czołowej setki tenisistów globu dała Przysiężnemu możliwość udziału w turniejach (także wielkoszlemowych) bez konieczności przebijania się przez kwalifikacje. Reprezentant Polski do tego czasu sporadycznie grał w głównym cyklu zawodowym, rzadko dostając się do głównej drabinki turniejowej z eliminacji, a w Polsce otrzymując jedynie dzikie karty do imprez organizowanych w Sopocie i Warszawie. Jednak w 2010 roku po nieudanym występie na kortach ziemnych i porażce w pierwszym spotkaniu wielkoszlemowego Roland Garros, "Ołówek" zanotował największe zwycięstwo w swojej karierze, pokonując I rundzie Wimbledonu Chorwata Ivana Ljubičicia. Głogowianin, jakby zachłyśnięty tym triumfem, nie był jednak w stanie przenieść sukcesu na korty twarde Ameryki Północnej, żegnając się z kolejnymi imprezami już po rozegraniu pierwszego meczu. Brak zwycięstw sprawił, że Przysiężny zmuszony był bronić swoje pozycji w rankingu ATP w listopadowych turniejach rangi challenger. Wygrywając we włoskim Ortisei (piąty triumf w ATP Challenger Tour) oraz poddając mecz w drugim z rzędu finale w Helsinkach, Polak uzyskał wystarczającą ilość punktów aby wystąpić w głównej drabince styczniowego Australian Open.
Dnia 31 stycznia 2011 roku, w najnowszym notowaniu rankingu ATP, Przysiężny zmienił Kubota w roli pierwszej rakiety kraju. Chociaż zmiana ta podyktowana została bardziej osunięciem się w rankingu lubinianina, który w tegorocznym Australian Open nie zdołał obronić punktów za IV rundę sprzed roku, to nie sposób pominąć triumfów 26-letniego głogowianina w imprezach niższej rangi. Przysiężny za to fatalnie w swojej dotychczasowej karierze spisywał się w głównym cyklu zawodowym (bilans w Wielkim Szlemie i ATP World Tour: 4-25, porażki w 10 ostatnich meczach). Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem obaj czołowi polscy tenisiści muszą zdać sobie sprawę z tego, że jeśli nie będą regularnie odnosić zwycięstw w cyklu ATP World Tour, to już za miesiąc o miano najlepszego polskiego zawodnika rywalizować będą jako gracze spoza Top 100 rankingu ATP.
Offline
User
Michał w najnowszym rankingu spadnie prawdopodobnie na 145. miejsce. W najbliższym czasie Polak broni 48 punktów za finał challengera w Leon, więc może być na jeszcze niższej pozycji.
Offline
User
Długa przerwa Przysiężnego
Michał Przysiężny przez najbliższy miesiąc nie weźmie rakiety do ręki.
Do rozgrywek ATP wróci najwcześniej za osiem, dziesięć tygodni.
Przed tygodniem Polak nabawił się urazów pleców w meczu ćwierćfinałowym challengera w Johannesburgu w Rikiem De Voest.
Poddał spotkanie przy stanie 0:2. Rezonans magnetyczny wykazał, że Ołówek ma wysunięte trzy dyski w odcinku lędźwiowym.
Lekarze zakazali trenować Michałowi przez miesiąc. Na kort wróci raczej dopiero po Wimbledonie.
Już wycofał się z turnieju w Leon. Musi zrezygnować także z występów w Pradze, Bordeaux i eliminacjach Rolanda Garrosa.
Offline
Buntownik z wyboru
Michał przegrał w II rundzie kwalifikacji do turnieju w Gstaad . Jego pogromcą okazał się Szwajcar Yann Marti, który ograł Polaka 6-2 6-3
Offline
User
Jeśli zagrał z taką ikrą jak w Poznaniu to nic w tej porażce dziwnego.
Offline