mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP
Ojciec Chrzestny
Strona internetowa turnieju
Profil turnieju na oficjalnej stronie ATP
Miejsce rozgrywania turnieju: Paryż, Francja
Czas rozgrywania turnieju: 22.05.2011-05.06.2011
Drabinka: Singiel - 128 osób, Debel - 64 pary
Nawierzchnia: Clay (korty ziemne)
Pula nagród: € 7 884 000 (dotyczy rozgrywek męskich)
Zwycięzca singla 2010:
- Rafael Nadal
Zwycięzcy debla 2010
- Daniel Nestor / Nenad Zimonjic
Punktacja:
Zwycięzca - 2000pkt.
Finalista - 1200pkt.
Półfinalista - 720pkt.
Ćwierćfinalista - 360pkt.
Uczestnik 4. rundy - 180pkt.
Uczestnik 3. rundy - 90pkt.
Uczestnik 2. rundy - 45pkt.
Uczestnik 1. rundy - 10pkt.
---------------------------------------
Roland Garros cz. I
Tenisowe międzynarodowe Mistrzostwa Francji w tenisie bardzo często określane są z angielska jako „French Open”. Na całym świecie nazwa ta jest bardzo popularna, ale nie w samym sercu imprezy – Paryżu. Francuzi, znani z niepohamowanej chęci do podkreślania swojej „europejskości” nie uznają jakichkolwiek angielskich synonimów Roland Garros – drugiego w sezonie turnieju wielkoszlemowego. Od 2008 roku to „tenisowe szaleństwo” nosi oficjalną nazwę „French Internationals of Roland Garros".
Rywalizacja o legendarny „Puchar Muszkieterów”* rokrocznie, na przełomie maja i czerwca, skupia na sobie całą uwagę tenisowego świata. 16 dzielnica w Paryżu, południowo-zachodnia część francuskiej stolicy – to tutaj mieszczą się słynne korty tenisowe, nazwane imieniem francuskiego lotnika Rolanda Garrosa – francuskiego bohatera, który jako pierwszy przebrnął Morze Śródziemne drogą powietrzną.
Kompleks tenisowych „boisk” wysypanych ceglaną mączką został otwarty w 1928 roku. Teren o powierzchni 21 akrów posiada 20 kortów oraz liczne pomieszczenia techniczne, bary, miejsca rekreacji i odpoczynku dla odwiedzających to miejsce sympatyków dyscypliny. Jednym z najbardziej znanych budynków w tym miejscu to muzeum Francuskiej Federacji Tenisowej, gdzie posiadacze biletów wstępu na korty mogą zagłębić się we wspaniałej historii nadsekwańskiego tenisa.
Główna arena zmagań na Roland Garros to kort centralny im. Phillipe’a Chatriera. To w tym miejscu rozgrywane są najważniejsze mecze turnieju, które na trybunach mogą zgromadzić blisko 1500 widzów (przed rokiem jego pojemność została zmniejszona o ponad 300 miejsc siedzących na rzecz nowej loży prasowej).
Drugą co do wielkości areną zmagań graczy uczestniczących w Roland Garros jest kort im. Suzanne Lenglen, mogący pomieścić ponad 10000 widzów. Jest to stosunkowo nowe miejsce, powstałe dopiero w 1994 roku.
Warto wspomnieć także o korcie nr1 z 1980 roku. Obiekt ten, nazywany potocznie „Bullringiem” okalają trybuny na niecałe 4000 miejsc. To tutaj rozegrały się tak znakomite tenisowe widowiska jak mecz Kuerten – Muster z 1997 roku czy spotkanie Safina z Mantillą przed 7 laty.
Ostatnimi miesiącami bardzo głośno było o problemach logistycznych tych zasłużonych francuskich kortów. W 2009 roku ogłoszono plan rozbudowy Roland Garros. W planach pojawiła się opcja wzniesienia 4 nowych kortów z trybunami na ponad 14,5 tysiąca widzów, zasuwanym dachem i sztucznym oświetleniem. Podobne unowocześnienia miały „dotknąć” także kort Phillipe’a Chatriera. Zarządcy kortów nie doszli jednak do porozumienia z władzami Paryża, co przyniosło w 2010 roku pomysł przeniesienia turnieju w inne miejsce. Zakładano budowę całkiem nowego kompleksu z 55 kortami w 1 z 3 rejonów paryskiej stolicy: EuroDisneyland, Wersal, północne obrzeża miasta. Założenia były wyraźnie ukierunkowane ku zabudowie większej powierzchni, która mogłaby rozwiązać problemy „ciasnego” Roland Garros. Turniej co roku bije rekordy co do liczby widzów je odwiedzających w trakcie turnieju, co niestety coraz bardziej unaocznia problemy logistyczne tego relatywnie (do pozostałych szlemów) małego kompleksu kortów. W 2011 roku powzięto jednak decyzję o utrzymaniu Roland Garros w dotychczasowym miejscu. W najbliższych latach korty w 16 dzielnicy Paryża, nieopodal Lasku Bulońskiego, mają zostać rozbudowane. Tenisowe międzynarodowe Mistrzostwa Francji od lat ewoluują także w innych kierunkach, mających na celu „usprawnienia” rozgrywania imprezy. Od 2006 roku turniej został wydłużony o 1 dzień i rozpoczyna się w niedzielę, a nie jak miało to miejsce dotychczas – w poniedziałek.
Roland Garros, poza swoją bogatą historią, zawiera w sobie także pewne ciekawostki, gdzie warto wspomnieć o nagrodach Pomarańczy (dla najsympatyczniejszego zawodnika turnieju) i Cytryny (dla najmniej sympatycznego gracza). W latach 2006-2007 odbywały się tutaj konkursy karaoke tenisistów i tenisistek. Triumfatorami (w drodze głosowania kibiców) zostali Tatiana Golovin (’06) i Novak Djoković (’07).
Mecze Roland Garros rozgrywane są przez 15 kolejnych dni turnieju, najwcześniej rozpoczynają się o godzinie 11:00 naszego czasu.
---------------------------------------
* Wszystkie konkurencje turnieju Roland Garros przewidują dla zwycięzców puchary o specjalnych nazwach:
- singiel mężczyzn - Coupe des Mousquetaires (Puchar Muszkieterów)
- singiel kobiet - Coupe Suzanne Lenglen
- gra podwójna mężczyzn - Coupe Jacques Brugnon
- gra podwójna kobiet - Coupe Simone Mathieu
- miksty - Coupe Marcel Bernard
Po każdej wygranej nazwisko zwycięzcy zostaje wypisane na oryginalnym pucharze (wykonanym ze srebra), a zawodnicy otrzymują wykonane przez Maisona Mellerio wierne repliki.
---------------------------------------
Autor: DUN I LOVE
Roland Garros cz. II
Pierwsza edycja Roland Garros odbyła się w 1891r. Turniej nosił nazwę „Championnat de France”. Początkowo grano na nawierzchni trawiastej, którą w 1912 roku zastąpiono mączką. W latach 1925-27 powrócono na chwilę do rywalizacji na murawie. Do 1927 r. zawody odbywały się kortach klubu Stade Francais. W latach 1925-1927 impreza była rozgrywana także w Racing Club de France. W 1928 roku otworzono nowy kompleks kortów, na których RG odbywa się do dziś.
W turnieju w latach 1891-1924 mogli uczestniczyć wyłącznie zawodnicy mieszkający na stałe we Francji i grający w miejscowych klubach. Pierwszym triumfatorem został Brytyjczyk Henry Briggs (mieszkaniec Paryża). W 1892 i 1897 w finałach poległo dwóch jego rodaków. Przed I. wojną światową najwięcej triumfów (8) zaliczył Francuz Max Decugis. Osiągnął łącznie 10 finałów singlowych.
Od 1925 w turnieju mogli grać obcokrajowcy. Finał był sprawą francuską (Lacoste pokonał Borotrę). W półfinale zameldowało się dwóch zawodników zagranicznych Belg Jean Washer (nr 2) i Brytyjczyk Sydney Jacob (nr 8). Co ciekawe w tej edycji wziął udział Polak Edward Kleinadel (odpadł w 2. rundzie). Pierwszym obcokrajowcem, który dotarł do finału był znany Bill Tilden (w 1927 uległ w pięciu setach Rene Lacostowi). Hegemonię Francuzów przerwał w 1933 Australijczyk Jack Crawford. Pokonał Henriego Cocheta w trzech setach. W 1934 roku po raz pierwszy w finale zabrakło Francuzów.
Rene Lacoste
W latach 1924-1932 monopol na wygrane posiadało trio muszkieterów: Lacoste, Cochet, Borotra. W latach trzydziestych najwięcej triumfów (3) zanotował Niemiec Gottfried von Cramm. Turniej wygrywały też takie sławy jak: Fred Perry i Don Budge. W latach 1941-1945 rozgrywano kadłubowe zawody, w których zwyciężali wyłącznie Francuzi.
Ostatnim triumfatorem gospodarzy przed nastaniem Ery Open był Marcel Bernard (1946). W finale pokonał w pięciu setach późniejszego dwukrotnego zwycięzcę imprezy (1951-52), Czecha Jaroslava Drobnego. W 1947 wygraną odniósł jedyny Węgier József Asbóth. W latach 1948-50 triumfowali Amerykanie: Frank Parker (1948-49) i Budge Patty (1950).
W 1953 roku jako dziewiętnastolatek zwyciężył znany Australijczyk Ken Rosewall. Przed erą open jeszcze kilku zawodników z kraju kangurów święciło triumfy (Lew Hoad, Mervyn Rose, Rod Laver, Roy Emerson, Fred Stolle). Pierwszym szwedzkim zwycięzcą RG był Sven Davidsson, który jedyną wiktorię (1957) odniósł w trzecim kolejny finale.
W latach 60. po dwa zwycięstwa odnieśli Nicola Pietrangeli (Włochy) i Manuel Santana (Hiszpania). Co ciekawe Hiszpan dwukrotnie pokonywał Włocha w finałach. Ostatnim zawodnikiem gospodarzy, który dotarł do finału przed erą open był urodzony w Tunezji Pierre Darmon (w 1963 uległ Roy’owi Emersonowi).
W 1968 roku (pierwsza edycja w erze otwartej) na starcie stawiło się kilku dawnych mistrzów, którzy od lat brali udział w turniejach zawodowych. Należeli do nich: 34-letni Rosewall, 40-letni Pancho Gonzales (zaliczył półfinał), 34-letni Lew Hoad. Turniej wygrał po raz drugi po piętnastu latach Ken Rosewall, który pokonał w finale rodaka Roda Lavera. W kolejnym roku obaj spotkali się ponownie, tym razem triumfował Laver, który przez cały rok pozostał niepokonany w turniejach wielkoszlemowych.
Kontynuatorem sukcesów Drobnego był jego krajan Jan Kodeš (zwycięzca z lat 1970-1971). Na uwagę zasługują niewątpliwe sukcesy Chorwatów, którzy reprezentowali Jugosławię. Finały osiągnęli Željko Franulović (1970) oraz Nikola Pilić (1973). Pierwszym reprezentantem gospodarzy w erze open, który doszedł do finału został Patrick Proisy (przegrał w 1972 z Andrés Gimeno). W latach 70. French Open wygrywali ponadto Ilie Nastase (1973), Björn Borg (1974-75, 1978-79), Adriano Panatta (1976), Guillermo Vilas (1977 – pierwszy triumfator rodem z Argentyny).
Bjorn Borg - najbardziej utytułowany singlista w historii Roland Garros (6 tytułów).
W latach 1980-1981 tytuł padł łupem Borga. Szwedzkie tradycje kontynuował 18-letni Mats Wilander (triumf w 1982). W 1983 roku po 37 latach zwycięstwo odniósł Francuz (Yannik Noah). Rok później niezwyciężonego od początku roku Johna McEnroe’a pokonał Ivan Lendl. Ostatnim finalistą, który reprezentował barwy trójkolorowych był Herni Leconte (1988). W 1989 niespodziankę sprawił niespełna 17-letni Amerykanin Michael Chang, który w finale pokonał Stefana Edberga.
Edycja z roku 1990 była szczęśliwa dla Ekwadorczyka Andrésa Gómeza, który ograł młodego Agassiego. W 1991 roku Paryż był świadkiem pierwszego od 52 lat pojedynku Amerykanów. Courier wygrał w pięciu setach z Agassim. W 1995 jedyny raz puchar Muszkieterów podniósł Thomas Muster. Dwa lata później niespodziankę sprawił młody Brazylijczyk Gustavo Kuerten (wygrał w finale z dwukrotnym mistrzem RG Sergim Bruguerą). Kuerten na paryskiej mączce triumfował jeszcze dwukrotnie (2000-01). W 1999 roku wreszcie zwyciężył Andre Agassi. Ukrainiec Medwediew prowadził już 2-0, jednak doświadczony Amerykanin potrafił wygrać spotkanie w pięciu setach. Agassi zdobył tym samym karierowego Wielkiego Szlema.
W 2003 Juan Carlos Ferrero pobił w trzech gładkich setach pierwszego holenderskiego finalistę Martina Verkerka. Rok później zmagający się z kontuzją Guillermo Coria musiał uznać wyższość rodaka Gastona Gaudio.
W latach 2005-08 miała miejsce dominacja Rafaela Nadala. W 2009 Hiszpan miał szansę pobić rekord Borga (4 zwycięstwa z rzędu), jednak na jego drodze stanął Robin Söderling, który wyeliminował Nadala w 4. rundzie. Puchar w górę podniósł Roger Federer, który nie bez problemów doszedł do finału.
________________________________
Rekordy (od 1925 r.)
Największa łączna liczba triumfów: Cochet - 9 (4 singiel, 3 debel, 2 mikst).
Najwięcej tytułów singlowych: Borg – 6, Nadal – 5, Cochet - 4, Lacoste, Kuerten, Wilander i Lendl - 3.
Najwięcej zdobytych tytułów z rzędu: Borg, Nadal - 4.
Najwięcej tytułów deblowych: Emerson - 6.
Najmłodsi mistrzowie: Chang (1989): 17 lata 3 miesiące, Wilander (1982): 17 lat 9 miesięcy, Borg (1974): 18 lat, Nadal (2005): 19 lat 2 dni.
Najstarsi mistrzowie: Gimeno (1972): 34 lat 10 miesięcy, Rosewall (1968): 33 lata 7 miesięcy, Parker (1949): 33 lata 4 miesiące.
Zwycięzcy bez straty seta: Nastase (1973), Borg (1978, 1980), Nadal (2008, 2010).
Zwycięzcy, którzy bronili piłek meczowych: Lacoste (1927, 2 w finale), Van Cramm (1934, 1 w finale), Laver (1962, 1 w 1/4), Panatta (1976, 1 w 1. rundzie), Kuerten (2001, 1w 1/8), Gaudio (2004, 2 w finale).
Nierozstawieni zwycięzcy: Bernard (1946), Wilander (1982), Kuerten (1997), Gaudio (2004).
Najwięcej porażek w finale: Drobny (1946, 1948, 1950), Vilas (1975, 1978, 1982), Federer (2006-2008).
Najdłuższy finał: Wilander vs. Vilas (1982) 4 godzin 42 minuty (1-6, 7-6, 6-0, 6-4).
Najdłuższy mecz: Santoro vs. Clément (1. runda 2004), 6 godzin 33 minut (6-4, 6-3, 6-7, 3-6, 16-14).
---------------------------------------
Autor: Joao
Roland Garros cz. III
Zeszłoroczna edycja Miedzynarodowych Mistrzostw Francji w tenisie ziemnym upłynęła pod znakiem wielkiego powrotu “Króla Cegły” na należne mu miejsce. Rafael Nadal przyjechał do Paryża po bardzo udanej wiośnie, kiedy to jako pierwszy gracz w historii dyscypliny wygrał 3 turnieje Masters-1000 z rzędu, w tym wszystkie 3 najbardziej prestiżowe turnieje tej rangi na Kortach ziemnych. 24-latek z Manacor potwierdził nad Sekwaną znakomitą dyspozycję, wygrywając turniej bez straty seta, czym skompletował „Wielkiego Szlema na mączce” w jednym sezonie (Monte Carlo, Rzym, Madryt i Roland Garros). Nadalowi, oprócz bardzo dobrej gry, w tak efektownym sukcesie pomogła też słabsza forma największych rywali. Federer grał nierówno, przegrał w ¼ finału z Robinem Soderlingiem. Szwed, w odwecie za finał z 2009 roku rozegrał przeciwko Szwajcarowi prawdopodobnie najlepsze spotkanie w karierze, przerywając tym samym serię 23 kolejnych wielkoszlemowych finałów szwajcarskiego Mistrza. Djoković po raz kolejny rozegrał bardzo niewyraźny turniej i nieoczekiwanie przegrał 5-setowy bój o półfinał z Jurgenem Melzerem. Austriak w meczu o finał był tylko tłem dla umotywowanego Nadala. W turnieju nie wziął udziału Juan Martin del Potro, który stracił cały poprzedni sezon przez uraz nagarstka.
Nadal po raz 5 najlepszy w Paryżu.
Rafa Nadal w meczu o tytuł stanął przed szansą rewanżu za ubiegły rok, kiedy to przegrał swój pierwszy i jedyny, jak do tej pory, mecz na paryskich kortach. Jego finałowym przeciwnikiem był bowiem Robin Soderling – jego kat sprzed 12 miesięcy. Nadal wyciągnął wnioski z tamtej lekcji i w 3 szybkich setach (6-4 6-2 6-4) pokonał swojego przeciwnika, zapisując na koncie 7 tytuł wielkoszlemowy i już 5 nad Sekwaną. W turnieju deblowym para Nestor/Zimonjić pokonała w finale debel Dlouhy/Paes 7-5 6-2.
Tegoroczny turniej zapowiadany jest jako dalsza część wielkiej rywalizacji Rafaela Nadala z Novakiem Djokoviciem.
Hiszpan zagra w Paryżu o wyrównanie rekordu Bjorna Borga (6 tytułów), zaś Djoković o utrzymanie swojej niebywałej serii 39 kolejnych meczów bez porażki. Serb w tym roku jeszcze nie przegrał meczu, a ogrywając Nadala w 4 kolejnych finałach zyskał niebywała pewność siebie i sporą przewagę psychologiczną nad swoim największym rywalem. Dodatkową motywacją dla Nole będzie z pewnością świadomość wielkiej szansy na objęcie prowadzenia w rankingu ATP po zakończeniu zbliżającego się turnieju. By osiągnąć ten cel, Djoković musi dojść do finału albo liczyć na porażkę Nadala. 25-letni Hiszpan i rok młodszy Serb zmierzyli się ze sobą w 4 z 5 rozegranych w tym roku finałów turniejów z serii Masters-1000. Ich rywalizacja przesunęła do cienia pozostałych rywali. Spośród tzw. „Underdogów” eksperci największe szanse na dobry wynik dają Andy’emu Murrayowi, który w paryskich „przedbiegach” zaliczył 2 półfinały (Monte Carlo, Rzym), gdzie postawił bardzo trudne warunki dwójce wyżej wymienionych herosów. Zarówno z Nadalem w Monaco, jak i z Djokovicem w Paryżu, 24-letni Szkot przegrywał dopiero w decydującej partii. Dziennikarze zwracają uwagę na wielki postęp w grze na kortach ceglanych, jakiego dokonał Szkot. Trudno jednak oczekiwać na finał w jego wykonaniu, gdyż w bardzo trudnym zadaniu ogrania Wielkiego Nadala Szkotowi przeszkadza uraz pachwiny, jakiego nabawił się już w Paryżu, podczas jednego z treningów.
Wielką zagadka jest forma Rogera Federera. Szwajcar przegrywał wiosną równie szybko, a co za tym idzie zazwyczaj nieoczekiwanie. Niezłą formą błysnął tylko w Madrycie, gdzie w meczu o finał przegrał z Nadalem, ale po walce. Jednak 2 pozostałe porażki – z Melzerem w Monte Carlo i Gasquetem w Rzymie sprawiły, iż Szwajcar jest raczej pomijany we wszelkich analizach odnośnie faworytów tegorocznej edycji Roland Garros. Definitywnie go skreślać jednak nie wolno, mając na uwadze fakt, że to nie jest zwykły nr 3 rankingu, to jest po prostu Roger Federer. Kontuzja pokrzyżowała plany del Potro, który wprawdzie zagra przed paryską publiką, ale nie tak przygotowany jakby tego sobie życzył. Czarny koń turnieju? Na pewno trzeba uważać na rodzimych graczy: Gasqueta, Monfilsa i Tsongę. O bardzo dobry wynik mogą też się pokusić nieobliczalni zawodnicy jak Soderling, Almagro, Berdych czy grający bardzo dobrze i bardzo równo od początku roku Ferrer. Może zaskoczyć także Bellucci, ale pod warunkiem, że zagra jak w Madrycie.
Generalnie jednak, każdy inny finał niż 27 odsłona rywalizacji Nadal - Djoković zostanie odebrany jako zaskoczenie.
---------------------------------------
Autor: DUN I LOVE
Offline
Administrator
Lista zgłoszeń do turnieju głównego
1. Nadal, Rafael ESP 1
2. Djokovic, Novak SRB 2
3. Federer, Roger SUI 3
4. Murray, Andy GBR 4
5. Soderling, Robin SWE 5
6. Ferrer, David ESP 6
7. Berdych, Tomas CZE 7
8. Verdasco, Fernando ESP 8
9. Melzer, Jurgen AUT 9
10. Monfils, Gael FRA 10
11. Fish, Mardy USA 11
12. Almagro, Nicolas ESP 12
13. Roddick, Andy USA 13
14. Youzhny, Mikhail RUS 14
15. Wawrinka, Stanislas SUI 15
16. Troicki, Viktor SRB 16
17. Tsonga, Jo-Wilfried FRA 17
18. Gasquet, Richard FRA 18
19. Nalbandian, David ARG 19
20. Querrey, Sam USA 20
21. Haas, Tommy GER @20
22. Dolgopolov, Alexandr UKR 21
23. Cilic, Marin CRO 22
24. Montanes, Albert ESP 23
25. Simon, Gilles FRA 24
26. Llodra, Michael FRA 25
27. Baghdatis, Marcos CYP 26
28. Garcia-Lopez, Guillermo ESP 27
29. Isner, John USA 28
30. Robredo, Tommy ESP 29
31. Gulbis, Ernests LAT 30
32. Bellucci, Thomaz BRA 31
33. Kohlschreiber, Philipp GER 32
34. Anderson, Kevin RSA 33
35. Raonic, Milos CAN 34
36. Mayer, Florian GER 35
37. Monaco, Juan ARG 36
38. Tipsarevic, Janko SRB 37
39. Stakhovsky, Sergiy UKR 38
40. Golubev, Andrey KAZ 39
41. Ljubicic, Ivan CRO 40
42. Davydenko, Nikolay RUS 41
43. Chela, Juan Ignacio ARG 42
44. Lopez, Feliciano ESP 43
45. Starace, Potito ITA 44
46. Karlovic, Ivo CRO @44
47. Lu, Yen-Hsun TPE 45
48. Del Potro, Juan Martin ARG 46
49. Seppi, Andreas ITA 47
50. Nishikori, Kei JPN 48
51. Giraldo, Santiago COL 49
52. Granollers, Marcel ESP 50
53. Malisse, Xavier BEL 51
54. Andujar, Pablo ESP 52
55. Fognini, Fabio ITA 53
56. Chardy, Jeremy FRA 54
57. Istomin, Denis UZB 55
58. Gonzalez, Fernando CHI @55
59. de Bakker, Thiemo NED 56
60. Dodig, Ivan CRO 57
61. Ferrero, Juan Carlos ESP 58
62. Nieminen, Jarkko FIN 59
63. Mannarino, Adrian FRA 60
64. Gimeno-Traver, Daniel ESP 61
65. Cuevas, Pablo URU 62
66. Haase, Robin NED 63
67. Kukushkin, Mikhail KAZ 64
68. Hewitt, Lleyton AUS 65
69. Hanescu, Victor ROU 66
70. Sweeting, Ryan USA 67
71. Becker, Benjamin GER 68
72. Petzschner, Philipp GER 69
73. Stepanek, Radek CZE 70
74. Dimitrov, Grigor BUL 71
75. Devvarman, Somdev IND 72
76. Berlocq, Carlos ARG 73
77. Kamke, Tobias GER 74
78. Berankis, Richard LTU 75
79. Volandri, Filippo ITA 76
80. Gabashvili, Teymuraz RUS 77
81. Rochus, Olivier BEL 78
82. Benneteau, Julien FRA 79
83. Riba, Pere ESP 80
84. Kendrick, Robert USA 81
85. Gil, Frederico POR 82
86. Berrer, Michael GER 83
87. Tursunov, Dmitry RUS 84
88. Kunitsyn, Igor RUS 85
89. Schuettler, Rainer GER 86
90. Mahut, Nicolas FRA 87
91. Kavcic, Blaz SLO 88
92. Mello, Ricardo BRA 89
93. Soeda, Go JPN 90
94. Russell, Michael USA 91
95. Andreev, Igor RUS 92
96. Gonzalez, Maximo ARG 93
97. Serra, Florent FRA 94
98. Haider-Maurer, Andreas AUT 95
99. Machado, Rui POR 96
100. Zverev, Mischa GER 97
101. Ramirez Hidalgo, Ruben ESP 98
102. Mathieu, Paul-Henri FRA 99
103. Reister, Julian GER 100
104. Brown, Dustin GER 101
------------------------------------------------------
105. (Q) Darcis, Steve BEL 133
106. (Q) Veic, Antonio CRO 225
107. (Q) Mayer, Leonardo ARG 176
108. (Q) Robert, Stephane FRA 140
109. (Q) Gremelmayr, Denis GER 102
110. (Q) Marti, Javier ESP 249
111. (Q) Falla, Alejandro COL 125
112. (Q) Schoorel, Thomas NED 111
113. (Q) Phau, Bjorn GER 145
114. (Q) Gensse, Augustin FRA 178
115. (Q) Kubot, Łukasz POL 116
116. (Q) Rosol, Lukas CZE 117
117. (Q) Prodon,. Eric FRA 118
118. (Q) Guez, David FRA 158
119. (Q) Dancevic, Frank CAN 179
120. (Q) Ramos, Albert ESP 122
------------------------------------------------------
121. (WC) Clement, Arnaud FRA 160
122. (WC) Millot, Vincent FRA 154
123. (WC) Paire, Benoit FRA 106
124. (WC) Roger-Vasselin, Edouard FRA 137
125. (WC) Rufin, Guillaume FRA 255
126. (WC) Teixeira, Maxime FRA 185
127. (WC) Tomic, Bernard AUS 170
128. (WC) Smyczek, Timothy USA 172
------------------------------------------------------
(LL) Bogomolov Jr., Alex USA 84 (zastąpił Roddicka)
(LL) Beck, Andreas GER 123 (zastąpił Nalbandiana)
(LL) Ilhan, Marsel TUR 127 (zastąpił Robredo)
(LL) Bolelli, Simone ITA 129 (zastąpił Berankisa)
(LL) Gicquel, Marc FRA 130 (zastąpił Hewitta)
(LL) Harrison, Ryan USA 119 (zastąpił Beckera)
Rezerwowi:
1. Hajek, Jan CZE 102
2. Brands, Daniel GER 103
3. Dabul, Brian ARG 104
4. Daniel, Marcos BRA 105
5. Bogomolov Jr., Alex USA 106
6. Gremelmayr, Denis GER 107
7. Ramos, Albert ESP 108
8. Muller, Gilles LUX 109
9. Ilhan, Marsel TUR 110
10. Marchenko, Illya UKR 111
11. Pospisil, Jaroslav CZE 112
12. Phau, Bjorn GER 113
13. Bolelli, Simone ITA 114
14. Sela, Dudi ISR 115
15. Huta Galung, Jesse NED 116
Offline
Administrator
Lista zgłoszeń do turnieju kwalifikacyjnego
1. Young, Donald USA 95
2. Bachinger, Matthias GER 96
3. Bogomolov Jr., Alex USA 104
4. Gremelmayr, Denis GER 105
5. Brands, Daniel GER 106 (WC do MD)
6. Ilhan, Marsel TUR 107
7. Marchenko, Illya UKR 108
8. Pospisil, Jaroslav CZE 109
9. Beck, Andreas GER 110
10. Paire, Benoit FRA 112 (WC do MD)
11. Zeballos, Horacio ARG 113
12. Minar, Ivo CZE 114
13. Phau, Bjorn GER 115
14. Ramos, Albert ESP 116
15. Schoorel, Thomas NED 117
16. Prodon, Eric FRA 118
17. Muller, Gilles LUX 119
18. Huta Galung, Jesse NED 120
19. Lacko, Lukas SVK 121
20. Bolelli, Simone ITA 122
21. Rosol, Lukas CZE 124
22. Greul, Simon GER 125
23. Junqueira, Diego ARG 127
24. Harrison, Ryan USA 128
25. Roger-Vasselin, Edouard FRA 129 (WC do MD)
26. Lorenzi, Paolo ITA 132
27. Schukin, Yuri KAZ 133
28. Van der Merwe, Izak RSA 134
29. Falla, Alejandro COL 135
30. Darcis, Steve BEL 136
31. Ito, Tatsuma JPN 137
32. Kudryavtsev, Alexander RUS 138
33. Dutra Da Silva, Rogerio BRA 139
34. Fischer, Martin AUT 140
35. Capdeville, Paul CHI 141
36. Clement, Arnaud FRA 142 (WC do MD)
37. Kubot, Łukasz POL 143
38. Di Mauro, Alessio ITA 144
39. Matosevic, Marinko AUS 145
40. Reynolds, Bobby USA 146
41. Daniel, Marcos BRA 147
42. Souza, Joao BRA 148
43. Millot, Vincent FRA 150 (WC do MD)
44. Niland, Conor IRL 151
45. Mayer, Leonardo ARG 152
46. Bohli, Stephane SUI 153
47. Munoz-De La Nava, Daniel ESP 154
48. Skugor, Franco CRO 155
49. Klizan, Martin SVK 156
50. De Voest, Rik RSA 158
51. Cipolla, Flavio ITA 159
52. Kravchuk, Konstantin RUS 160
53. Zemlja, Grega SLO 161
54. Przysiężny, Michał POL 162
55. Chiudinelli, Marco SUI 163
56. Janowicz, Jerzy POL 164
57. Vagnozzi, Simone ITA 165
58. Guez, David FRA 166
59. Brzezicki, Juan Pablo ARG 167
60. Ignatik, Uladzimir BLR 168
61. Lapentti, Giovanni ECU 169
62. Sijsling, Igor NED 170
63. Schwank, Eduardo ARG 171
64. Gicquel, Marc FRA 172
65. Bemelmans, Ruben BEL 173
66. Tomic, Bernard AUS 174 (WC do MD)
67. Ungur, Adrian ROU 175
68. Smyczek, Tim USA 176 (WC do MD)
69. Luczak, Peter AUS 177
70. Acasuso, Jose ARG 178
71. Farah, Robert COL 179
72. Martin, Andrej SVK 180
73. Gensse, Augustin FRA 181
74. Bagnis, Facundo ARG 182
75. Robert, Stephane FRA 183
76. Bautista-Agut, Roberto ESP 184
77. Ginepri, Robby USA 185
78. Ebden, Matthew AUS 186
79. Teixeira, Maxime FRA 187 (WC do MD)
80. Ball, Carsten AUS 188
81. Molteni, Andres ARG 189
82. Viola, Matteo ITA 190
83. Zopp, Jurgen EST 191
84. Cabal, Juan Sebastian COL 192
85. Dancevic, Frank CAN 193
86. Olaso, Guillermo ESP 194
87. Bozoljac, Ilija SRB 195
88. Del Bonis, Federico ARG 196
89. Salamanca, Carlos COL 197
90. Donskoy, Evgeny RUS 198
91. Ciric, Nikola SRB 199
92. Crivoi, Victor ROU 200
93. Knittel, Bastian GER 201
94. Wolmarans, Fritz RSA 202
95. Silva, Julio BRA 203
96. Lisnard, Jean-Rene MON @203
97. Stebe, Cedrik-Marcel GER 204
98. Kuznetsov, Andrey RUS 205
99. Delic, Amer BIH @205
100. Rieschick, Sebastian GER 206
101. Kuznetsov, Alex USA 207
102. Polansky, Peter CAN 208
103. Patience, Olivier FRA 209
104. Lojda, Dusan CZE 210
105. Meffert, Dominik GER 211
106. Sugita, Yuichi JPN 212
107. Nielsen, Frederik DEN 213
108. Hernych, Jan CZE 214
109. Ouanna, Josselin FRA 215
110. Copil, Marius ROU 216
111. Ward, James GBR 217
112. Decoud, Sebastian ARG 218
113. Veic, Antonio CRO 219
114. Balazs, Attila HUN 221
115. Witten, Jesse USA 222
116. Hernandez, Oscar ESP @222
117. Aguilar, Jorge CHI 223
118. Alcaide, Guillermo ESP 224
119. Estrella, Victor DOM 225
------------------------------------------
120. (WC) Brézac, Charles-Antoine FRA 251
121. (WC) Devilder, Nicolas FRA 345
122. (WC) Eysseric, Jonathan FRA 237
123. (WC) Herbert, Pierre-Hugues FRA 436
124. (WC) Jouan, Romain FRA 260
125. (WC) Michon, Axel FRA 375
126. (WC) Mina, Gianni FRA 547
127. (WC) Olivetti, Albano FRA 509
128. (WC) Velotti, Agustin ARG 468 (zwycięzca juniorskiego RG 2010)
Rezerwowi:
1. Hocevar, Ricardo BRA 226
2. Crugnola, Marco ITA 227
3. Alves, Thiago BRA 228
4. De Schepper, Kenny FRA 229
5. Navarro, Ivan ESP 230
6. Rochette, Laurent FRA 231
7. Stadler, Simon GER 232
8. Burquier, Gregoire FRA 233
9. Klec, Ivo SVK 234
10. Semjan, Marek SVK 235
11. Dorsch, Benedikt GER @235
12. Guccione, Chris AUS 236
13. Flock, Alexander GER 238
14. Korolev, Evgeny KAZ 239
15. Lemke, James AUS 240
16. Romboli, Fernando BRA 242
17. El Amrani, Reda MAR 243
18. Marti, Javier ESP 244
19. Klein, Brydan AUS 245
Offline
Administrator
Przebieg turnieju głównego
Zwycięzca
[1] Rafael Nadal (ESP)
Finał
[1] Rafael Nadal (ESP) d. [3] Roger Federer (SUI) 7-5 7-6(3) 5-7 6-1
Półfinały
[1] Rafael Nadal (ESP) d. [4] Andy Murray (GBR) 6-4 7-5 6-4
[3] Roger Federer (SUI) d. [2] Novak Djoković (SRB) 7-6(5) 6-3 3-6 7-6(5)
Ćwierćfinały
[1] Rafael Nadal (ESP) d. [5] Robin Soderling (SWE) 6-4 6-1 7-6(3)
[4] Andy Murray (GBR) d. Juan Ignacio Chela (ARG) 7-6(2) 7-5 6-2
[3] Roger Federer (SUI) d. [9] Gael Monfils (FRA) 6-4 6-3 7-6(3)
[2] Novak Djoković (SRB) d. Fabio Fognini (ITA) w.o
IV runda
[1] Rafael Nadal (ESP) d. Ivan Ljubicić (CRO) 7-5 6-3 6-3
[5] Robin Soderling (SWE) d. [18] Gilles Simon (FRA) 6-2 6-3 7-6(5)
[4] Andy Murray (GBR) d. [15] Viktor Troicki (SRB) 4-6 4-6 6-3 6-2 7-5
Juan Ignacio Chela (ARG) d. [Q] Alejandro Falla (COL) 4-6 6-2 1-6 7-6(5) 6-2
[9] Gael Monfils (FRA) d. [7] David Ferrer (ESP) 6-4 2-6 7-5 1-6 8-6
[3] Roger Federer (SUI) d. [14] Stanislas Wawrinka (SUI) 6-3 6-2 7-5
Fabio Fognini (ITA) d. Albert Montanes (ESP) 4-6 6-4 3-6 6-3 11-9
[2] Novak Djoković (SRB) d. [13] Richard Gasquet (FRA) 6-4 6-4 6-2
III runda
[1] Rafael Nadal (ESP) d. [Q] Antonio Veić (CRO) 6-1 6-3 6-0
Ivan Ljubicić (CRO) d. [16] Fernando Verdasco (ESP) 6-3 7-6(6) 6-4
[18] Gilles Simon (FRA) d. [10] Mardy Fish (USA) 6-3 6-4 6-2
[5] Robin Soderling (SWE) vs [Q] Leonardo Mayer (ARG) 6-1 6-4 6-3
[4] Andy Murray (GBR) d. Michael Berrer (GER) 6-2 6-3 6-2
[15] Viktor Troicki (SRB) d. [21] Alexandr Dołgopołov (UKR) 6-4 3-6 6-3 6-4
[Q] Alejandro Falla (COL) d. [Q] Łukasz Kubot (POL) 6-7(4) 6-4 7-5 6-4
Juan Ignacio Chela (ARG) d. [Q] Lukas Rosol (CZE) 6-2 6-4 3-6 7-6(5)
[7] David Ferrer (ESP) d. [31] Sergiy Stakhovsky (UKR) 6-1 6-1 6-3
[9] Gael Monfils (FRA) d. [Q] Steve Darcis (BEL) 6-3 6-4 7-5
[14] Stanislas Wawrinka (SUI) d. [17] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) 4-6 6-7(3) 7-6(5) 6-2 6-3
[3] Roger Federer (SUI) d. [29] Janko Tipsarević (SRB) 6-1 6-4 6-3
Fabio Fognini (ITA) d. [30] Guillermo Garcia-Lopez (ESP) 4-6 6-3 6-3 6-1
Albert Montanes (ESP) d. [12] Mikhail Youzhny (RUS) 6-1 7-6(0) 6-1
[13] Richard Gasquet (FRA) d. [23] Thomaz Bellucci (BRA) 6-2 6-3 3-6 6-3
[2] Novak Djoković (SRB) d. [25] Juan Martin del Potro (ARG) 6-3 3-6 6-3 6-2
II runda
[1] Rafael Nadal (ESP) d. Pablo Andujar (ESP) 7-5 6-3 7-6(4)
[Q] Antonio Veić (CRO) d. [28] Nikolay Davydenko (RUS) 3-6 6-2 7-5 3-6 6-1
Ivan Ljubicić (CRO) d. [24] Sam Querrey (USA) 7-6(2) 6-4 6-4
[16] Fernando Verdasco (ESP) d. Xavier Malisse (BEL) 4-6 6-3 7-6(5) 6-1
[10] Mardy Fish (USA) d. Robin Haase (NED) 7-6(1) 6-2 6-1
[18] Gilles Simon (FRA) d. Jeremy Chardy (FRA) 4-6 6-4 6-1 6-4
[Q] Leonardo Mayer (ARG) d. [27] Marcos Baghdatis (CYP) 7-5 6-5 7-6(6)
[5] Robin Soderling (SWE) d. [Q] Albert Ramos (ESP) 6-3 6-4 6-4
[4] Andy Murray (GBR) d. [LL] Simone Bolelli (ITA) 7-6(3) 6-4 7-5
Michael Berrer (GER) d. WC] Arnaud Clement (FRA) 7-6(6) 3-6 7-5 6-4
[21] Alexandr Dołgopołov (UKR) d. Andreas Haider-Maurer (AUT) 6-2 6-4 6-2
[15] Viktor Troicki (SRB) d. Tobias Kamke (GER) vs 6-2 6-2 7-6(4)
[Q] Łukasz Kubot (POL) d. Carlos Berlocq (ARG) 6-3 7-6(4) 6-3
[Q] Alejandro Falla (COL) d. [20] Florian Mayer (GER) 4-6 7-6(4) 6-1 6-2
Juan Ignacio Chela (ARG) d. [32] Kevin Anderson (RPA) 3-6 6-3 6-4 4-6 6-2
[Q] Lukas Rosol (CZE) d. [8] Jurgen Melzer (AUT) 6-7(4) 6-4 4-6 7-6(3) 6-4
[7] David Ferrer (ESP) d. Julien Benneteau (FRA) 6-3 6-4 6-2
[31] Sergiy Stakhovsky (UKR) d. Kei Nishikori (JPN) 6-1 3-6 6-3 7-6(3)
[Q] Steve Darcis (BEL) d. Philipp Petzschner (GER) 7-5 6-4 6-4
[9] Gael Monfils (FRA) d. [WC] Guillaume Rufin (FRA) 6-3 1-6 6-1 6-3
[14] Stanislas Wawrinka (SUI) d. [Q] Thomas Schoorel (NED) 6-3 6-2 6-4
[17] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. Igor Andreev (RUS) 6-3 7-6(4) 6-3
[29] Janko Tipsarević (SRB) d. Rere Riba (ESP) 6-1 6-3 6-0
[3] Roger Federer (SUI) d. [WC] Maxime Teixeira (FRA) 6-3 6-0 6-2
Fabio Fognini (ITA) d. [Q] Stephane Robert (FRA) 6-2 6-1 6-0
[30] Guillermo Garcia-Lopez (ESP) d. [LL] Marsel Ilhan (TUR) 6-4 1-6 6-2 4-6 13-11
Albert Montanes (ESP) d. Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) 6-7(5) 6-4 6-1 6-2
[12] Mikhail Youzhny (RUS) d. Mikhail Kukushkin (KAZ) 6-3 7-5 6-4
[13] Richard Gasquet (FRA) d. Marcel Granollers (ESP) 4-6 6-3 6-2 6-4
[23] Thomaz Bellucci (BRA) d. Andreas Seppi (ITA) 6-1 6-2 6-4
[25] Juan Martin del Potro (ARG) d. Blaz Kavcic (SLO) 6-3 6-2 6-4
[2] Novak Djoković (SRB) d. Victor Hanescu (ROU) 6-4 6-1 2-3 krecz
I runda
[1] Rafael Nadal (ESP) d. John Isner (USA) 6-4 6-7(2) 6-7(2) 6-2 6-4
Pablo Andujar (ESP) d. Santiago Giraldo (COL) 7-6(5) 6-3 6-3
[Q] Antonio Veić (CRO) d. Pablo Cuevas (URU) 4-6 6-3 6-2 3-1 krecz
[28] Nikolay Davydenko (RUS) d. [Q] Denis Gremelmayr (GER) 7-6(2) 6-1 6-3
[24] Sam Querrey (USA) d. Philipp Kohlschreiber (GER) 3-6 6-1 6-2 6-4
Ivan Ljubicić (CRO) d. Somdev Devvarman (IND) 6-4 6-3 6-4
Xavier Malisse (BEL) d. Dmitry Tursunov (RUS) 7-5 3-6 6-3 3-6 6-1
[16] Fernando Verdasco (ESP) d. Juan Monaco (ARG) 6-2 7-5 4-6 6-4
[10] Mardy Fish (USA) d. Ricardo Mello (BRA) 6-2 6-7(11) 6-2 6-4
Robin Haase (NED) d. Daniel Gimeno-Traver (ESP) 6-2 7-6(3) 6-3
Jeremy Chardy (FRA) d. Grigor Dimitrov (BUL) 6-2 6-4 6-4
[18] Gilles Simon (FRA) d. Michael Russell (USA) 6-3 4-6 6-1 6-0
[27] Marcos Baghdatis (CYP) d. Frederico Gil (POR) 7-6(4) 6-2 6-2
[Q] Leonardo Mayer (ARG) d. Dustin Brown (GER) 3-6 7-6(5) 6-2 6-2
[Q] Albert Ramos (ESP) d. [Q] Javier Marti (ESP) 6-3 6-7(5) 4-6 6-1 6-3
[5] Robin Soderling (SWE) d. [LL] Ryan Harrison (USA) 6-1 6-7(5) 6-3 7-5
[4] Andy Murray (GBR) d. [Q] Eric Prodon (FRA) 6-4 6-1 6-3
[LL] Simone Bolelli (ITA) d. [Q] Frank Dancević (CAN) 6-1 6-3 6-7(5) 6-2
[WC] Arnaud Clement (FRA) d. Filippo Volandri (ITA) 6-3 1-6 7-6(9) 6-4
Michael Berrer (GER) d. [26] Milos Raonić 6-4 4-6 6-3 6-4
[21] Alexandr Dołgopołov (UKR) d. Rainer Schuettler (GER) 6-3 6-3 6-1
Andreas Haider-Maurer (AUT) d. Ryan Sweeting (USA) 6-1 6-7(5) 6-2 6-0
Tobias Kamke (GER) d. Olivier Rochus (BEL) 6-7(5) 6-3 6-3 6-2
[15] Viktor Troicki (SRB) d. Julian Reister (GER) 6-4 6-3 6-3
[Q] Łukasz Kubot (POL) d. [11] Nicolas Almagro (ESP) 3-6 2-6 7-6(3) 7-6(5) 6-4
Carlos Berlocq (ARG) d. [WC] Bernard Tomić (AUS) 7-5 6-4 6-2
[Q] Alejandro Falla (COL) d. Potito Starace (ITA) 7-6(2) 6-1 6-1
[20] Florian Mayer (GER) d. Igor Kunitsyn (RUS) 6-3 4-6 6-4 6-3
[32] Kevin Anderson (RPA) d. Nicolas Mahut (FRA) 6-4 6-4 6-7(6) 6-3
Juan Ignacio Chela (ARG) d. [WC] Tim Smyczek (USA) 7-6(5) 6-1 6-1
[Q] Lukas Rosol (CZE) d. [WC] Edouard Roger-Vasselin (FRA) 3-6 6-2 6-4 3-6 7-5
[8] Jurgen Melzer (AUT) d. [LL] Andreas Beck (GER) 6-3 6-4 6-2
[7] David Ferrer (ESP) d. Jarkko Nieminen (FIN) 6-3 6-3 6-1
Julien Benneteau (FRA) d. Rui Machado (POR) 4-6 6-1 6-2 6-0
Kei Nishikori (JPN) d. Yeh-Hsun Lu (TPE) 6-1 6-3 6-4
[31] Sergiy Stakhovsky (UKR) d. [Q] David Guez (FRA) 6-7(9) 6-3 6-3 6-3
[Q] Steve Darcis (BEL) d. [22] Michael Llodra (FRA) 6-7(5) 6-3 6-3 6-3
Philipp Petzschner (GER) d. Mischa Zverev (GER) 7-6(3) 6-0 6-4
[WC] Guillaume Rufin (FRA) d. Adrian Mannarino (FRA) 6-2 6-3 6-2
[9] Gael Monfils (FRA) d. [Q] Bjorn Phau (GER) 4-6 6-3 7-5 6-0
[14] Stanislas Wawrinka (SUI) d. [Q] Augustin Gensse (FRA) 4-6 6-3 6-4 6-2
[Q] Thomas Schoorel (NED) d. Maximo Gonzalez (ARG) 7-6(5) 6-3 6-3
Igor Andreev (RUS) d. Florent Serra (FRA) 6-4 6-1 6-3
[17] Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. Jan Hajek (CZE) 6-3 6-2 6-2
[29] Janko Tipsarević (SRB) d. Brian Dabul (ARG) 7-6(1) 6-1 6-0
Rere Riba (ESP) d. Ivan Dodig (CRO) 6-3 3-6 7-6(6) 6-4
[WC] Maxime Teixeira (FRA) d. [WC] Vincent Millot (FRA) 6-2 5-7 6-7(4) 6-4 6-1
[3] Roger Federer (SUI) d. Feliciano Lopez (ESP) 6-3 6-4 7-6(3)
[Q] Stephane Robert (FRA) d. [6] Tomas Berdych (CZE) 3-6 3-6 6-2 6-2 9-7
Fabio Fognini (ITA) d. Denis Istomin (UZB) 6-4 6-2 6-2
[LL] Marsel Ilhan (TUR) d. Tommy Haas (GER) 6-4 4-6 7-6(1) 6-4
[30] Guillermo Garcia-Lopez (ESP) d. Robert Kendrick (USA) 6-1 7-5 4-6 6-3
Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) d. [19] Marin Cilić (CRO) 7-6(5) 6-4 6-4
Albert Montanes (ESP) d. [LL] Marc Gicquel (FRA) 6-4 6-4 6-2
Mikhail Kukushkin (KAZ) d. Daniel Brands (GER) 6-2 6-4 6-4
[12] Mikhail Youzhny (RUS) d. Go Soeda (JPN) 7-5 6-2 6-4
[13] Richard Gasquet (FRA) d. Radek Stepanek (CZE) 7-5 6-3 6-0
Marcel Granollers (ESP) d. [LL] Alex Bogomolov Jr. (USA) 6-3 3-6 7-6(6) 6-2
Andreas Seppi (ITA) d. Teymuraz Gabashvili (RUS) 6-3 7-5 7-5
[23] Thomaz Bellucci (BRA) d. Andrey Golubev (KAZ) 6-4 6-4 6-7(4) 7-6(5)
[25] Juan Martin del Potro (ARG) d. Ivo Karlović (CRO) 6-7(7) 6-3 7-5 6-4
Blaz Kavcic (SLO) d. Ernests Gulbis (LAT) 6-1 6-4 6-2
Victor Hanescu (ROU) d. [WC] Benoit Paire (FRA) 7-5 4-6 6-1 7-6(4)
[2] Novak Djoković (SRB) d. Thiemo De Bakker (NED) 6-2 6-1 6-3
Offline
Administrator
Przebieg turnieju deblowego
Zwycięzcy
[2] Max Mirnyi/Daniel Nestor (BLR/CAN)
Finał
[2] Max Mirnyi/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. Juan Sebastian Cabal/Eduardo Schwank (COL/ARG) 7-6(3) 3-6 6-4
Półfinały
Juan Sebastian Cabal/Eduardo Schwank (COL/ARG) d. [1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) 7-6(4) 6-3
[2] Max Mirnyi/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. [4] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) 7-6(4) 7-6(5)
Ćwierćfinały
[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) vs [5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) 6-7(2) 6-3 7-6(3)
Juan Sebastian Cabal/Eduardo Schwank (COL/ARG) d. Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) 6-4 4-6 6-2
[4] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) d. Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) 2-6 6-3 6-1
[2] Max Mirnyi/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. [9] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) 6-4 6-2
III runda
[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. Teymuraz Gabashvili/Mikhail Kukushkin (RUS/KAZ) 7-6(6) 7-5
[5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) d. Andrey Golubev/Denis Istomin (KAZ/UZB) 6-3 7-5
Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) d. Ashley Fisher/Stephen Huss (AUS) 6-4 6-2
Juan Sebastian Cabal/Eduardo Schwank (COL/ARG) d. Simon Aspelin/Paul Hanley (SWE/AUS) 6-4 6-7(7) 6-3
Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) d. Dustin Brown/Michael Kohlmann (GER) 6-3 6-2
[4] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) d. [14] Frantisek Cermak/Filip Polasek (CZE/SVK) 6-3 6-2
[9] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. Julien Benneteau/Nicolas Mahut (FRA) 6-2 6-4
[2] Max Mirnyi/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. Christopher Kas/Alexander Peya (GER/AUT) 6-3 6-4
II runda
[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. Chris Guccione/Jamie Murray (AUS/GBR) 7-6(5) 7-5
Teymuraz Gabashvili/Mikhail Kukushkin (RUS/KAZ) d. [16] Sergiy Stakhovsky/Mikhail Youzhny (UKR/RUS) 6-4 6-4
Andrey Golubev/Denis Istomin (KAZ/UZB) d. [11] Marcelo Melo/Bruno Soares (BRA) 3-6 6-3 6-4
[5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) d. Maximo Gonzalez/Kei Nishikori (ARG/JPN) 6-7(4) 6-3 6-4
Ashley Fisher/Stephen Huss (AUS) d. [3] Mahesh Bhupathi/Leander Paes (IND) 7-6(7) 6-4
Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) d. Ivan Dodig/Ivo Karlovic (CRO) 6-2 6-2
Simon Aspelin/Paul Hanley (SWE/AUS) d. Marcel Granollers/Feliciano Lopez (ESP) w.o
Juan Sebastian Cabal/Eduardo Schwank (COL/ARG) d. Colin Fleming/Philipp Marx (GBR/GER) 7-6(4) 6-3
Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) d. Rainer Schuettler/Alexander Waske (GER) 7-6(5) 6-3
Dustin Brown/Michael Kohlmann (GER) d. Alexandr Dolgopolov/Xavier Malisse (UKR/BEL) 3-6 6-3 7-6(5)
[14] Frantisek Cermak/Filip Polasek (CZE/SVK) d. Janko Tipsarević/Viktor Troicki (SRB) 2-1 krecz
[4] Michael Llodra/Nenad Zimonjić (FRA/SRB) d. Pablo Andujar/Daniel Gimeno-Traver (ESP) 6-3 6-4
Julien Benneteau/Nicolas Mahut (FRA) d. Carlos Berlocq/Ruben Ramirez Hidalgo (ARG/ESP) 6-3 6-7(2) 7-6(8)
[9] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. [WC] Kenny De Schepper/Albano Olivetti (FRA) 6-7(5) 6-4 6-3
Christopher Kas/Alexander Peya (GER/AUT) d. [13] Marc Lopez/David Marrero (ESP) 6-4 7-6(2)
[2] Max Mirnyi/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. Fabio Fognini/Filippo Volandri (ITA) 6-3 6-3
I runda
[1] Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. Santiago Giraldo/Pere Riba (COL/ESP) 6-3 5-7 6-1
Chris Guccione/Jamie Murray (AUS/GBR) d. [WC] Jeremy Chardy/Arnaud Clement (FRA) 4-6 6-3 6-2
Teymuraz Gabashvili/Mikhail Kukushkin (RUS/KAZ) d. Adrian Mannarino/Benoit Paire (FRA) 7-5 4-6 7-6(3)
[16] Sergiy Stakhovsky/Mikhail Youzhny (UKR/RUS) d. Robin Haase/Olivier Rochus (NED/BEL) 7-5 6-3
[11] Marcelo Melo/Bruno Soares (BRA) d. Kevin Anderson/Carsten Ball (RPA/AUS) 6-2 5-7 6-2
Andrey Golubev/Denis Istomin (KAZ/UZB) d. Frederico Gil/Rogier Wassen (POR/NED) 6-3 6-4
Maximo Gonzalez/Kei Nishikori (ARG/JPN) d. Pablo Cuevas/Lukas Dlouhy (URU/CZE) 6-4 1-6 6-2
[5] Rohan Bopanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (IND/PAK) d. Andreas Seppi/Simone Vagnozzi (ITA) 6-3 6-2
[3] Mahesh Bhupathi/Leander Paes (IND) d. Tommy Haas/Philipp Petzschner (GER) 2-6 6-3 6-2
Ashley Fisher/Stephen Huss (AUS) d. Johan Brunstrom/Jarkko Nieminen (SWE/FIN) 6-2 6-3
Ivan Dodig/Ivo Karlovic (CRO) d. [WC] Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Renavand (FRA) 6-3 5-7 6-4
Daniele Bracciali/Potito Starace (ITA) d. [15] John Isner/Sam Querrey (USA) 2-6 7-6(5) 7-6(6)
Simon Aspelin/Paul Hanley (SWE/AUS) d. [10] Eric Butorac/Jean-Julien Rojer (USA/AHO) 3-6 6-3 6-3
Marcel Granollers/Feliciano Lopez (ESP) d. Somdev Devvarman/Yen-Hsun Lu (IND/TPE) 6-3 6-4
Colin Fleming/Philipp Marx (GBR/GER) d. Ken Skupski/Igor Zelenay (GBR/SVK) 6-4 6-4
Juan Sebastian Cabal/Eduardo Schwank (COL/ARG) d. [8] Wesley Moodie/Dick Norman (RPA/BEL) 7-6(4) 6-3
Scott Lipsky/Rajeev Ram (USA) d. [7] Łukasz Kubot/Oliver Marach (POL/AUT) 6-4 7-6(5)
Rainer Schuettler/Alexander Waske (GER) d. Santiago Gonzalez/Travis Rettenmayer (MEX/USA) 4-6 6-1 7-6(4)
Dustin Brown/Michael Kohlmann (GER) d. Guillermo Garcia-Lopez/Albert Montanes (ESP) 6-2 6-1
Alexandr Dolgopolov/Xavier Malisse BEL d. [12] Mark Knowles/Michal Mertinak (BAH/SVK) 6-2 7-6(3)
[14] Frantisek Cermak/Filip Polasek (CZE/SVK) d. Franco Ferreiro/Andre Sa (BRA) 6-2 6-3
Janko Tipsarević/Viktor Troicki (SRB) d. [WC] Marc Gicquel/Edouard Roger-Vasselin (FRA) 7-6(2) 6-2
Pablo Andujar/Daniel Gimeno-Traver (ESP) d. [WC] Olivier Patience/Eric Prodon (FRA) 6-4 6-2
[4] Michael Llodra/Nenad Zimonjic (FRA/SRB) d. Igor Kunitsyn/Ivan Ljubicic (RUS/CRO) 7-5 6-4
Julien Benneteau/Nicolas Mahut (FRA) d. [6] Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) 6-4 3-6 7-6(3)
Carlos Berlocq/Ruben Ramirez Hidalgo (ARG/ESP) d. [WC] Guillaume Rufin/Alexandre Sidorenko (FRA) 6-4 6-3
[WC] Kenny De Schepper/Albano Olivetti (FRA) d. Michael Berrer/Florian Mayer (GER) 6-3 5-7 7-6(5)
[9] Robert Lindstedt/Horia Tecau (SWE/ROU) d. James Cerretani/Adil Shamasdin (USA/CAN) 6-4 6-3
[13] Marc Lopez/David Marrero (ESP) d. Martin Damm/Victor Hanescu (CZE/ROU) 6-3 1-1 krecz
Christopher Kas/Alexander Peya (GER/AUT) d. Lucas Arnold Ker/Juan Ignacio Chela (ARG) 4-6 6-2 6-4
Fabio Fognini/Filippo Volandri (ITA) d. Jonathan Erlich/Andy Ram (ISR) 7-6(5) 6-3
[2] Max Mirnyi/Daniel Nestor (BLR/CAN) d. [WC] Gael Monfils/Josselin Ouanna (FRA) 7-6(6) 6-3
Offline
Administrator
Przebieg turnieju juniorskiego
Zwycięzca
Bjorn Fratangelo (USA)
Finał
Bjorn Fratangelo (USA) d. [14] Dominic Thiem (AUT) 3-6 6-3 8-6
Półfinały
[14] Dominic Thiem (AUT) d. Mate Delić (CRO) 3-6 6-3 6-1
Bjorn Fratangelo (USA) d. [WC] Tristan Lamasine (FRA) 6-4 4-6 6-3
Ćwierćfinały
Mate Delić (CRO) d. [Q] Miki Janković (SRB) 6-2 7-5
[14] Dominic Thiem (AUT) d. [Q] Oriol Roca Batalla (ESP) 6-3 6-2
Bjorn Fratangelo (USA) d. [4] Oliver Golding (GBR) 6-1 6-1
[WC] Tristan Lamasine (FRA) d. Robin Kern (GER) 6-4 7-6(6)
III runda
[Q] Miki Janković (SRB) d. Yaraslau Shyla (BLR) 3-6 7-5 6-1
Mate Delić (CRO) d. [5] Roberto Carballes Baena (ESP) 6-7(2) 6-2 8-6
[14] Dominic Thiem (AUT) d. [3] Filip Horansky (SVK) 6-4 6-1
[Q] Oriol Roca Batalla (ESP) d. [10] Joao Pedro Sorgi (BRA) 6-1 6-1
Bjorn Fratangelo (USA) d. [11] Joris De Loore (BEL) 7-6(1) 7-6(8)
[4] Oliver Golding (GBR) d. Marcos Giron (USA) 6-3 3-6 6-2
Robin Kern (GER) d. Lukas Vrnak (CZE) 7-6(4) 6-0
[WC] Tristan Lamasine (FRA) d. [WC] Laurent Lokoli (FRA) 6-4 7-5
II runda
Yaraslau Shyla (BLR) d. Shane Vinsant (USA) 6-1 7-5
[Q] Miki Janković (SRB) d. [16] Bruno Sant'Anna (BRA) 7-5 6-4
Mate Delić (CRO) d. Alexios Halebian USA 6-1 7-6(5)
[5] Roberto Carballes Baena (ESP) d. Sean Berman (AUS) 6-3 7-6(4)
[3] Filip Horansky (SVK) d. Julien Cagnina (BEL) 6-3 7-6(5)
[14] Dominic Thiem (AUT) d. Mitchell Krueger (USA) 6-3 6-2
[10] Joao Pedro Sorgi (BRA) d. Enzo Couacaud (FRA) 6-4 2-6 6-3
[Q] Oriol Roca Batalla (ESP) d. [8] Andrew Whittington (AUS) 6-1 6-0
Bjorn Fratangelo (USA) d. Filip Peliwo (CAN) 6-2 6-3
[11] Joris De Loore (BEL) d. [Q] Axel Alvarez Llamas (ESP) 6-4 7-6(6)
Marcos Giron (USA) d. Kaichi Uchida (JPN) 6-2 6-1
[4] Oliver Golding (GBR) d. [Q] Dimitar Kuzmanov (BUL) 6-4 3-6 6-2
Lukas Vrnak (CZE) d. Dennis Novikov (USA) 3-6 6-4 6-4
Robin Kern (GER) d. Andres Artunedo Martinavarr (ESP) 6-1 6-2
[WC] Laurent Lokoli (FRA) d. Ben Wagland (AUS) 6-4 6-2
[WC] Tristan Lamasine (FRA) d. [2] Hugo Dellien (BOL) 2-6 6-2 6-4
I runda
Yaraslau Shyla (BLR) d. [1] Jiri Vesely (CZE) 4-6 6-1 6-4
Shane Vinsant (USA) d. [WC] Armel Rancezot (FRA) 3-6 6-3 6-2
[Q] Miki Janković (SRB) d. Wayne Montgomery (RPA) 7-5 6-2
[16] Bruno Sant'Anna (BRA) d. Kimmer Coppejans (BEL) 4-6 6-3 6-4
Mate Delić (CRO) d. [9] George Morgan (GBR) 6-7(3) 7-6(3) 7-5
Alexios Halebian USA d. [WC] Michael Bois (FRA) 4-6 6-3 6-4
Sean Berman (AUS) d. [Q] Gianluigi Quinzi (ITA) 1-6 7-5 7-5
[5] Roberto Carballes Baena (ESP) d. [WC] Gregoire Barrere (FRA) 7-6(3) 6-1
[3] Filip Horansky (SVK) d. Pedja Krstin (SRB) 0-6 6-2 9-7
Julien Cagnina (BEL) d. [WC] Alexandre Favrot FRA 6-2 7-6(4)
Mitchell Krueger (USA) d. Vladyslav Manafov (UKR) 7-5 3-6 6-4
[14] Dominic Thiem (AUT) d. Kyle Edmund (GBR) 6-3 6-2
[10] Joao Pedro Sorgi (BRA) d. Marco Aurei Nunez (MEX) 6-4 6-1
Enzo Couacaud (FRA) d. [Q] Aslan Karatsev (RUS) 6-0 6-3
[Q] Oriol Roca Batalla (ESP) d. Julian Lenz (GER) 6-1 7-6(3)
[8] Andrew Whittington (AUS) d. [Q] Filip Veger (CRO) 7-6(7) 6-4
Filip Peliwo (CAN) d. [6] Tiago Fernandes (BRA) 3-6 7-6(1) 4-1 krecz
Bjorn Fratangelo (USA) d. Maxim Dubarenco (MDA) 6-4 3-6 6-1
[Q] Axel Alvarez Llamas (ESP) d. Nikola Milojević (SRB) 7-6(5) 2-6 6-4
[11] Joris De Loore (BEL) d. [WC] Mick Lescure (FRA) 6-2 7-5
Kaichi Uchida (JPN) d. [15] Luke Saville (AUS) 7-6(3) 5-7 6-4
Marcos Giron (USA) d. Matias Sborowitz (CHI) 4-6 6-4 8-6
[Q] Dimitar Kuzmanov (BUL) d. [WC] Sebastien Boltz (FRA) 6-0 6-0
[4] Oliver Golding (GBR) d. [Q] Luis Patino (MEX) 6-3 6-4
Lukas Vrnak (CZE) d. [7] Mate Pavić (CRO) 7-6(4) 6-4
Dennis Novikov (USA) d. Mathias Bourgue (FRA) 7-6(1) 6-3
Robin Kern (GER) d. Teodor Nicolae Marin (ROU) 6-3 6-1
Andres Artunedo Martinavarr (ESP) d. [12] Patrick Ofner (AUT) 4-6 6-2 6-4
[WC] Laurent Lokoli (FRA) d. [13] Thiago Moura Monteiro (BRA) 4-6 7-6(11) 14-12
Ben Wagland (AUS) d. Jannick Lupescu (NED) 3-6 6-4 6-2
[WC] Tristan Lamasine (FRA) d. Diego Hidalgo (ECU) 7-6(7) 6-4
[2] Hugo Dellien (BOL) d. Mac Styslinger (USA) 6-3 6-2
Offline
Administrator
Przebieg turnieju kwalifikacyjnego
III runda
[26] Steve Darcis (BEL) d. [1] Alex Bogomolov Jr. (USA) 6-1 6-3
Antonio Veic (CRO) d. [23] Simone Bolelli (ITA) 6-1 3-6 7-5
Leonardo Mayer (ARG) d. Jan Hernych (CZE) 5-7 6-2 6-3
[31] Stephane Robert (FRA) d. Andrey Kuznetsov (RUS) 7-5 6-7(8) 6-2
[5] Denis Gremelmayr (GER) d. Romain Jouan (FRA) 3-6 6-3 7-5
Javier Marti (ESP) d. [18] Ryan Harrison (USA) 6-2 7-6(5)
[19] Alejandro Falla (COL) d. Alessio Di Mauro (ITA) 7-5 4-6 6-1
[8] Thomas Schoorel (NED) d. Jorge Aguilar (CHI) 6-4 7-6(1)
Bjorn Phau (GER) d. [28] Ivo Minar (CZE) 1-6 6-4 6-4
Augustin Gensse (FRA) d. [21] Marsel Ilhan (TUR) 6-4 4-0 krecz
[11] Łukasz Kubot (POL) d. [27] Simon Greul (GER) 2-6 7-5 6-1
[12] Lukas Rosol (CZE) d. [24] Marc Gicquel (FRA) 7-5 6-1
[13] Eric Prodon (FRA) d. [17] Andreas Beck (GER) 6-4 7-6(5)
David Guez (FRA) d. Nikola Ciric (SRB) 6-7(6) 6-2 6-2
Frank Dancevic (CAN) d. Victor Crivoi (ROU) 6-1 6-3
[16] Albert Ramos (ESP) d. Bastian Knittel (GER) 6-4 6-3
II runda
[1] Alex Bogomolov Jr. (USA) d. Rik De Voest (RSA) 6-0 1-6 6-4
[26] Steve Darcis (BEL) d. Rogerio Dutra Da Silva (BRA) 4-6 6-2 6-1
Antonio Veic (CRO) d. Facundo Bagnis (ARG) 6-3 2-6 6-2
[23] Simone Bolelli (ITA) d. Evgeny Donskoy (RUS) 6-3 7-5
Jan Hernych (CZE) d. Laurent Rochette (FRA) 6-7(4) 6-3 6-3
Leonardo Mayer (ARG) d. Juan Sebastian Cabal (COL) 6-2 6-1
Andrey Kuznetsov (RUS) d. [4] Illya Marchenko (UKR) 5-7 6-3 6-3
[31] Stephane Robert (FRA) d. Robert Farah (COL) 6-1 6-3
[5] Denis Gremelmayr (GER) d. Charles-Antoine Brezac (FRA) 6-4 6-4
Romain Jouan (FRA) d. [25] Paolo Lorenzi (ITA) 7-5 4-6 6-4
Javier Marti (ESP) d. [6] Jaroslav Pospisil (CZE) 4-6 6-3 6-3
[18] Ryan Harrison (USA) d. Daniel Munoz-De La Nava (ESP) 6-7(0) 6-4 8-6
Alessio Di Mauro (ITA) d. Dominik Meffert (GER) 6-2 7-5
[19] Alejandro Falla (COL) d. Sebastian Rieschick (GER) 1-6 6-4 7-5
[8] Thomas Schoorel (NED) d. Frederik Nielsen (DEN) 6-2 6-3
Jorge Aguilar (CHI) d. [22] Joao Souza (BRA) 6-4 6-7(2) 6-3
Bjorn Phau (GER) d. Carlos Salamanca (COL) 6-3 6-3
[28] Ivo Minar (CZE) d. Sebastian Decoud (ARG) 7-6(2) 6-2
Augustin Gensse (FRA) d. Roberto Bautista-Agut (ESP) 6-3 5-7 7-5
[21] Marsel Ilhan (TUR) d. Marinko Matosevic (AUS) 6-2 6-3
[11] Łukasz Kubot (POL) d. Julio Silva (BRA) 6-4 6-1
[27] Simon Greul (GER) d. Cedrik-Marcel Stebe (GER) 6-4 6-0
[12] Lukas Rosol (CZE) d. Marius Copil (ROU) 4-6 6-3 6-4
[24] Marc Gicquel (FRA) d. Adrian Ungur (ROU) 3-6 7-6(8) 6-2
[13] Eric Prodon (FRA) d. Agustin Velotti (ARG) 6-4 6-2
[17] Andreas Beck (GER) d. Stephane Bohli (SUI) 7-6(3) 6-4
Nikola Ciric (SRB) d. Franco Skugor (CRO) 3-6 3-2 krecz
David Guez (FRA) d. [29] Izak Van Der Merwe (RSA) 6-2 5-7 6-0
Frank Dancevic (CAN) d. Eduardo Schwank (ARG) 7-6(3) 7-6(5)
Victor Crivoi (ROU) d. [20] Gilles Muller (LUX) 6-7(1) 7-6(5) 7-5
[16] Albert Ramos (ESP) d. Federico Del Bonis (ARG) 4-6 6-1 6-2
Bastian Knittel (GER) d. [32] Paul Capdeville (CHI) 6-4 6-4
I runda
[1] Alex Bogomolov Jr. (USA) d. Ricardo Hocevar (BRA) 6-3 2-6 9-7
Rik De Voest (RSA) d. Ivo Klec (SVK) 6-3 7-6(5)
Rogerio Dutra Da Silva (BRA) d. Gregoire Burquier (FRA) 7-6(3) 7-6(3)
[26] Steve Darcis (BEL) d. Jean-Rene Lisnard (MON) 6-7(8) 7-5 9-7
Antonio Veic (CRO) d. [2] Horacio Zeballos (ARG) 7-6(6) 7-6(12)
Facundo Bagnis (ARG) d. Kenny De Schepper (FRA) 6-3 6-3
Evgeny Donskoy (RUS) d. Thiago Alves (BRA) 3-2 krecz
[23] Simone Bolelli (ITA) d. Simone Vagnozzi (ITA) 1-6 6-3 6-1
Laurent Rochette (FRA) d. [3] Matthias Bachinger (GER) 7-5 1-6 9-7
Jan Hernych (CZE) d. Andres Molteni (ARG) 6-1 3-6 6-0
Juan Sebastian Cabal (COL) d. Guillermo Olaso (ESP) 6-3 6-3
Leonardo Mayer (ARG) d. [30] Martin Fischer (AUT) 6-4 6-3
[4] Illya Marchenko (UKR) d. Evgeny Korolev (KAZ) 7-6(4) 6-1
Andrey Kuznetsov (RUS) d. Alex Kuznetsov (USA) 6-3 6-4
Robert Farah (COL) d. Gianni Mina (FRA) 6-4 6-2
[31] Stephane Robert (FRA) d. Simon Stadler (GER) 6-3 6-3
[5] Denis Gremelmayr (GER) d. Jerzy Janowicz (POL) 7-5 3-6 6-4
Charles-Antoine Brezac (FRA) d. Juan Pablo Brzezicki (ARG) 6-4 7-6(5)
Romain Jouan (FRA) d. James Lemke (AUS) 6-1 7-5
[25] Paolo Lorenzi (ITA) d. Axel Michon (FRA) 6-3 7-5
[6] Jaroslav Pospisil (CZE) d. Olivier Patience (FRA) 6-3 7-6(6)
Javier Marti (ESP) d. Andrej Martin (SVK) 4-6 7-6(2) 6-3
Daniel Munoz-De La Nava (ESP) d. Uladzimir Ignatik (BLR) 6-3 6-1
[18] Ryan Harrison (USA) d. James Ward (GBR) 6-7(6) 7-5 6-2
Dominik Meffert (GER) d. [7] Diego Junqueira (ARG) 6-3 7-6(5)
Alessio Di Mauro (ITA) d. Jose Acasuso (ARG) 7-6(4) 6-1
Sebastian Rieschick (GER) d. Giovanni Lapentti (ECU) 6-2 6-2
[19] Alejandro Falla (COL) d. Jonathan Eysseric (FRA) 6-3 6-7(4) 6-4
[8] Thomas Schoorel (NED) d. Chris Guccione (AUS) 6-4 6-4
Frederik Nielsen (DEN) d. Dusan Lojda (CZE) 6-2 6-3
Jorge Aguilar (CHI) d. Guillermo Alcaide (ESP) 7-6(5) 6-2
[22] Joao Souza (BRA) d. Attila Balazs (HUN)6-3 6-3
Bjorn Phau (GER) d. [9] Bobby Reynolds (USA) 6-3 6-2
Carlos Salamanca (COL) d. Ivan Navarro (ESP) 6-3 3-6 6-3
Sebastian Decoud (ARG) d. Konstantin Kravchuk (RUS) 7-6(4) 6-2
[28] Ivo Minar (CZE) d. Yuri Schukin (KAZ) 4-6 6-2 6-1
Augustin Gensse (FRA) d. [10] Tatsuma Ito (JPN) 7-6(4) 6-1
Roberto Bautista-Agut (ESP) d. Alexander Flock (GER) 6-4 6-3
Marinko Matosevic (AUS) d. Josselin Ouanna (FRA) 6-4 6-3
[21] Marsel Ilhan (TUR) d. Conor Niland (IRL) 7-6(6) 6-3
[11] Łukasz Kubot (POL) d. Peter Polansky (CAN) 6-7(3) 6-1 6-0
Julio Silva (BRA) d. Albano Olivetti (FRA) 6-7(6) 6-3 10-8
Cedrik-Marcel Stebe (GER) d. Amer Delic (BIH) 6-4 7-6(2)
[27] Simon Greul (GER) d. Matteo Viola (ITA) 2-6 6-0 7-5
[12] Lukas Rosol (CZE) d. Fernando Romboli (BRA) 6-1 6-1
Marius Copil (ROU) d. Marco Chiudinelli (SUI) 6-4 6-4
Adrian Ungur (ROU) d. Flavio Cipolla (ITA) 7-6(6) 6-1
[24] Marc Gicquel (FRA) d. Grega Zemlja (SLO) 6-4 6-4
[13] Eric Prodon (FRA) d. Carsten Ball (AUS) 6-2 6-4
Agustin Velotti (ARG) d. Victor Estrella (DOM) 6-2 3-6 6-1
Stephane Bohli (SUI) d. Ilija Bozoljac (SRB) 6-3 6-2
[17] Andreas Beck (GER) d. Nicolas Devilder (FRA) 7-6(2) 6-7(5) 6-3
Nikola Ciric (SRB) d. [14] Jesse Huta Galung (NED) 6-4 6-7(3) 12-10
Franco Skugor (CRO) d. Marek Semjan (SVK) 6-3 7-5
David Guez (FRA) d. Marco Crugnola (ITA) 6-7(2) 6-4 6-1
[29] Izak Van Der Merwe (RSA) d. Jurgen Zopp (EST) 6-1 7-6(3)
Frank Dancevic (CAN) d. [15] Lukas Lacko (SVK) 6-2 6-2
Eduardo Schwank (ARG) d. Ruben Bemelmans (BEL) 6-4 6-2
Victor Crivoi (ROU) d. Alexander Kudryavtsev (RUS) 6-3 6-1
[20] Gilles Muller (LUX) d. Jesse Witten (USA) 6-3 6-7(3) 6-3
[16] Albert Ramos (ESP) d. Peter Luczak (AUS) 4-6 7-5 6-4
Federico Del Bonis (ARG) d. Reda El Amrani (MAR) 6-3 6-4
Bastian Knittel (GER) d. Igor Sijsling (NED) 6-3 6-4
[32] Paul Capdeville (CHI) d. Pierre-Hugues Herbert (FRA) 6-3 3-6 6-3
Offline
French Open venue fate on the line this weekend
The fate of the French Open home venue is due to be decided this weekend with a vote by the 180 French tennis federation delegates.
If a a two-third majority candidate cannot be approved, the decision will be put off three months with only a simple majority then required.
Roland Garros still remains a sentimental favorite to retain the honor of hosting the clay-court Grand Slam. The current site may have winning chances after an agreement with the city of Paris which will now allow expansions into an adjacent botanical gardens - with strict provisos to maintain the integrity of the space first laid out a few centuries ago.
Other candidates for a move which would require a much higher financial expenditure through construction of a completely new tennis site in time for 2015 are Versailles, Gonesse and Marne-la-Vallee.
Versailles's mayor is warning that he hopes his world-famed town to the west of the capital will not just be used as a bargaining chip to keep the Open in Paris. Federation officials have been planning for the vote for well over a year, when it became apparent that crowded conditions at Roland Garros must be eased. That means either expand of abandon the longtime home of the major.
"For a long time it has been suggested that Versailles was being used as leverage for the FFT to get funding to improve Paris," the Versailles mayor told Paris newspaper Le Figaro. "The more we have worked on this proposal, the more we in international tennis have become convinced that Versailles is the true solution because of the potential facilities and the proximity to Paris.
"Above all, it is a sporting project that can accommodate a national tennis center and one that takes the environment into concern."
Offline
Buntownik z wyboru
Czy Roland Garros pozostanie Rolandem Garrosem?
Wielkoszlemowy turniej French Open rozgrywany jest od 1925 roku na kortach imienia Rolanda Garrosa. Tradycja jest tak silna, że imieniem francuskiego lotnika nazywa się też całą imprezę. Być może niedługo dziennikarze i kibice będą musieli się tego oduczyć
W obecnym miejscu turniej będzie się odbywał do 2015 roku. Co stanie się potem zależy od decyzji 194 członków Francuskiej Federacji Tenisowej (FFT), której posiedzenie rozpoczęło się w piątek. Wybiorą oni jedną z czterech lokalizacji - poza obecną, o organizację imprezy ubiegają się podparyskie miejscowości: Gonesse i Marne-la- Vallée oraz Wersal, słynący z kompleksu ogrodowo-parkowego będącego rezydencją królów francuskich.
- Kiedy zaczynaliśmy w federacji rozmowy o możliwości zmiany lokalizacji, pomysł nie cieszył się popularnością - przyznaje Gilbert Ysern, dyrektor generalny FFT. - Myśleliśmy o tym dużo, i możliwe korzyści związane z budową nowej areny zmieniły nastawienie wielu osób. Dziś zmiana nie jest więc niewyobrażalna - dodał.
Korty jak metro w godzinach szczytu
Korty Rolanda Garrosa wciąż pozostają faworytem wyścigu. Przemawia za nimi tradycja, położenie najbliższe centrum Paryża i olbrzymie koszty związane z budową nowego kompleksu tenisowego od zera. Poważnym problemem jest jednak rokrocznie doskwierający kibicom brak miejsca - teren na którym rozgrywany jest French Open jest najmniejszy spośród wszystkich Szlemów. Jak pisze "New York Times", okolice kortów "przypominają metro w godzinach szczytu".
Rozwiązaniem ma być modernizacja i zadaszenie stadionu Philippe'a Chatriera i zwiększenie powierzchni kortów z 21 do 33 akrów, dzięki czemu powstałby nowy stadion na 5 tysięcy widzów w pobliżu ogrodów botanicznych Serres d'Auteui. Projekt ten budzi jednak ostry sprzeciw mieszkańców. Już 35 tysięcy internautów podpisało się pod petycją broniącą terytorium założonych w 1761 roku ogrodów.
Dom Czterech Muszkieterów
Nowojorski dziennik zauważa, że przeniesienie French Open oznaczałoby zburzenie domu wzniesionego przez Czterech Muszkieterów czyli słynnych przed laty tenisistów: Henriego Cocheta, René Lacoste'a, Jeana Borotrę i specjalistę od debla Jacquesa Brugnona. To po ich triumfie w Pucharze Davisa nad USA w 1927 roku we Francji dostrzeżono potrzebę budowy stadionu na kortach nazwanych imieniem Rolanda Garrosa.
Tradycja to nie wszystko
Zmiana lokalizacji French Open nie byłaby bezprecedensowa. US Open na kortach Flushing Meadows rozgrywany jest od 1978 roku, choć wcześniej przez lata rozgrywano go w West Side Tennis Club w Forest Hills. Także Australian Open do Melbourne Park trafił dopiero w 1988 roku z legendarnego Kooyong Lawn Tennis Club. Nawet Wimbledon, kultywujący wszelkie możliwe tradycje, w 1922 roku został przeniesiony z Worple Road do All England Tennis and Croquet Club.
Gwiazdy nie są zgodne
Rafael Nadal, który pięciokrotnie wygrywał French Open, jednoznacznie opowiada się za obecną lokalizacją, uważając zmianę za pozbawienie turnieju jego duszy. Mniej zasadniczo do sprawy podchodzi Justine Henin. - Trudno mi sobie wyobrazić Rolanda Garrosa gdziekolwiek indziej, ale na pewno potrzebuje rozwoju. Gracze i kibice cierpią, z braku przestrzeni - podkreśliła czterokrotna triumfatorka imprezy.
Lobbing "last minute"
Jak donosi agencja AFP, w ostatnich dniach na korytarzach FFT trwało wielkie poruszenie. Przedstawiciele i zwolennicy silnie lobbowali za swoimi kandydaturami. - Do tej pory wszystko szło mniej więcej spokojnie, ale w ciągu ostatnich dni rozgorzała wojna - komentował jeden z nich chcący zachować anonimowość.
- Tak jak w przypadku innych delegatów, mój telefon nie przestaje dzwonić - dodał Alain Moreau, jeden z głosujących.
Czy groźba przeniesienia turnieju jest realna, czy jest to tylko środek nacisku na władze Paryża, przekonamy się w niedzielę. By podjąć wiążącą decyzję wymagana jest bezwzględna większość 2/3 głosów. Jeśli żadna z kandydatur jej nie uzyska, głosowanie ma zostać powtórzone za trzy miesiące między dwoma kandydaturami z największym poparciem. W dogrywce do podjęcia decyzji
Offline
Moderator
French Open - French Open stays at Roland Garros
Tradition won the day on Sunday as the French tennis federation decided to keep the French Open at a renovated Roland Garros and rejected plans to move the tournament to the Paris suburbs from 2016.
A federation statement said delegates had opted for the "enlargement and modernisation of the historic site at Porte d'Auteuil for the new Roland Garros".
Versailles, Gonesse and a site in Marne-la-Vallee close to Disneyland Paris had bid to take the only clay court grand slam out of the French capital and offer more space.
However, in a federation ballot on Sunday, Gonesse lost in the first round, Versailles in the second with Paris then taking 70 per cent of the vote in the final round against Marne-la-Vallee.
"It's a historic choice, probably the most important for our federation since its creation. Our aim was to offer an ambitious project," FFT president Jean Gachassin told a news conference.
"This decision has been made against the fashion for having things on giant scales but it's a project which is resolutely focused on the future. This hasn't been a default choice. The Paris project was the most beautiful of the four."
Paris mayor Bertrand Delanoe said Roland Garros would have 60 per cent more space from 2015 thanks partly to a new 5,000-seat arena.
Although the ageing and cramped Roland Garros in the west of Paris near the Bois de Boulogne will now be redeveloped, it is still likely to be the smallest grand slam venue.
The Australian and US Opens have much more modern facilities while Wimbledon has added a roof to its centre court.
Retired former world number one Amelie Mauresmo, the face of French tennis for many years, was among a number of players who were keen for the tournament to change location.
"I think that in Paris today we don't have the possibility to have the necessary space to develop Roland Garros," she said.
"We are the smallest of the four grand slams and I think it is important to have the chance to grow, and for the public to have more room."
Media reports had expected Paris to win the vote in the end but there was speculation a run-off with Versailles, the site of the royal palace, might be needed.
The French Open staying at its existing home means the Paris Masters held at an old arena in Bercy and this week's Paris Open at Stade Coubertin are also set to remain where they are after rumours they could shift to Roland Garros if it became vacant.
Offline
Administrator
Viewpoint: Why the French Open needs to move
In spite of larger, alternative venues, the French Tennis
Federation elected to keep the French Open at Roland Garros.
If we move elsewhere, maybe the site is going to be bigger, [but] we're going to lose part of our soul.
These were the words of Rafael Nadal when he was asked last year whether the French Open should consider relocating in 2015. Rafa is nothing if not dramatic, but why would he want to change anything about Roland Garros anyway? It's been very good to him. Who knows what might happen in the shadow of the Sun King's palace in Versailles. The King of Clay's mojo might be totally thrown.
And Nadal isn't wrong. My favorite tournament is Wimbledon, for the same reasons he states. The history is tangible there; the thought of all the legendary moments that have gone before in Centre Court links what you're watching now to something greater and deeper. And I like having that sense at Roland Garros as well. Plus, the two big arenas, Chatrier and Lenglen, are excellent viewing spaces, with stands that are very close to the playing area and which help create the intense fan atmosphere that the tournament is known for.
But I still believe the French Tennis Federation should have moved the tournament. For all of the history on those grounds in the Bois de Boulogne, the event has outgrown them. It's difficult to appreciate and enjoy the atmosphere amid the crowds that pile into each side court and jam every walkway.
The USTA faced a similar decision in 1977. The U.S. Open's traditional home, the West Side Tennis Club, was even more overrun during its two weeks; fans had to walk over other fans who were lying down to a get a glimpse of the courts underneath the wind screens on the back fences. Three decades later, no one believes it was the wrong move to get out of Forest Hills. There was no choice.
Versailles, in particular, would have made a spectacular location, and it isn't an overly long distance from the city. It would have cost the federation more money to start from scratch, but that's money that could have been recouped in the years ahead at the larger facility. And though the tournament will remain on the Roland Garros grounds, it won't be the same Roland Garros. Two of its finest stadiums, the intimate Lenglen and the even more intimate, 4,000-seat Bullring, are going to be demolished anyway.
Most important, though, any new facility would have retained the true signature of the French Open: its red-clay courts. They say the mark of being French is speaking the French language—nothing more, nothing less. Likewise, the mark of France's tennis tournament is nothing more or less than its surface. It's the only Grand Slam played on clay, and the sight of dirt is enough to make it feel like the French Open.
There is one player, at least, who disagrees with Nadal. "I hope they won't get in trouble by making this decision," Amelie Mauresmo said this week. "I don't know if the tennis aspect prevailed. I have some doubts. I was more in favor of a development, of an ambition, to move."
The "ambition to move." The U.S. Open has shown that ambition, as has the Australian Open, which went to Melbourne Park in 1988. Wimbledon has rightfully stayed put, but that hasn't stopped it from revamping and modernizing its landscape. It's hard not to think that the French have fallen short by comparison. Roland Garros is a wonderful spot, but the French Open would flourish anywhere in France.
Offline
Ojciec Chrzestny
Lista Graczy
1 Nadal, Rafael ESP 1
2 Djokovic, Novak SRB 2
3 Federer, Roger SUI 3
4 Murray, Andy GBR 4
5 Soderling, Robin SWE 5
6 Ferrer, David ESP 6
7 Berdych, Tomas CZE 7
8 Verdasco, Fernando ESP 8
9 Melzer, Jurgen AUT 9
10 Monfils, Gael FRA 10
11 Fish, Mardy USA 11
12 Almagro, Nicolas ESP 12
13 Roddick, Andy USA 13
14 Youzhny, Mikhail RUS 14
15 Wawrinka, Stanislas SUI 15
16 Troicki, Viktor SRB 16
17 Tsonga, Jo-Wilfried FRA 17
18 Gasquet, Richard FRA 18
19 Nalbandian, David ARG 19
20 Querrey, Sam USA 20
21 Haas, Tommy GER @20
22 Dolgopolov, Alexandr UKR 21
23 Cilic, Marin CRO 22
24 Montanes, Albert ESP 23
25 Simon, Gilles FRA 24
26 Llodra, Michael FRA 25
27 Baghdatis, Marcos CYP 26
28 Garcia-Lopez, Guillermo ESP 27
29 Isner, John USA 28
30 Robredo, Tommy ESP 29
31 Gulbis, Ernests LAT 30
32 Bellucci, Thomaz BRA 31
33 Kohlschreiber, Philipp GER 32
34 Anderson, Kevin RSA 33
35 Raonic, Milos CAN 34
36 Mayer, Florian GER 35
37 Monaco, Juan ARG 36
38 Tipsarevic, Janko SRB 37
39 Stakhovsky, Sergiy UKR 38
40 Golubev, Andrey KAZ 39
41 Ljubicic, Ivan CRO 40
42 Davydenko, Nikolay RUS 41
43 Chela, Juan Ignacio ARG 42
44 Lopez, Feliciano ESP 43
45 Starace, Potito ITA 44
46 Karlovic, Ivo CRO @44
47 Lu, Yen-Hsun TPE 45
48 Del Potro, Juan Martin ARG 46
49 Seppi, Andreas ITA 47
50 Nishikori, Kei JPN 48
51 Giraldo, Santiago COL 49
52 Granollers, Marcel ESP 50
53 Malisse, Xavier BEL 51
54 Andujar, Pablo ESP 52
55 Fognini, Fabio ITA 53
56 Chardy, Jeremy FRA 54
57 Istomin, Denis UZB 55
58 Gonzalez, Fernando CHI @55
59 de Bakker, Thiemo NED 56
60 Dodig, Ivan CRO 57
61 Ferrero, Juan Carlos ESP 58
62 Nieminen, Jarkko FIN 59
63 Mannarino, Adrian FRA 60
64 Gimeno-Traver, Daniel ESP 61
65 Cuevas, Pablo URU 62
66 Haase, Robin NED 63
67 Kukushkin, Mikhail KAZ 64
68 Hewitt, Lleyton AUS 65
69 Hanescu, Victor ROU 66
70 Sweeting, Ryan USA 67
71 Becker, Benjamin GER 68
72 Petzschner, Philipp GER 69
73 Stepanek, Radek CZE 70
74 Dimitrov, Grigor BUL 71
75 Devvarman, Somdev IND 72
76 Berlocq, Carlos ARG 73
77 Kamke, Tobias GER 74
78 Berankis, Richard LTU 75
79 Volandri, Filippo ITA 76
80 Gabashvili, Teymuraz RUS 77
81 Rochus, Olivier BEL 78
82 Benneteau, Julien FRA 79
83 Riba, Pere ESP 80
84 Kendrick, Robert USA 81
85 Gil, Frederico POR 82
86 Berrer, Michael GER 83
87 Tursunov, Dmitry RUS 84
88 Kunitsyn, Igor RUS 85
89 Schuettler, Rainer GER 86
90 Mahut, Nicolas FRA 87
91 Kavcic, Blaz SLO 88
92 Mello, Ricardo BRA 89
93 Soeda, Go JPN 90
94 Russell, Michael USA 91
95 Andreev, Igor RUS 92
96 Gonzalez, Maximo ARG 93
97 Serra, Florent FRA 94
98 Haider-Maurer, Andreas AUT 95
99 Machado, Rui POR 96
100 Zverev, Mischa GER 97
101 Ramirez Hidalgo, Ruben ESP 98
102 Mathieu, Paul-Henri FRA 99
103 Reister, Julian GER 100
104 Brown, Dustin GER 101
105 (Q)
106 (Q)
107 (Q)
108 (Q)
109 (Q)
110 (Q)
111 (Q)
112 (Q)
113 (Q)
114 (Q)
115 (Q)
116 (Q)
117 (Q)
118 (Q)
119 (Q)
120 (Q)
121 (WC)
122 (WC)
123 (WC)
124 (WC)
125 (WC)
126 (WC)
127 (WC)
128 (WC)
Offline
User
OUT Mathieu, Paul-Henri FRA 99
Lista Rezerwowa:
IN Hajek, Jan CZE 102
1 Brands, Daniel GER 103
2 Dabul, Brian ARG 104
3 Daniel, Marcos BRA 105
4 Bogomolov Jr., Alex USA 106
5 Gremelmayr, Denis GER 107
6 Ramos, Albert ESP 108
7 Muller, Gilles LUX 109
8 Ilhan, Marsel TUR 110
9 Marchenko, Illya UKR 111
10 Pospisil, Jaroslav CZE 112
11 Phau, Bjorn GER 113
12 Bolelli, Simone ITA 114
13 Sela, Dudi ISR 115
14 Huta Galung, Jesse NED 116
Offline
Ojciec Chrzestny
Tim Smyczek wywalczył dziką kartę do turnieju głównego RG2011. Amerykański gracz okazał się najlepszy w 6-osobowych eliminacjach organizowanych przez USTA.
Wyniki:
1/4
(1) Young, Donald bye
(5) Collarini, Andrea def. (4) Cox, Jordan 26 64 64
(3) Kudla, Denis def. (6) Halebian, Alexios 64 61
(2) Smyczek, Timothy
1/2
(1) Young, Donald def. (5) Collarini, Andrea 60 62
(2) Smyczek, Timothy def. (3) Kudla, Denis 64 60
Finał
(2) Smyczek, Timothy def. (1) Young, Donald 67(4) 64 63 62
Offline
User
Kwalifikacje - Lista graczy
1 Young, Donald USA 95
2 Bachinger, Matthias GER 96
3 Bogomolov Jr., Alex USA 104
4 Gremelmayr, Denis GER 105
OUT Brands, Daniel GER 106(WC MD)
6 Ilhan, Marsel TUR 107
7 Marchenko, Illya UKR 108
8 Pospisil, Jaroslav CZE 109
9 Beck, Andreas GER 110
OUT Paire, Benoit FRA 112 (WC MD)
11 Zeballos, Horacio ARG 113
12 Minar, Ivo CZE 114
13 Phau, Bjorn GER 115
14 Ramos, Albert ESP 116
15 Schoorel, Thomas NED 117
16 Prodon, Eric FRA 118
17 Muller, Gilles LUX 119
18 Huta Galung, Jesse NED 120
19 Lacko, Lukas SVK 121
20 Bolelli, Simone ITA 122
21 Rosol, Lukas CZE 124
22 Greul, Simon GER 125
23 Junqueira, Diego ARG 127
24 Harrison, Ryan USA 128
OUT Roger-Vasselin, Edouard FRA 129(WC MD)
26 Lorenzi, Paolo ITA 132
27 Schukin, Yuri KAZ 133
28 Van der Merwe, Izak RSA 134
29 Falla, Alejandro COL 135
30 Darcis, Steve BEL 136
31 Ito, Tatsuma JPN 137
32 Kudryavtsev, Alexander RUS 138
33 Dutra Da Silva, Rogerio BRA 139
34 Fischer, Martin AUT 140
35 Capdeville, Paul CHI 141
OUT Clement, Arnaud FRA 142(WC MD)
37 Kubot, Lukasz POL 143
38 Di Mauro, Alessio ITA 144
39 Matosevic, Marinko AUS 145
40 Reynolds, Bobby USA 146
OUT Daniel, Marcos BRA 147
42 Souza, Joao BRA 148
OUT Millot, Vincent FRA 150(WC MD)
44 Niland, Conor IRL 151
45 Mayer, Leonardo ARG 152
46 Bohli, Stephane SUI 153
47 Munoz-De La Nava, Daniel ESP 154
48 Skugor, Franco CRO 155
49 Klizan, Martin SVK 156
50 De Voest, Rik RSA 158
51 Cipolla, Flavio ITA 159
52 Kravchuk, Konstantin RUS 160
53 Zemlja, Grega SLO 161
OUT Przysiezny, Michal POL 162
55 Chiudinelli, Marco SUI 163
56 Janowicz, Jerzy POL 164
57 Vagnozzi, Simone ITA 165
58 Guez, David FRA 166
59 Brzezicki, Juan Pablo ARG 167
60 Ignatik, Uladzimir BLR 168
61 Lapentti, Giovanni ECU 169
62 Sijsling, Igor NED 170
63 Schwank, Eduardo ARG 171
64 Gicquel, Marc FRA 172
65 Bemelmans, Ruben BEL 173
OUT Tomic, Bernard AUS 174(WC MD)
67 Ungur, Adrian ROU 175
OUT Smyczek, Tim USA 176 (WC to MD)
69 Luczak, Peter AUS 177
70 Acasuso, Jose ARG 178
71 Farah, Robert COL 179
72 Martin, Andrej SVK 180
73 Gensse, Augustin FRA 181
74 Bagnis, Facundo ARG 182
75 Robert, Stephane FRA 183
76 Bautista-Agut, Roberto ESP 184
OUT Ginepri, Robby USA 185
78 Ebden, Matthew AUS 186
OUT Teixeira, Maxime FRA 187(WC MD)
80 Ball, Carsten AUS 188
81 Molteni, Andres ARG 189
82 Viola, Matteo ITA 190
83 Zopp, Jurgen EST 191
84 Cabal, Juan Sebastian COL 192
85 Dancevic, Frank CAN 193
86 Olaso, Guillermo ESP 194
87 Bozoljac, Ilija SRB 195
88 Del Bonis, Federico ARG 196
89 Salamanca, Carlos COL 197
90 Donskoy, Evgeny RUS 198
91 Ciric, Nikola SRB 199
92 Crivoi, Victor ROU 200
93 Knittel, Bastian GER 201
OUT Wolmarans, Fritz RSA 202
95 Silva, Julio BRA 203
96 Lisnard, Jean-Rene MON @203
97 Stebe, Cedrik-Marcel GER 204
98 Kuznetsov, Andrey RUS 205
99 Delic, Amer BIH @205
100 Rieschick, Sebastian GER 206
101 Kuznetsov, Alex USA 207
102 Polansky, Peter CAN 208
103 Patience, Olivier FRA 209
104 Lojda, Dusan CZE 210
105 Meffert, Dominik GER 211
OUT Sugita, Yuichi JPN 212
107 Nielsen, Frederik DEN 213
108 Hernych, Jan CZE 214
109 Ouanna, Josselin FRA 215
110 Copil, Marius ROU 216
111 Ward, James GBR 217
112 Decoud, Sebastian ARG 218
113 Veic, Antonio CRO 219
114 Balazs, Attila HUN 221
115 Witten, Jesse USA 222
OUT Hernandez, Oscar ESP @222
117 Aguilar, Jorge CHI 223
118 Alcaide, Guillermo ESP 224
119 Estrella, Victor DOM 225
120 (WC) Charles-Antoine Brézac,
121 (WC) Nicolas Devilder,
122 (WC) Jonathan Eysseric,
123 (WC) Pierre-Hugues Herbert,
124 (WC) Romain Jouan,
125 (WC) Axel Michon,
126 (WC) Gianni Mina
127 (WC) Albano Olivetti,
128 (WC) Agustin Velotti
Alternates:
IN Hocevar, Ricardo BRA 226
IN Crugnola, Marco ITA 227
IN Alves, Thiago BRA 228
IN De Schepper, Kenny FRA 229
IN Navarro, Ivan ESP 230
IN Rochette, Laurent FRA 231
IN Stadler, Simon GER 232
IN Burquier, Gregoire FRA 233
IN Klec, Ivo SVK 234
IN Semjan, Marek SVK 235
OUT Dorsch, Benedikt GER @235
IN Guccione, Chris AUS 236
IN Flock, Alexander GER 238
IN Korolev, Evgeny KAZ 239
IN Lemke, James AUS 240
1. Romboli, Fernando BRA 242
2. El Amrani, Reda MAR 243
3. Marti, Javier ESP 244
4. Klein, Brydan AUS 245
OUT Bester, Philip CAN 246
5. Bubka, Sergei UKR 247
6. Udomchoke, Danai THA 248
7. Bedene, Aljaz SLO 249
8. Millman, John AUS 250
Było by super gdyby kwalifikacje były transmitowane- Chyba nie będą
Ostatnio edytowany przez polo90 (14-05-2011 16:34:59)
Offline
Ojciec Chrzestny
Turniej główny:
Tomić WC
http://www.smh.com.au/sport/tennis/dell … 1e519.html
Offline
Pusher
Nalbandian OUT
Brands IN
Offline
Szkoda Nalba Ale przynajmniej GOAT nie będzie się musiał męczyć w kwalach
Offline
Ojciec Chrzestny
Nadal following in Borg’s footsteps
"Roger Federer is one of the best players in the history of tennis, but the two all-time greats of our sport are Rafael Nadal and Björn Borg." Thus spake John McEnroe - a man who knows a thing or two about tennis, it has to be said. The outspoken American player-turned-commentator has never shied away from controversy, but he is very much an expert in his field. The two greats he refers to certainly have a lot in common - both men tasted success at an early age and soon went on to dominate their sport, nowhere more so than at Roland Garros.
The Swede secured a record six titles before his 25th birthday, and only one man got the better of him at The French between 1974 and 1981 - Italy's Adriano Panatta. Likewise, Nadal has only once tasted defeat on the Paris clay, going down to Robin Söderling in 2009. And should Rafa win the title again this year, he will equal Borg's record mere days after his own 25th birthday, which he will celebrate on 3 June just as the tournament is heading towards the business end.
In a certain sense Nadal could outdo Borg this year, since it took the Swede eight attempts to win six French Opens. At this, his seventh appearance at the Paris major, Nadal will be the red hot favourite, though he currently has his own lofty standards to live up to. Last season he swept all before him during the spring, securing the first ever "Clay Slam" by winning the three ATP 1000 Masters tournaments on this surface followed by Roland Garros.
This year, he will have a new and improved Novak Djokovic to contend with. Before the season moved to the slowest of surfaces, the Serb managed a clean sweep of almost Nadal-esque proportions by winning the Australian Open followed by Indian Wells and Miami, defeating Rafa in the final in California and Florida.
"I'm very satisfied with how I played in those two American tournaments, making the final in both," said Nadal, despite the fact that Djokovic's victories ate into the Spaniard's lead in the ATP rankings. "I can't wait for the clay season to start."
Djokovic decided to pull out of Monte Carlo due to a combination of fatigue and a knee injury, making Rafa's task that much easier, but the two of them will doubtless go head to head at some point in Madrid or Rome. And perhaps the Djoker is the only man currently capable of preventing Nadal from equalling Borg's Roland record this June. But even if he does, it is surely only a matter of time before the Majorcan takes his place alongside the Swede on the Philippe Chatrier roll of honour.
Offline