mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP
Come on Andy !
10.01 - 15.01.2011 r. Słów kilka o Auckland i Sydney.
Sezon oficjalnie został otwarty kilka dni temu, jednak nadszedł już czas na przedstawienie kolejnego tygodnia turniejowego – poprzedzającego bezpośrednio pierwszą lewę Wielkiego Szlema, Australian Open. W najbliższy poniedziałek przeniesiemy się do jedynego turnieju rozgrywanego w Nowej Zelandii – Auckland oraz do najbardziej rozpoznawalnego miasta Australii i Oceanii – Sydney. W turniejach tych biorą raczej udział zawodnicy z dalszych pozycji rankingowych, którzy nie oczekują po sobie zbyt wiele w nadchodzącej wielkimi krokami Aussie.
Turniej Heineken Open, rozgrywany jest z małymi przerwami od 1956r. Auckland jest największym miastem Nowej Zelandii, mimo, że nie jest jego stolicą. Znajduje się w północno-zachodniej części północnej wyspy. Aglomerację zajmuje obszar nieco ponad 500km2 i zamieszkuje ją blisko 1,5 mln osób. Jako ciekawostkę dodam, że jednym z miast członkowskich Auckland jest... Brisbane. Turniej rozgrywany jest w najcieplejszym miesiącu w Nowej Zelandii, jednak temperatury są znośne i wynoszą ok. 20°C. Obiekt ASB Tennis Center na którym rozgrywany jest turniej, został poddany rozbudowie w poprzednim roku, jednak znalezienie informacji jakie zmiany i gdzie one zostały dokonane stanowi karkołomne zadanie. Z tego co udało mi się zorientować, trybuny zostały rozbudowane i zadaszone. Do informacji publicznej została podana wiadomość, że w tym roku ma zostać zainstalowany dach nad kortem głównym. W całym kompleksie znajduje się 10 kortów, które są wyłożone nawierzchnią Rebound Ace (ta sama znajduje się m.in. w Doha), wszystkie są oświetlone. Być może nawierzchnia została zmieniona przed tym sezonem na Plexicushion, jednak po raz kolejny znalezienie potwierdzonej informacji na ten temat graniczy z cudem...
Najwięcej wygranych spotkań w tym turnieju mają: Philipp Kohlschreiber (wygrana w 2008r.) oraz Dominik Hrbaty (zwycięzca z 2004r). Obaj zwyciężyli tutaj w 20 pojedynkach, jednak to Niemiec przegrał o 3 spotkania mniej (5) i do niego należy pierwsze miejsce wśród rekordzistów tej imprezy. Wśród aktywnych turniejowo graczy, na następnych miejscach plasują się: David Ferrer (13-5; zwycięzca z 2007r.), John Isner (10-1; ubiegłoroczny triumfator) i Juan Monaco (10-5). Począwszy od 2003r. zwyciężali tutaj poza wyżej wspomnionymi: Gustavo Kuerten, Fernando Gonzalez, Jarkko Nieminem i Juan Martin del Potro. Wśród przegranych finalistów znajdują się tacy gracze jak: Rafael Nadal, zapomniany z powodu mononukleozy Mario Ancic oraz Juan Carlos Ferrero.
Przed rokiem turniej padł łupem Amerykanina, Johna Isnera. Wielkolud z Tampa, w drodze do finału pokonywał samych graczy wyspecjalizowanych w grze na mączce. A byli to: Guillermo Garcia-Lopez, Juan Monaco, Tommy Robredo i Albert Montanes. Jego przeciwnikiem finałowym był Arnaud Clement, który w drodze do finału pokonywał nie byle kogo, a byli to m.in.: David Ferrer, Jurgen Melzer oraz Philipp Kohlschreiber. Dla Big Johna jest to jedyny wygrany turniej w dotychczasowej karierze, mimo, że był już w 5 finałach (4 zaliczył w tamtym roku). Francuz Clement, próbował przed rokiem wygrać swój pierwszy turniej po 4 latach, jednak sztuka ta nie powiodła Mu się i przegrał po bardzo zaciętym finale w tie-breaku 3-go seta. Turnieju deblowy przed rokiem wygrali Marcus Daniell i Horia Tecau.
W tym roku z nr. 1 zostanie rozstawiony David Ferrer. Obrońca zeszłorocznego tytułu (John Isner) miał być umieszczony na samym dole drabinki z nr. 2, jednak o dziką kartę do turnieju poprosił Nicolas Almagro i to jemu przypadło w udziale to miejsce. Poza tym rozstawieni będą: Montanes, Monaco, Nalbandian (przed rokiem, po powrocie na korty, był ostatnim zawodnikiem, któremu ranking pozwolił na start w turnieju), Bellucci oraz Kohlschreiber. W turnieju miał zostać rozstawiony również Hiszpański weteran, Juan Carlos Ferrero, który jednak wycofał się z tego turnieju, jak i z innych rozgrywanych na nawierzchniach twardych, z powodu zbyt dużych obciążeń dla kolan. Postanowił rozpocząć sezon od turnieju w stolicy Chile, na nawierzchni ziemnej, w Santiago. Dead line turnieju umiejscowiona jest na 65 miejscu rankingowym, co jest całkiem niezłym osiągnięciem. W turnieju deblowym mocno atakują Hiszpanie: z jedynką rozstawieni zostaną Marc Lopez i Nicolas Almagro, z dwójką David Ferrer i Albert Montanes. Trzecią rozstawioną parą będą Robert Lindstedt i obrońca tytuły sprzed roku – Horia Tecau. Ostatnimi „uprzywilejowanymi” będą po raz kolejny Hiszpanie – Tommy Robredo oraz Marcel Granollers.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przenosimy się teraz do symbolu Australii – Sydney. Stolicę Nowej Południowej Walii zamieszkuje 4,5 mln osób, przez co jest to największe miasto na Antypodach. Historia tego turnieju sięga 1885r., kiedy to turniej organizowali kolonizatorzy, a triumfatorzy rozgrywek reprezentowali Australię w Pucharze Davisa (od 1905r.). Na arenę międzynarodową turniej został wprowadzony równo pół wieku po swojej pierwszej edycji. Wygrywały tutaj takie sławy jak: Rod Laver, Artur Ashe, John Newcombe czy Pete Sampras. Równolegle z turniejem Panów rozgrywany jest również turniej Pań i trzeba przyznać, że laury zwycięstwa zbierały tutaj wielkie osobistości kobiecego tenisa. Ostatnimi laty ikoną turnieju stał się reprezentant gospodarzy - Lleyton Hewitt, który wygrywał tutaj 4 razy (w latach ’00- ’01 oraz ’04-’05). Event od 2000r. rozgrywany jest w Sydney Olympic Park Tennis Centre, który ulokowany jest przy ulicy Roda Lavera. Obiekt ten został wybudowany na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich, odbywających się w roku milenijnym. Stadion główny mieszczący 10 000 kibiców, został nazwany imieniem legendarnego australijskiego tenisisty, Kena Rosewalla, który zwyciężał w AO 4 razy. Łącznie jego łupem padło 8 tytułów Wielkoszlemowych, nie skompletował On jednak nigdy wszystkich turniejów tej rangi. Do pełni szczęścia zabrakło Mu jedynie tytułu na kortach Wimbledonu, gdzie dochodził do finału aż 4 razy(!). Jako ciekawostkę dodam, że ostatni finał na tych kortach, rozegrał 20 lat po pierwszym z nich. Powróćmy może jednak do naszej rzeczywistości... Obiekt Sydney Olympic Park posiada 16 kortów o nawierzchni Plexicushion, na której rozgrywane jest również od kilku lat AO.
Jak już wcześniej wspomniałem, ikoną turnieju Medibank Intenational Sydney, wchodzącego w Australian Open Series, jest reprezentant gospodarzy, Lleyton Hewitt i to właśnie on wygrał tutaj najwięcej spotkań. Pokonywał rywali 29 razy, ponosząc przy tym zaledwie 6 porażek – przyznacie, że wynik ten robi wrażenie. Następnie w kolejności są m.in.: Todd Martin (16-4, zwycięzca z roku ’96 i ‘99), Carlos Moya (16-11, finalista z: ’97, ’04 i ’07 roku), Richard Gasquet (14-6; ubiegłoroczny finalista, dochodził również 2 razy do półfinałów ) oraz Pete Sampras (12-1; zwycięzca z roku ’93 i ’94). W ostatnich latach wygrywali m.in.: David Nalbandian, Dmitry Tursunov, James Blake (2 razy) oraz Roger Federer. Przed rokiem najlepszy był Cypryjczyk, Marcos Baghdatis. W drodze po tytuł pokonał: Lindalha, Troickiego, Hewitta, Fisha (3 godzinne spotkanie, zakończone w tie-breaku 3 seta) i Gasqueta. Nazwiska znane i lubiane przez wielu, podobnie jak i sama postać triumfatora turnieju. Był to jedyny skalp Bagiety w tamtym roku (zanotował jeszcze finał w Waszyngtonie oraz Moskwie, gdzie przegrał z... Troickim, którego tu pokonał w drodze po tytuł). Richard Gasquet w poprzednim sezonie poległ jeszcze w finale Gstaad, jednak w międzyczasie udało Mu się wygrać tytuł w rodzimej Nicei. W tym roku o tytuł zawalczą m.in.: Sam Querrey, broniący tytułu Cypryjczyk – Marcos Baghdatis , Łotysz - Ernests Gulbis, zeszłoroczny finalista tej imprezy – Richard Gasquet oraz Victor Troicki. Dzika karta została przyznana powracającemu do gry po kontuzji, triumfatorowi USO sprzed 2 lat – Juanowi Martinowi del Potro. Ostatnią osoba, która zakwalifikowała się do turnieju jest Andreas Seppi, zajmujący obecnie 52 pozycję rankingową, co stanowi bardzo dobre osiągnięcie organizatorów turnieju. Suma nagród zwiększyła się w tym roku o 50 tys. $ i jest wyższa o nieco ponad 22 tys. $ niż w Auckland.
W ubiegłym roku w rozgrywkach deblowych zwyciężyli Daniel Nestor i Nenad Zimonjic. W pierwszej rundzie pokonali naszych deblistów, Frytkę i Matkę. Do drugiej rundy doszli za to Łukasz Kubot z Oliverem Marachem. W tym roku o obronę tytułu nie zawalczą zeszłoroczni triumfatorzy, którzy rozstali się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Bitymi faworytami są natomiast bliźniaki z Camarillo, którzy wygrali tutaj przed dwoma laty. Mowa oczywiście o Bobie i Mike’u Bryanach. Ich głównymi oponentami będą Daniel Nestor z Maxem Mirnyim, którzy przecierali sobie w tym tygodniu wspólną drogę w turnieju w Brisbane. O lepszy wynik w tym roku na pewno postarają się Mariusz Fyrstenberg wraz z Marcinem Matkowskim, którzy zagrają ze sobą w parze po raz pierwszy w tym sezonie. Wystąpią tutaj również inne interesujące pary, np.: Moodie/Norman, Bopanna/Qureshi czy Dlouhy/Hanley.
Turniej od 1/4 będzie transmitowany w SportKlubie oraz we włoskiej stacji Super Tennis.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Róznica czasu z Auckland wynosi 12h, a z Sydney 10h.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowo w Kooyong (dzielnica Melbourne), zostanie rozegrana pokazówka AMMI Classic, w której wezmą udział: Gael Monfils, Lleyton Hewitt, Mikhail Youzhny, Jo-Wilfried Tsonga, Tomas Berdych, Ferdnando Verdasco, Jurgen Melzer i Nikolay Davydenko. -> Temat pokazówki na forum.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To tyle, do zobaczenia w Melbourne!
Autor: jaccol55
Offline
Administrator
Strona internetowa turnieju
Profil turnieju na oficjalnej stronie ATP
Miejsce: Auckland, Nowa Zelandia
Drabinka: Singiel - 28 osób, Debel - 16 par
Nawierzchnia: Hard
Pula nagród: 398,250 $
Zwycięzca singla 2010:
- John Isner
Zwycięzcy debla 2010
- Marcus Daniell / Horia Tecau
Offline
Administrator
Strona internetowa turnieju
Profil turnieju na oficjalnej stronie ATP
Miejsce: Sydney, Australia
Drabinka: Singiel - 28 osób, Debel - 16 par
Nawierzchnia: Hard
Pula nagród: 422,300 $
Zwycięzca singla 2010:
- Marcos Baghdatis
Zwycięzcy debla 2010
- Daniel Nestor / Nenad Zimonjic
Offline
Administrator
Auckland - lista zgłoszeń
1 Ferrer, David ESP 7
2 Isner, John USA 19
3 Montanes, Albert ESP 25
4 Monaco, Juan ARG 26
5 Nalbandian, David ARG 27
6 Ferrero, Juan Carlos ESP 28
7 Bellucci, Thomaz BRA 31
8 Kohlschreiber, Philipp GER 34
----------------------------------------
9 Granollers, Marcel ESP 41
10 de Bakker, Thiemo NED 43
11 Robredo, Tommy ESP 50
12 Hanescu, Victor ROU 51
13 Fognini, Fabio ITA 56
14 Petzschner, Philipp GER 57
15 Gimeno-Traver, Daniel ESP 58
16 Malisse, Xavier BEL 60
17 Anderson, Kevin RSA 61
18 Cuevas, Pablo URU 63
19 Giraldo, Santiago COL 64
20 Berlocq, Carlos ARG 66
21 Kamke, Tobias GER 67
-----------------------------------
22 (Q) Reynolds, Bobby USA 164
23 (Q) Russell, Michael USA 103
24 (Q) Riba, Pere ESP 71
25 (Q) Mannarino, Adrian FRA 80
----------------------------------------
26 (WC) Almagro, Nicolas ESP 15
27 (WC) Venus, Michael NZL 329
28 (WC) Clement, Arnaud FRA 78
Rezerwowi
1 Haase, Robin NED 65
2 Berlocq, Carlos ARG 66
3 Kamke, Tobias GER 67
4 Serra, Florent FRA 69
5 Kubot, Łukasz POL 70
6 Andujar, Pablo ESP 71
7 Riba, Pere ESP 72
8 Schwank, Eduardo ARG 74
9 Sela, Dudi ISR 75
10 Mello, Ricardo BRA 76
11 Ramirez Hidalgo, Ruben ESP 77
12 Clement, Arnaud FRA 78
13 Andreev, Igor RUS 79
14 Marchenko, Illya UKR 81
15 Mannarino, Adrian FRA 83
Offline
Administrator
Sydney - lista zgłoszeń
1 Querrey, Sam USA 18
2 Baghdatis, Marcos CYP 20
3 Gulbis, Ernests LAT 24
4 Gasquet, Richard FRA 29
5 Troicki, Viktor SRB 30
6 Lopez, Feliciano ESP 32
7 Garcia-Lopez, Guillermo ESP 33
8 Lu, Yen-Hsun TPE 35
-----------------------------------------
9 Mayer, Florian GER 37
10 Nieminen, Jarkko FIN 38
11 Chela, Juan Ignacio ARG 39
12 Istomin, Denis UZB 40
13 Simon, Gilles FRA 42
14 Benneteau, Julien FRA 44
15 Chardy, Jeremy FRA 45
16 Stakhovsky, Sergiy UKR 46
17 Starace, Potito ITA 47
18 Dolgopolov, Alexandr UKR 48
19 Seppi, Andreas ITA 52
20 Becker, Benjamin GER 53
---------------------------------------
21 (SE) Stepanek, Radek CZE 62
---------------------------------------
22 (Q) Guccione, Chris AUS 376
23 (Q) Tomić, Bernard AUS 208
24 (Q) Gil, Frederico POR 101
25 (Q) Andreev, Igor RUS 79
-------------------------------------------------
26 (WC) del Potro, Juan Martin ARG 257
27 (WC) Ward, James GBR 201
28 (WC) Ebden, Matthew AUS 196
(LL) Kubot, Łukasz POL 70 (zastąpił Baghatisa)
Rezerwowi
1 Becker, Benjamin GER 53
2 Berrer, Michael GER 55
3 Kukushkin, Mikhail KAZ 59
4 Stepanek, Radek CZE 62
5 Haase, Robin NED 65
6 Berlocq, Carlos ARG 66
7 Kamke, Tobias GER 67
8 Serra, Florent FRA 69
9 Kubot, Łukasz POL 70
10 Andujar, Pablo ESP 71
11 Riba, Pere ESP 72
12 Schwank, Eduardo ARG 74
13 Sela, Dudi ISR 75
14 Mello, Ricardo BRA 76
15 Ramirez Hidalgo, Ruben ESP 77
Offline
Administrator
Auckland - drabinka turnieju głównego
[1] Ferrer, David ESP vs Bye
[Q] Riba, Pere ESP vs Kamke, Tobias GER
[Q] Reynolds, Bobby USA vs Granollers, Marcel ESP
Berlocq, Carlos ARG vs [8] Kohlschreiber, Philipp GER
[4] Montanes, Albert ESP vs Bye
Giraldo, Santiago COL vs Gimeno-Traver, Daniel ESP
[WC] Venus, Michael NZL vs Robredo, Tommy ESP
[Q] Russell, Michael USA vs [7] Bellucci, Thomaz BRA
[6] Nalbandian, David ARG vs Fognini, Fabio ITA
de Bakker, Thiemo NED vs Petzschner, Philipp GER
Haase, Robin NED vs Cuevas, Pablo URU
Bye vs [3] Isner, John USA
[5] Monaco, Juan ARG vs [Q] Mannarino, Adrian FRA
[WC] Clement, Arnaud FRA vs Malisse, Xavier BEL
Hanescu, Victor ROU vs Anderson, Kevin RSA
Bye vs [2,WC] Almagro, Nicolas ESP
------------------------------------------------------------------------------------
Drabinka kwalifikacji
[1] Berlocq, Carlos ARG vs Reynolds, Bobby USA
Smyczek, Tim USA vs Gutierrez-Ferrol, Sergio ESP
Crugnola, Marco ITA vs Dasnieres de Veigy, Jonathan FRA
Belyaev, Ilya RUS vs [8] Paire, Benoit FRA
[2] Serra, Florent FRA vs King-Turner, Daniel NZL
Walter, Ludovic FRA vs [WC] Sitak, Artem NZL
Brizzi, Alberto ITA vs Baustista-Agut, Roberto ESP
Lojda, Dusan CZE vs [6] Russell, Michael USA
[3] Riba, Pere ESP vs Lemke, James AUS
Ouellette, Greg USA vs Klaasen, Raven RSA
[WC] Statham, Jose (rubin) NZL vs Middelkoop, Matwe NED
Olaso, Guillermo ESP vs [7] Sweeting, Ryan USA
[4] Mannarino, Adrian FRA vs [WC] Daniell, Marcus NZL
Van der Merwe, Izak RSA vs Dondskoy, Evgeny RUS
Brezac, Charles-Antoine FRA vs Bester, Philip CAN
[WC] Statham, Mikal (oliver) NZL vs [5] Ddabul, Brian ARG
------------------------------------------------------------------------------------
Drabinka turnieju deblowego
[ALT] Fognini/Riba ITA/ESP vs [WC] Statham/Statham NZL
Brunstrom/Huss SWE/AUS vs Melo/Soares BRA
[3] Kohlmann/Petzschner GER vs Gimeno-Traver/Marrero ESP
Ferrer/Montanes ESP vs Butorac/Rojer USA/AHO
Gonzalez/Murray MEX/GBR vs Lipsky/Zelenay USA/SVK
Berlocq/Hanescu ARG/ROU vs [4] Almagro/Lopez ESP
[WC] Daniell/Sitak NZL vs Cermak/Kas SVK/GER
Cuevas/Monaco ARG vs [2] Granollers/Robredo ESP
Offline
Administrator
Sydney - drabinka turnieju głównego
[1] Querrey Sam USA vs Bye
Dolgoploov, Alexandr UKR vs [Q] Tomic, Bernard AUS
[Q] Gil, Frederico POR vs Nieminen, Jarkko FIN
Simon, Gilles FRA vs [8] Lu, Yen-Hsun TPE
[3] Gulbis, Ernests LAT vs Bye
[Q] Andreev, Igor RUS vs Chardy, Jeremy FRA
Becker, Benjamin GER vs Stakhovsky, Sergiy UKR
[Q] Guccione, Chris AUS vs [7] Garcia-Lopez, Guillermo ESP
[5] Gasquet, Richard FRA vs [WC] Ebden, Matthew AUS
Seppi, Andreas ITA vs Istomin, Denis UZB
Chela, Juan Ignacio ARG vs [SE] Stepanek, Radek CZE
Bye vs [4] Troicki, Viktor SRB
[6] Lopez, Feliciano ESP vs [WC] del Potro Juan Martin ARG
Mayer, Florian GER vs [WC] Ward, James GBR
Starace, Potito ITA vs Benneteau, Julien FRA
Bye vs [LL] Kubot, Łukasz POL
-----------------------------------------------------------------------------------
Drabinka kwalifikacji
Farah, Robert COL vs Young, Donald USA
Ball, Carsten AUS vs Przysiężny, Michał POL
Falla, Alejandro COL vs Machado, Rui POR
[WC] Guccione, Chris AUS vs [6] Schwank, Eduardo ARG
[2] Berrer, Michael GER vs Marchenko, Illya UKR
[WC] Tomić, Bernard AUS vs Kunitsyn, Igor RUS
[WC] Jones, Greg AUS vs Luczak, Peter AUS
Zemlja, Grega SLO vs [5] Kubot, Łukasz POL
[3] Kukushkin, Mikhail KAZ vs [ALT] Rosol, Lukas CZE
Greul, Simon GER vs Brands, Daniel GER
Pospisil, Jaroslav CZE vs Matosevic, Marinko AUS
Gil, Frederico POR vs [7] Sela, Dudi ISR
[ALT] Martin, Andrej SVK vs Korolev, Evgeny KAZ
[WC] Millman, John AUS vs Ilhan, Marsel TUR
Berankis, Richard LTU vs Volandri, Filippo ITA
Beck, Karol SVK vs [8] Andreev, Igor RUS
-----------------------------------------------------------------------------------
Drabinka turnieju deblowego
[1] Bryan/Bryan USA vs Norman/Polasek BEL/SVK
Chardy/Simon FRA vs Knowles/Mertinak BAH/SVK
[4] Fyrstenberg/Matkowski POL vs Chela/Garcia-Lopez ARG/ESP
Andreev/Tursunov RUS vs Erlich/Ram ISR
Dlouhy/Hanley CZE/AUS vs Istomin/Schwank UZB/ARG
[WC] Ebden/Luczak AUS vs [3] Kubot/Marach POL/AUT
Bopanna/Qureshi IND/PAK vs [WC] Ball/Matosevic AUS
Benneteau/Gasquet FRA vs [2] Mirnyi/Nestor BLR/CAN
Offline
Administrator
Przebieg turnieju głównego:
Zwycięzca
[1] David Ferrer ESP
Finał
[1] Ferrer, David ESP d. [6] Nalbandian, David ARG 6-3 6-2
Półfinały
[1] Ferrer, David ESP d. Giraldo, Santiago COL 6-3 7-5
[6] Nalbandian, David ARG d. [2, WC] Almagro, Nicolas ESP 6-4 6-2
Ćwierćfinały
[1] Ferrer, David ESP d. [8] Kohlschreiber, Philipp GER 6-3 6-7(4) 6-3
Giraldo, Santiago COL d. [7] Bellucci, Thomaz BRA 6-2 6-4
[6] Nalbandian, David ARG d. [3] Isner, John USA 6-4 7-6(3)
[2, WC] Almagro, Nicolas ESP d. [Q] Mannarino, Adrian FRA 7-6(3) 6-7(1) 6-2
II runda
[1] Ferrer, David ESP d. Kamke, Tobias GER 3-6 7-6(1) 6-4
[8] Kohlschreiber, Philipp GER d. Granollers, Marcel ESP 6-4 3-6 6-2
Giraldo, Santiago COL d. [4] Montanes, Albert ESP 6-3 4-6 6-4
[7] Bellucci, Thomaz BRA d. Robredo, Tommy ESP 6-4 3-6 6-1
[6] Nalbandian, David ARG d. Petzschner, Philipp GER 6-3 6-2
[3] Isner, John USA d. Haase, Robin NED 3-6 7-6(4) 7-5
[Q] Mannarino, Adrian FRA d. [WC] Clement, Arnaud FRA 7-5 6-4
[2, WC] Almagro, Nicolas ESP d. Hanescu, Victor ROU 6-4 7-6(3)
I runda
[1] Ferrer, David ESP miał wolny los
Kamke, Tobias GER d. [Q] Riba, Pere ESP 6-3 6-4
Granollers, Marcel ESP d. [Q] Reynolds, Bobby USA 6-4 6-3
[8] Kohlschreiber, Philipp GER d. Berlocq, Carlos ARG 2-6 6-3 6-1
[4] Montanes, Albert ESP miał wolny los
Giraldo, Santiago COL d. Gimeno-Traver, Daniel ESP 6-2 6-4
Robredo, Tommy ESP d. [WC] Venus, Michael NZL 6-7(6) 6-3 6-0
[7] Bellucci, Thomaz BRA d. [Q] Russell, Michael USA 6-4 6-7(4) 7-5
[6] Nalbandian, David ARG d. Fognini, Fabio ITA 7-6(3) 6-4
Petzschner, Philipp GER d. de Bakker, Thiemo NED 6-1 6-7(5) 7-6(3)
Haase, Robin NED d. Cuevas, Pablo URU 36 76(3) 76(3)
[3] Isner, John USA miał wolny los
[Q] Mannarino, Adrian FRA d. [5] Monaco, Juan ARG 6-4 6-3
[WC] Clement, Arnaud FRA d. Malisse, Xavier BEL 4-6 6-2 7-5
Hanescu, Victor ROU d. Anderson, Kevin RSA 7-6(7) 6-7(3) 6-4
[2,WC] Almagro, Nicolas ESP miał wolny los
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Przebieg turnieju deblowego
Zwycięzcy
[2] Granollers/Robredo ESP
Finał
[2] Granollers/Robredo ESP d. Brunstrom/Huss SWE/AUS 6-4 7-6(6)
Półfinały
Brunstrom/Huss SWE/AUS d. Butorac/Rojer USA/AHO 7-5 7-6(1)
[2] Granollers/Robredo ESP d. [4] Almagro/Lopez ESP 7-6(1) 6-2
Ćwierćfinały
Brunstrom/Huss SWE/AUS d. [ALT] Fognini/Riba ITA/ESP 7-5 6-2
Butorac/Rojer USA/AHO d. Gimeno-Traver/Marrero ESP 7-6(5) 6-4
[4] Almagro/Lopez ESP d. Gonzalez/Murray MEX/GBR 6-4 6-4
[2] Granollers/Robredo ESP d. Cermak/Kas SVK/GER 6-3 6-4
I runda
[ALT] Fognini/Riba ITA/ESP d. [WC] Statham/Statham NZL 6-1 6-3
Brunstrom/Huss SWE/AUS d. Melo/Soares BRA 6-4 6-4
Gimeno-Traver/Marrero ESP d. [3] Kohlmann/Petzschner GER 7-5 6-4
Butorac/Rojer USA/AHO d. Ferrer/Montanes ESP 6-4 7-6(9)
Gonzalez/Murray MEX/GBR d. Lipsky/Zelenay USA/SVK 76(10) 36 10-3
[4] Almagro/Lopez ESP d. Berlocq/Hanescu ARG/ROU 6-2 6-4
Cermak/Kas SVK/GER d. [WC] Daniell/Sitak NZL 6-4 6-4
[2] Granollers/Robredo ESP d. Cuevas/Monaco ARG 7-6(0) 5-7 10-6
Offline
Administrator
Sydney - przebieg turnieju głównego
Zwycięzca
Gilles Simon FRA
Finał
Simon, Gilles FRA d. [4] Troicki, Viktor SRB 7-5 7-6(4)
Półfinały
Simon, Gilles FRA d. [3] Gulbis, Ernests LAT 7-6(1) 6-0
[4] Troicki, Viktor SRB d. Mayer, Florian GER 6-4 7-6(4)
Ćwierćfinały
Simon, Gilles FRA d. Dolgoploov, Alexandr UKR 6-4 6-3
[3] Gulbis, Ernests LAT d. Stakhovsky, Sergiy UKR 6-4 6-4
[4] Troicki, Viktor SRB d. [5] Gasquet, Richard FRA 6-4 6-4
Mayer, Florian GER d. Starace, Potito ITA 6-4 6-1
II runda
Dolgoploov, Alexandr UKR d. [1] Querrey Sam USA 6-4 6-3
Simon, Gilles FRA d. [Q] Gil, Frederico POR 6-1 6-3
[3] Gulbis, Ernests LAT d. [Q] Andreev, Igor RUS 2-6 6-4 6-3
Stakhovsky, Sergiy UKR d. [7] Garcia-Lopez, Guillermo ESP 6-3 6-4
[5] Gasquet, Richard FRA d. Seppi, Andreas ITA 3-6 7-5 6-4
[4] Troicki, Viktor SRB d. Chela, Juan Ignacio ARG 6-2 6-3
Mayer, Florian GER d. [WC] del Potro Juan Martin ARG 6-2 7-5
Starace, Potito ITA d. [LL] Kubot, Łukasz POL 7-6(5) 2-6 6-3
I runda
[1] Querrey Sam USA miał wolny los
Dolgoploov, Alexandr UKR d. [Q] Tomic, Bernard AUS 6-7(3) 6-1 6-2
[Q] Gil, Frederico POR d. Nieminen, Jarkko FIN 6-2 krecz
Simon, Gilles FRA d. [8] Lu, Yen-Hsun TPE 6-0 6-3
[3] Gulbis, Ernests LAT miał wolny los
[Q] Andreev, Igor RUS d. Chardy, Jeremy FRA 6-2 6-4
Stakhovsky, Sergiy UKR d. Becker, Benjamin GER 7-6(3) 7-6(6)
[7] Garcia-Lopez, Guillermo ESP d. [Q] Guccione, Chris AUS 7-6(5) 7-5
[5] Gasquet, Richard FRA d. [WC] Ebden, Matthew AUS 6-4 6-3
Seppi, Andreas ITA d. Istomin, Denis UZB 6-1 6-0
Chela, Juan Ignacio ARG d. [SE] Stepanek, Radek CZE 4-6 6-0 6-3
[4] Troicki, Viktor SRB miał wolny los
[WC] del Potro Juan Martin ARG d. [6] Lopez, Feliciano ESP 6-7(5) 7-6(9) 7-6(3)
Mayer, Florian GER d. [WC] Ward, James GBR 7-5 6-0
Starace, Potito ITA d. Benneteau, Julien FRA 6-7(6) 6-3 6-4
[LL] Kubot, Łukasz POL miał wolny los
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przebieg turnieju deblowego
Zwycięzcy
Dlouhy/Hanley CZE/AUS
Finał
Dlouhy/Hanley CZE/AUS d. [1] Bryan/Bryan USA 6-7(6) 6-3 10-5
Półfinały
[1] Bryan/Bryan USA d. Chela/Garcia-Lopez ARG/ESP 6-3 6-3
Dlouhy/Hanley CZE/AUS d. Bopanna/Qureshi IND/PAK 7-5 4-6 10-8
Ćwierćfinały
[1] Bryan/Bryan USA d. Knowles/Mertinak BAH/SVK 6-3 6-2
Chela/Garcia-Lopez ARG/ESP d. Andreev/Tursunov RUS 6-4 6-3
Dlouhy/Hanley CZE/AUS d. [3] Kubot/Marach POL/AUT 3-6 6-2 11-9
Bopanna/Qureshi IND/PAK d. Benneteau/Gasquet FRA w.o
I runda
[1] Bryan/Bryan USA d. Norman/Polasek BEL/SVK 6-4 6-4
Knowles/Mertinak BAH/SVK d. Chardy/Simon FRA 4-6 6-3 10-6
Chela/Garcia-Lopez ARG/ESP d. [4] Fyrstenberg/Matkowski POL 6-4 6-4
Andreev/Tursunov RUS d. Erlich/Ram ISR 7-5 6-0
Dlouhy/Hanley CZE/AUS d. Istomin/Schwank UZB/ARG 6-4 6-2
[3] Kubot/Marach POL/AUT d. [WC] Ebden/Luczak AUS 7-5 6-4
Bopanna/Qureshi IND/PAK d. [WC] Ball/Matosevic AUS 6-2 6-3
Benneteau/Gasquet FRA d. [2] Mirnyi/Nestor BLR/CAN 1-6 7-6(9) 10-6
Offline
Administrator
Auckland - przebieg kwalifikacji
III runda
Reynolds, Bobby USA d. Crugnola, Marco ITA 6-3 6-2
[6] Russell, Michael USA d. Walter, Ludovic FRA 6-3 6-4
[3] Riba, Pere ESP d. [WC] Statham, Jose (rubin) NZL 4-6 6-4 6-3
[4] Mannarino, Adrian FRA d. [5] Dabul, Brian ARG 6-2 6-3
II runda
Reynolds, Bobby USA d. Smyczek, Tim USA 7-6(4) 6-3
Crugnola, Marco ITA d. Belyaev, Ilya RUS 7-6(6) 6-3
Walter, Ludovic FRA d. [2] SERRA, Florent FRA 2-6 7-6(8) 6-3
[6] Russell, Michael USA d. Bautista-Agut, Roberto ESP w.o
[3] Riba, Pere ESP d. Klaasen, Raven RSA 5-7 7-5 6-4
[WC] Statham, Jose (rubin) NZL d. [7] Sweeting, Ryan USA 3-6 5-2 krecz
[4] Mannarino, Adrian FRA d. Van der Merwe, Izak RSA 6-3 2-6 7-6(3)
[5] Dabul, Brian ARG d. Bester, Philip CAN 6-4 7-6(1)
I runda
Reynolds, Bobby USA d. [1] Berlocq, Carlos ARG w.o
Smyczek, Tim USA d. Gutierrez-Ferrol, Sergio ESP 6-3 7-6(3)
Crugnola, Marco ITA d. Dasnieres de Veigy, Jonathan FRA 7-6(9) 7-6(3)
Belyaev, Ilya RUS d. [8] Paire, Benoit FRA 6-1 6-4
[2] Serra, Florent FRA vs King-Turner, Daniel NZL 6-3 krecz
Walter, Ludovic FRA d. [WC] Sitak, Artem NZL 6-3 6-4
Baustista-Agut, Roberto ESP d. Brizzi, Alberto ITA 7-5 7-5
[6] Russell, Michael USA d. Lojda, Dusan CZE 6-4 6-0
[3] Riba, Pere ESP d. Lemke, James AUS 6-2 6-4
Klaasen, Raven RSA d. Ouellette, Greg USA 6-4 6-3
[WC] Statham, Jose (rubin) NZL d. Middelkoop, Matwe NED 6-7(3) 7-5 6-3
[7] Sweeting, Ryan USA d. Olasco, Guillermo ESP 6-4 6-4
[4] Mannarino, Adrian FRA d. [WC] Daniell, Marcus NZL 6-3 6-0
Van der Merwe, Izak RSA d. Donskoy, Evgeny RUS 6-4 6-4
Bester, Philip CAN d. Brezac, Charles-Antoine FRA 6-3 3-6 7-6(5)
[5] Dabul, Brian ARG d. [WC] Statham, Mikal (oliver) NZL 6-4 6-0
Offline
Administrator
Sydney - przebieg kwalifikacji
III runda
[WC] Guccione, Chris AUS d. Przysiężny, Michał POL 6-2 3-6 7-6(2)
[WC] Tomic, Bernard AUS d. [5] Kubot, Łukasz POL 6-3 6-2
Gil, Frederico POR d. Greul, Simon GER 3-6 6-3 6-2
[8] Andreev, Igor RUS d. [ALT] Martin, Andrej SVK 6-2 6-1
II runda
Przysiężny, Michał POL d. Young, Donald USA 6-1 2-6 6-3
[WC] Guccione, Chris AUS d. Falla, Alejandro COL 6-4 4-6 6-3
[WC] Tomić, Bernard AUS d. [2] Berrer, Michael GER 7-6(2) 6-4
[5] Kubot, Łukasz POL d. Luczak, Peter AUS 6-2 7-5
Greul, Simon GER d. [3] Kukushkin, Mikhail KAZ 6-1 6-2
Gil, Frederico POR d. Matosevic, Marinko AUS 3-6 6-3 6-3
[ALT] Martin, Andrej SVK d. [WC] Millman, John AUS 7-6(3) 6-7(2) 6-2
[8] Andreev, Igor RUS d. Berankis, Richard LTU 6-4 7-6(6)
I runda
Young, Donald USA d. Farah, Robert COL 7-6(5) 6-4
Przysiężny, Michał POL d. Ball, Carsten AUS 7-6(5) 6-7(5) 7-6(1)
Falla, Alejandro COL d. Machado, Rui POR 4-6 6-3 6-2
[WC] Guccione, Chris AUS d. [6] Schwank, Eduardo ARG 4-6 6-4 7-6(4)
[2] Berrer, Michael GER d. Marchenko, Illya UKR 6-4 4-6 6-3
[WC] Tomić, Bernard AUS d. Kunitsyn, Igor RUS 6-4 6-0
Luczak, Peter AUS d. [i][WC] Jones, Greg AUS 6-2 4-6 6-0
[5] Kubot, Łukasz POL d. Zemlja, Grega SLO 6-3 6-4
[3] Kukushkin, Mikhail KAZ d. [ALT] Rosol, Lukas CZE 6-1 7-5
Greul, Simon GER d. Brands, Daniel GER 6-4 6-3
Matosevic, Marinko AUS d. Pospisil, Jaroslav CZE 2-6 6-4 7-5
Gil, Frederico POR d. [7] Sela, Dudi ISR 6-4 4-6 6-1
[ALT] Martin, Andrej SVK d. Korolev, Evgeny KAZ 3-6 6-0 7-6(3)
[WC] Millman, John AUS d. Ilhan, Marsel TUR 7-6(5) 7-5
Berankis, Richard LTU d. Volandri, Filippo ITA 6-0 6-1
[8] Andreev, Igor RUS d. Beck, Karol SVK 7-6(3) 7-5
Offline
Ojciec Chrzestny
Kohlschreiber i Montanes zagrają w Auckland.
Albert podał tę informację na swojej stronie internetowej:
http://www.albertmontanes.es/
Offline
User
Listy zgłoszeniowe do turniejów w Auckland i Sydney są już dostępne.
Offline
Administrator
Kubot łapie się gdzie może, żeby za bardzo nie polecieć w rankingu po AO.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
FERRER, ISNER LEAD 2011 AUCKLAND FIELD
David Ferrer won the Auckland
title in 2007.
The 2011 Heineken Open featuring the Panasonic Singles and Doubles looks set to be another blockbuster tournament with plenty of new talent, experience and crowd pleasers.
There are two former champions and the defending champion in the 19-player field. Four players who have been ranked in the world’s top five, including former No1 Juan Carlos Ferrero as well as a number of new players to the tournament.
World No7 David Ferrer of Spain, the 2007 champion will be the top seed and has just completed playing at the ATP World Tour finals in London. Ferrer along with countrymen Albert Montanes won two ATP singles titles each in 2010. Another Spaniard, Juan Carlos Ferrero took away three titles this year.
The second seed is the defending champion, world No19 and the man who won the longest professional tennis match in history, John Isner.
The 2.06m (6’9”) American won the 2010 Heineken Open in dramatic fashion over Frenchman, Arnaud Clement for his first and only career title. He has been a beaten finalist in three other tournaments this year – Memphis, Belgrade and Atlanta as well as playing the historic 11 hour five minute match at Wimbledon.
The third seed, with a ranking of 25, Montanes had a remarkable year, starting by reaching the semifinals at the Heineken Open he won the tournament at Estoril, beating Roger Federer in the semis and also claimed the title at Stuttgart as well as making the semis at three other events and the quarters at two tournaments.
Fourth seed is Heineken Open regular visitor, Juan Monaco of Argentina. The world No26 reached one ATP final (Santiago) three semifinals – Buenos Aires, Acapulco and Shanghai and the quarters at the Indian Wells Masters Series. It will be his sixth visit to Auckland.
Also seeded will be No27th ranked David Nalbandian. The former No3 and Wimbledon runner up from 2002 has 11 career singles titles to his credit, including winning at Washington this year.
Sixth seed is Ferrero, the 2008 Heineken Open finalist who reached the top of the world rankings in September 2003 and won Roland Garros that same year. He won three titles in 2010 – Costa Do Sauipe, Acapulco and Umag and was a finalist at another event.
Thomaz Bellucci(Brazil) ranked at 31 and former champion Philipp Kohlschreiber(Germany) at 34 in the world are the seven and eighth seeded players respectively. Bellucci won the title at Santiago while Kohlschreiber had an extremely consistent year reaching two semis, one of them being at the Heineken Open.
Also entering is former top 10 player and 2007 Heineken Open finalist Tommy Robredo who has a current ranking of 50.
“The 2011 Heineken Open looks set to become another great event with plenty of quality, talent and depth. To have the eight seeds within the top 34 rankings and a cut off of 64 just shows that there will be quality tennis at the tournament.
Having David Ferrer, the world No7 come to Auckland again is fantastic. He is a great player to watch and being in the top 10 proves his quality. John Isner is obviously a crowd favourite while there are plenty of form players from 2010 such as Albert Montanes, Juan Monaco as well as a Grand Slam winner such as Juan Carlos Ferrero and a former Grand Slam finalist in David Nalbandian.
It is also good to have a number of new faces. These include former world No1 junior, Thiemo de Bakker from the Netherlands, Columbian Santiago Giraldo and tall South African, Kevin Anderson,” says Heineken Open tournament director, Richard Palmer.
The Heineken Open featuring the Panasonic Singles and Doubles will be held at the ASB Tennis Centre, January 10-15, 2011 with the first two days of qualifying January 8-9, 2011 at the Albany Tennis Park, Oteha Valley Road, Albany.
Offline
Administrator
To jego kolejna walka o powrót na kort
Były numer cztery w rankingu tenisistów Argentyńczyk Juan Martin del Potro planuje kolejny powrót po poważnej kontuzji i operacji nadgarstka w dniach 9-15 stycznia, podczas turnieju ATP Tour na twardych kortach w Sydney (z pulą nagród 424 250 dol.).
Tenisista z niewielkiego Tandil skorzysta z "dzikiej karty" przyznanej przez organizatorów, bowiem obecna 259. pozycja w rankingu nie gwarantowałaby mu nawet gry w eliminacjach. To skutek niemal całego straconego sezonu, w którym wystartował tylko w trzech turniejach.
24 stycznia tego roku podczas przegranego meczu z Chorwatem Marinem Cilicem w czwartej rundzie wielkoszlemowego Australian Open doznał złamania kości nadgarstka. Nie zrosła się ona prawidłowo, więc w maju konieczna była operacja, jakiej poddał się w amerykański Rochester. Później kilkakrotnie odkładał termin powrotu.
Wznowił grę dopiero w październiku w Azji, ale po dwóch porażkach w pierwszych meczach w Bangkoku i Tokio zdecydował się na kolejną przerwę i wydłużone przygotowania do nowego sezonu.
W wyniku kontuzji we wrześniu nie mógł bronić tytułu w innej imprezie zaliczanej do Wielkiego Szlema - US Open i w wyniku odliczonych punktów wypadł z czołowej dziesiątki rankingu. Kolejne straty, choćby za finał kończącego sezon ATP World Tour Finals w Londynie sprawiły, że znalazł się obecnie w połowie trzeciej setki.
Turnieje ATP i WTA Tour na twardych kortach olimpijskiego kompleksu w Sydney są dla tenisistów i tenisistek ostatnią okazją na złapanie formy przed Australian Open (17-30 stycznia).
Offline
Ojciec Chrzestny
Auckland
Almagro WC
http://www.heinekenopen.co.nz/news/top- … irmed.html
Offline
Administrator
Auckland
Michael Venus WC
Offline
Ojciec Chrzestny
Prawdopodobnie James Ward ma otrzymać drugą dziką kartę do ATP Sydney International.
http://www.bbc.co.uk/blogs/jonathanover … me_ol.html
Offline
Administrator
Auckland
Ferrero OUT
Haase IN
Offline
Administrator
BRYANS LEAD STRONG SYDNEY DOUBLES FIELD
Bob and Mike Bryan will lead the doubles line up.
World No. 1 doubles pair Bob Bryan and Mike Bryan will lead an outstanding line up of teams into the Medibank International Sydney, getting underway on 9 January at Sydney Olympic Park Tennis Centre.
The Americans, who won the Medibank International Sydney men’s doubles title in 2009, will be joined by last year’s champion Daniel Nestor and his new partner Max Mirnyi as well as Rohan Bopanna and Aisam-Ul-Haq Qureshi, who have gained recognition worldwide this year as the ‘Indo-Pak Express’.
Tournament Director Craig Watson said he was looking forward to welcoming back the Bryan Brothers to Sydney in 2011.
“Bob and Mike are one of the most charismatic doubles combinations the game has ever seen and they have a huge fan base in Sydney,” Watson said.
“Their performances in 2010 was nothing short of amazing as they won eleven titles and claimed the year-end world number one ranking for a record sixth time.
“We are delighted to have the guys back in Sydney and they are sure to provide the crowd with plenty of entertainment.”
The Bryans did not lose a single final they played in 2010 which including book-ending the Grand Slams with titles at the Australian Open and US Open.
They also won four ATP World Tour Masters 1000 events and broke the long-standing record of team titles, 62, that had been held by Australia’s Todd Woodbridge and Mark Woodforde. They now have 67 titles as a team.
India’s Bopanna and Qureshi of Pakistan had a successful season in 2010, resulting in a finals appearance at the US Open in September and their first title in Johannesburg in February. They also reached the quarter-finals at Wimbledon.
In addition to the Bryans and Nestor, three other players in the doubles line-up have won the Medibank International Sydney title.
Australian Paul Hanley, a two-time winner of the event, joins up with Czech Lukas Dlouhy, who has been a winner of the US Open and French Open, while Frenchman Richard Gasquet, doubles champion in 2008 and 2010 singles runner up, will play with compatriot Julien Benneteau.
The tough Israeli tandem of Jonathan Erlich and Andy Ram are joining forces again with additional hard-hitting combinations being the Polish pair Mariusz Fyrstenberg and Marcin Matkowski along with Wesley Moodie of South Africa and Belgian Dick Norman.
“The men’s doubles draw promises to round things off superbly in what promises to be a fantastic Medibank International Sydney,” Watson added.
Tickets to the Medibank International Sydney 2011 are on sale now through Ticketek and can be purchased online at www.ticketek.com.au or 1300 888 104.
Offline